Oyuncuyu tanıdınız mı? (76)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,373
izmir
Bugün sizi Komiser Columbo dizisine götürüyorum. Videoda düğünün faturalarını ödeyen kız babasını soruyorum. Pekçok filmde karşımıza çıkan bu oyuncu, 70'lerin bir dizisinin başrol kadrosundaydı. Hatırladınız mı?

www.youtube.com/watch?v=OqsnqWoy4uk

1 - Hangi dizi?

2 - Dizideki adı?

gerçek adı size kalmış...

kuriboh

Süper Üye
23 Ağu 2018
494
1,150
şu an dünya'da
Bu sorular hep bize kazık yavvv...

Sima sadece tanıdık geldi. Bir de saat 11:00'den beri bekliyorum. :D:'(

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
İp ucu vereyim.. O zamanlarda oldukça popüler olan bir bilimkurgu dizisidir.. Filmi de çekilmiştir..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Bu sorular hep bize kazık yavvv...

Sima sadece tanıdık geldi. Bir de saat 11:00'den beri bekliyorum. :D:'(
Aslında kültleşmiş bir dizinin oyuncusu, ben de gerçek ismini hatırlayamadım ama geçen sene tüm bölümlerini izlediğimden soruların cevabını biliyorum. Biraz daha bir ipucu vereyim; dizideki adı bir rock grubunu çağrıştırıyor :) , bunun yanında; Walton Ailesi, Küçük Ev, Dallas gibi dizilerde misafir oyuncu olarak boy göstermiştir. Daha fazla ipucu vermeyeyim yoksa Oktay dostumdan laf işitebilirim. :)

kuriboh

Süper Üye
23 Ağu 2018
494
1,150
şu an dünya'da
Dizi: The Name of the Game (Oyun'un adı)
Dizideki adı: Gleen Howard
Oyuncu: Gene Barry

Bu da olmazsa istifa ediyorum.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Dizi: The Name of the Game (Oyun'un adı)
Dizideki adı: Gleen Howard
Oyuncu: Gene Barry

Bu da olmazsa istifa ediyorum.
Dostum maalesef yanlış cevap. Soruda bahsi geçen dizi 1977-78 arası çevrildi ve sadece 1 sezon oynadı. Toplam 16 bölümden oluşan yapıt, ilk kez 16 Eylül 1977'de ABD'de yayınlandı. "Artık bilmen lazım" derim.. :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Nereden izlediğini sorabilir miyim, rica etsem. Ben internette bulamadım da!.. .:S
1976 yapımı filmini Türkçe olarak bir film sitesinden (ki filmde bahsi geçen aktör oynamıyordu), diğer bölümlerini ise youtube'dan İngilizce olarak izledim.. Aradan bir seneden biraz daha fazla zaman geçtiğinden kaldırılmış da olabilir dostum zira genellikle çok rastladığımız bir durumdur bu.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,373
izmir
Dostum maalesef yanlış cevap. Soruda bahsi geçen dizi 1977-78 arası çevrildi ve sadece 1 sezon oynadı. Toplam 16 bölümden oluşan yapıt, ilk kez 16 Eylül 1977'de ABD'de yayınlandı. "Artık bilmen lazım" derim.. :)

Muhteşem ipuçları. Yaşı 45 ve üzerindeki hemen hemen herkes bu diziyi bilir diye umuyorum.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul

Muhteşem ipuçları. Yaşı 45 ve üzerindeki hemen hemen herkes bu diziyi bilir diye umuyorum.
Bence bahsettiğiniz üzere üstadım, yaşı 45 ve üzerindeki herkes bu diziyi biliyor ama aradan çok zaman geçtiğinden akıllarına gelmiyor, yoksa biraz hafızalarını zorlasalar hemencecik cevabı vereceklerdi. Bu arada son bir ipucu daha vereyim, kahramanımız bir android.. :)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Bir ipucu daha vereyim; dizideki bir kadın ve bir erkek birilerinden kaçıyorlardı, onlara yukarıda bahsettiğim soruya özne olan android yardım ediyordu. Şayet hala bilinmez ise aktörün ilk adı ile ilgili mizahi bir ipucu vereceğim.. :)

kuriboh

Süper Üye
23 Ağu 2018
494
1,150
şu an dünya'da
Halaaa bilen yok. Bu yüzden istifamı geri alıyorum.
Dizi:The Adventurer
Adı: Gene Bradley
:8:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Halaaa bilen yok. Bu yüzden istifamı geri alıyorum.
Dizi:The Adventurer
Adı: Gene Bradley
:8:
Maalesef yanlış cevap dostum. Bir ipucu daha..
Oyuncunun ismi aşağıdaki iki karakterle aynıdır.. :)

SJJSJ.png

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Dizi: UFO
Dizideki Adı : Cmdr. Ed Straker
Gerçek Adı: George Victor Bishop
Sıraya aldım izleyeceğim.
Dostum ipuçlarına bakmıyor musun? Üzgünüm, maalesef gene yanlış cevap. Son bir ipucu daha vereceğim ve bilinmezse artık yarın doğru cevabı Oktay bey verir burada..

