Oyuncuyu tanıdınız mı? (78)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Geciktim, kusura bakmayın. Hemen soruma geçiyorum.
Aşağıdaki videoda, Clint abimizle başrolü paylaşan bayan oyuncuyu soruyorum. Bu güzel bayan bir dizinin oyuncu kadrosundaydı. Hatırladınız mı?

www.youtube.com/watch?v=-zpUa_NPXV8

1 - Hangi dizi?

2 - Dizideki adı?

Gerçek adını sormuyorum. imdb'ye bakmadan bilen varsa yazabilir. :D

aksakal19

Süper Üye
6 Haz 2013
172
527
"Clint abi"nin filmi "Kugan'ın Blöfü" olmalı.. Oyuncu Susan Clark.. Cinayet Dosyasında oynamıştı birkaç bölüm.. Bu kadar..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Geciktim, kusura bakmayın. Hemen soruma geçiyorum.
Gerçek adını sormuyorum. imdb'ye bakmadan bilen varsa yazabilir. :D
Sorun değil dostum, ben de dışarlardaydım saatlerce, kusura bakma geç cevap yazdım bugün de.

Bu arada şimdi fark ettim, aksakal arkadaşımız artistin ismini yazmış, ben ismini değil sadece oynadığı diziyi ve rolünü biliyordum. Bu yüzden kimse bilemezse 10 puan ona gitmelidir, diye düşünüyorum.

Takipçilere bir ipucu vereyim; dizinin kahramanı "Karabiber" lakaplı bir çocuktu. Bu bayan da onun manevi annesiydi. (Zira evlat edinilmişti.)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
"Clint abi"nin filmi "Kugan'ın Blöfü" olmalı.. Oyuncu Susan Clark.. Cinayet Dosyasında oynamıştı birkaç bölüm.. Bu kadar..
Kadın oyuncunun oynadığı dizi ve dizideki ismini bilemeseniz de, bu da bir ipucu sayılacağından, size 5 puan veriyorum sevgili aksakal. Tebrikler.. (Şu sıralar Oktay dostumuz iş yoğunluğundan siteye pek giremediğinden bu görev bana düştü)

Dizi "Webster" olmalı..
Tebrikler sevgili kusto. Yalnız dizideki adını söylemediğiniz için, size de 5 puan veriyorum ve günün kazananı sevgili "aksakal" ile siz oluyorsunuz.

Bu arada dizideki annenin adı Katherine Papadopolis'di. Dizi ile ilgili yıllar önce [post=432222] şurada[/post] bazı bilgiler paylaşmıştım.

Son düzenleme:

aksakal19

Süper Üye
6 Haz 2013
172
527
Sevgili Baltimora,Söz konusu sorular eski TV dizilerinde oynayan oyuncuların oynadıkları dizinin adı ve dizideki rolleri ile ilgili ve benim gibi sinemaya daha çok ilgi duyanlar için oyuncuları tanımaktan öteye pek geçemiyor..
Benim cevaplar ipucu olarak değerlendirilebilir ve puanlama dışı tutulabilir..Tabiidir ki oyuncuların gerçek adı sorulmadıkça.Sonuçta bu sorular hafızalarımızı tazelemeye çok yardımcı oluyor..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Sevgili Baltimora,Söz konusu sorular eski TV dizilerinde oynayan oyuncuların oynadıkları dizinin adı ve dizideki rolleri ile ilgili ve benim gibi sinemaya daha çok ilgi duyanlar için oyuncuları tanımaktan öteye pek geçemiyor..
Benim cevaplar ipucu olarak değerlendirilebilir ve puanlama dışı tutulabilir..Tabiidir ki oyuncuların gerçek adı sorulmadıkça.Sonuçta bu sorular hafızalarımızı tazelemeye çok yardımcı oluyor..
Est. Aslında oyuncuların ismini bilmek daha önemli, lakin dizi ve dizi karakterlerini bilmek daha kolay olduğundan bu yolu seçmiş olabilir sevgili Oktay dostumuz. Bu arada siz yarışmaya ayrı bir renk katıyorsunuz paylaşımlarınızla ve bugünkü puanı da hak ettiniz sonuna kadar, zira ilk ipucu olabilecek mesajı yazan sizsiniz, ben de tam o arada mesaj yazmakla meşgüldüm. Mesajımı gönderdiğimde fark ettim benden önce paylaşım yaptığınızı.. :) Neyse.. Sonuç olarak haklısınız üstadım, bu yarışmalar hafızalarımızı tazelemeye yarıyor sonuçta.. Mühim olan katılmak ve de hafızamızı zorlamak.. Saygılarımla..

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Dostlar, cevaplara bakamadım. Gördüğüm kadarıyla Baltimora yine benim yokluğumu aratmamış. "Susan Clark" cevabından ötürü Aksakal19'a, "Webster" cevabından ötürü Kusto'ya 5'er puan veriyorum. Katılımcı dostlara teşekkürler ediyorum. Yeni soruda buluşalım.