Oyuncuyu tanıdınız mı? (81)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Merhaba dostlar. Atılgan bizi nereye ışınladı acaba? Kaptan Kirk güzel bir uzaylı hatunla sorun yaşıyor galiba... Bu bayanı bir yerlerden gözünüz ısırıyor mu? 2 farklı dizinin başrol kadrolarında yer almıştı. Hatırladınız mı?

www.youtube.com/watch?v=6orSDrs_B-w

1 - Her iki dizinin de ismi?

2 - Dizilerdeki isimleri

3 - Gerçek adı

Not : Sanırım biraz zor oldu. imdb'den kopya çekmek serbest. Zaten "ben bakmıyorum" diyen yalan söyler. :Ğ :Ğ :Ğ

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Oynadığı dizilerden birinin "Görevimiz Tehlike" olduğunu söyleyebiliriz o zaman.. Diğeri de zamanda yolculuk temalı bir dizidir. Bu kadar ipucu yeter sanırım.

Bu arada "araştırma serbest'" denince, bu soruda bahsedilen esas dizinin sevgili Scanfan'ın yıllar önce açmış olduğu ve benim yaşım itibariyle hatırlayamayacağım çok eski bir dizi olduğunu fark ettim. Hatta kendisi bu konuda bir de karikatür yayınlamış. Bu vesileyle kendisine de teşekkürlerimi sunuyorum.

ar-af-78-may.jpg

Son düzenleme:

hayriflix

Onursal Üye
3 Mar 2019
1,733
2,888
3 Lynda Day George
2 Lisa Casey Barbara Lee / Peggy Rossmore / Laura Wakefiel
1 Mission: Impossible Ask Gemisi

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
3 Lynda Day George
2 Lisa Casey Barbara Lee / Peggy Rossmore / Laura Wakefiel
1 Mission: Impossible Ask Gemisi

Yanlış cevap maalesef sevgili hayriflix, zira sevgili Oktay bey; oyuncunun uzun süre rol aldığı dizileri soruyor. Gerçi "Görevimiz Tehlike" dizisinde 8 bölüm rol aldığından bu da kısmen doğru cevap olarak sayılabilir. Lakin sanırım Oktay bey oyuncunun daha uzun süreli rol aldığı diğer 2 diziyi soruyor. Biri bahsettiğim üzere 30 bölümden oluşan zaman yolculuğu temalı, diğeri de 178 bölümde rol aldığı ipucunu verdiğim dizidir. Uzay Yolu, Hayal Adası gibi, Cinayet Dosyası vs "misafir oyuncu" olarak rol aldığı diziler doğru cevap sayılamaz maalesef.. Bu arada artist'in ismi de yanlış..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Doğru cevabı bu saate kadar hala bilen olmadığı için, çok daha kapsamlı ipuçları veriyorum. Sevgili Oktay dostumuzun sorduğu her iki dizinin de resimleri aşağıdadır.

Oyuncuyu-tan-d-n-z-m.png

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Senden başka kimse doğru dürüst hatırlamaz, ver cevabı da dert bitsin.
Benim gibi çok merak edenler olabilir.

Bu vakite kadar kimse bilemediğinden,
önerinizi de dikkate alarak doğru cevapları veriyorum o zaman..

İlk resim; 1966-1967 yapımı 'Zaman Tüneli' (The Time Tunnel) dizisine aittir.
Dizide Doktor Ann MacGregor karakterini canlandırmıştır.
İkinci resim ise 1973-1980 yapımı 'İhtiyar Delikanlı' (Barnaby Jones) dizisine aittir. Dizide Barnaby Jones'un gelini Betty Jones karakterini canlandırmıştır.

Aktrist'in gerçek adı ise Lee Meriwether'dır.

Forumdaki değerli büyüklerim Scanfan ve Büyük Beyaz
her iki dizi ile ilgili başlıkları yıllar önce açmışlar zaten..

[post=220998]Zaman tüneli (The time tunnel) dizisi[/post]
[post=535333]İhtiyar Delikanlı (Barnaby Jones) dizisi[/post]

Oyuncuyu-tan-d-n-z-m.png

Son düzenleme:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Yine iş yoğunluğundan yarışma sonlarını takip edemedim. Baltimora sayesinde gözüm arkada kalmadı. Gayet güzel akıp gitmiş. Cevaplar kendisinden gelmiş. Biraz sonra yeni soru geliyor.