Oyuncunun adı Donald'dır.. (Donald Duck ve Donald Trump resimlerini ipucu olarak bu yüzden eklemiştim) Soyadını söylersem, ipucu olmaktan çıkar... :) Başarılar..

kuriboh

Süper Üye
23 Ağu 2018
494
1,150
şu an dünya'da
Dizi Adı: Logan'ın Kaçışı(Logan's Run)
Dizideki Adı: Rem...
Gerçek Adı: Donald Moffat

Nijayet dağılabilirsiniz, yarın saat 11:00'e kadar serbestsiniz.

Herkese geçmiş olsun.

aksakal19

Süper Üye
6 Haz 2013
172
528
Donald Moffat (Lloyd Bridges'e benzerliği had safhada)

Logan'ın kaçışı(Logan's Run) veRem..

aksakal19

Süper Üye
6 Haz 2013
172
528
Maalesef yetişememişim.. artık yenisine.. sağlık olsun..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Dizi Adı: Logan'ın Kaçışı(Logan's Run)
Dizideki Adı: Rem...
Gerçek Adı: Donald Moffat

Nihayet dağılabilirsiniz, yarın saat 11:00'e kadar serbestsiniz.

Herkese geçmiş olsun.
Tebrikler.. Biraz geç olsa da bildiniz. Yarın 11:00'de görüşebilmek temennisiyle, kalın sağlıcakla..

Donald Moffat (Lloyd Bridges'e benzerliği had safhada) Logan'ın kaçışı(Logan's Run) veRem..
Güzel bir tespit sevgili aksakal, gerçekten çok benziyorlar.. Bu arada diğer yarışmacı arkadaşımızla cevaplarınızın arasında sadece iki dakika olduğundan, sizi de kazanmış sayıyoruz zira diğer yarışmacı dostumuz da cevabı yardım alarak verdi.. Tebrikler..

Maalesef yetişememişim.. artık yenisine.. sağlık olsun..
Yukarıda da belirttiğim üzere, sizi de yetişmiş sayıyoruz zira aranızda sadece iki dakika var.. Belki bu kadar ipucu verilmeseydi o zaman sadece gavs_ıazam arkadaşımızı birinci sayardık.

Bu arada puanlamayı sevgili Oktay bey'in hoşgörüsüne sığınarak yaptım. :) Son söz tabi ki onundur..

Son düzenleme:

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
701
Çok iyi bildiğim bir diziyi, siteye geç girdiğim için cevaplayamamışım.
Çok benzer bir konuda filmi yapıldı, diziyi sevenler, eğer kaçırdılar ise mutlaka seyretsinler:
The Island (2005)
oyuncular: Scarlett Johansson, Ewan McGregor, Djimon Hounsou

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Çok iyi bildiğim bir diziyi, siteye geç girdiğim için cevaplayamamışım.
Çok benzer bir konuda filmi yapıldı, diziyi sevenler, eğer kaçırdılar ise mutlaka seyretsinler:
The Island (2005)
oyuncular: Scarlett Johansson, Ewan McGregor, Djimon Hounsou
Teşekkürler sayın yolbulduran, madem siz de istifademize bu özel bilgileri sundunuz, biz de size teselli ödülü veriyoruz zira diziyi bildiğinizden hiç şüphem yok.. :)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,373
izmir
Tebrikler.. Biraz geç olsa da bildiniz. Yarın 11:00'de görüşebilmek temennisiyle, kalın sağlıcakla..

Yukarıda da belirttiğim üzere, sizi de yetişmiş sayıyoruz zira aranızda sadece iki dakika var.. Belki bu kadar ipucu verilmeseydi o zaman sadece gavs_ıazam arkadaşımızı birinci sayardık.

Bu arada puanlamayı sevgili Oktay bey'in hoşgörüsüne sığınarak yaptım. :) Son söz tabi ki onundur..

Sevgili dostum, iş yoğunluğu nedeniyle yarışmanın sonlarına dahil olamadım. Gördüğüm kadarıyla benden daha iyi yönetmişsin. Öncelikle sana ve sonra katılımcı dostlarımıza ayrı ayrı teşekkürler ediyorum. Birazdan yeni sorumuz gelecek...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Sevgili dostum, iş yoğunluğu nedeniyle yarışmanın sonlarına dahil olamadım. Gördüğüm kadarıyla benden daha iyi yönetmişsin. Öncelikle sana ve sonra katılımcı dostlarımıza ayrı ayrı teşekkürler ediyorum. Birazdan yeni sorumuz gelecek...
Est. rica ederim üstadım, sadece elimden geldiğince arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalıştım. Gerek sunma şekliniz ve sunduğunuz içeriklerin kalitesi bu yarışmayı vazgeçilmez kılıyor.. Şahsım adına her şey için tekrardan çok ederim..