Oyuncuyu tanıdınız mı? (50)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Yarışmamızın 50. sorusunda yine hafızalarımızda yer etmiş oyuncuları sormaya devam ediyorum. Bugün sizi (benim çok sevdiğim dizi olan) 'Görevimiz Tehlike' dizisine götürüyorum. Aşağıdaki videoda sakallı askeri görüyorsunuz ve "sanki bir yerden tanıyorum" diyorsunuz. Tanıyorsunuz, çünkü daha önceleri bir dizinin kadrosunda izliyorduk. Hatırladınız mı?

www.youtube.com/watch?v=zLAti02eB-U

Sorularımızı biliyorsunuz...

1 - Hangi dizide basrollerdeydi?

2 - Dizideki adı nedir?

3 - Gerçek adı nedir?

Not : Bazı arkadaşlara saat 17.00'i hatırlatırım. ;)

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
801
12,213
Bonanza

Adam Cartwright

Görevimiz Tehlike dizisinde Colonel Hans Krim rolünde (Pernell Roberts)

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,209
3,856
Osmaniye
Bonanza

Adam Cartwright

ok-isareti-hareketli-resim-0022.gif

Not: Colonel diye yazmayın da imdb olduğu anlaşılmasın :)

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
801
12,213
Saat 17.00 ve ipucu verenlerin ağızlarının cart diye yırtılmasını ise anlayamadım doğrusu... ben ipucu vermeden doğrudan yanıtları Görevimiz Tehlike dizisinde Colonel Hans Krim rolünde diyerek fazlasıyla verdiğimi sanıyorum...

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
801
12,213
ok-isareti-hareketli-resim-0022.gif

Not: Colonel diye yazmayın da imdb olduğu anlaşılmasın :)

İmdb ye bakmadım Pernell Roberts'ı sakallı haline karşın tanıdım ve hangi Görevimiz Tehlike bölümünde oynadığını merak ettiğimden google aramaya "pernell roberts mission impossible" yazdım ve buldum zaten bu bilgi sorulmamıştı ek olarak verdim...

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,209
3,856
Osmaniye
İmdb ye bakmadım Pernell Roberts'ı sakallı haline karşın tanıdım ve hangi Görevimiz Tehlike bölümünde oynadığını merak ettiğimden google aramaya "pernell roberts mission impossible" yazdım ve buldum zaten bu bilgi sorulmamıştı ek olarak verdim...

Sayın Otacı, burada daha önce olan ve bir muhabbet ortamından oluşan şeyleri espri olması babında yazmıştım. Sanırım yanlış anlaşıldım.
Bu arada doğru cevabınız için tebrik ederim.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Bonanza

Adam Cartwright

Ayrıntılı bilgi için teşekkürler. O bölümdeki adı bile yazılmış. 10 puan çoktan hakedilmiş.

Evet, Bonanza dizisindeki Adam Cartwright rolündeki "Pernell Roberts" 'Görevimiz Tehlike' dizisinin 4 ayrı bölümünde farklı karakterlerle yer almış. İzlediğiniz sahne 3. sezon 4. bölüme ait. Sevgili "melih_" dostumuza, alicenaplığı için çok teşekkürler ediyorum. Yoksa kimseye soru kalmazdı. ;) Yarınki sorumuzda buluşalım.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir

Sevgili Otacı, aslında imdb araştırmalı cevapları istemiyorum. "Bu dizi aklımızda kalmış mı?" "Yahu ben bu adamı bir yerde görmüştüm" "Aaa! kimdi bu aktör?" diye başlayan çümleler kurdurmak amaçlıdır herşeyden önce. 70'ler 80'ler ne kadar aklımızda kalmış, mazideki dizileri hatırlıyormuyuz araştırmasıdır bu. Bir sonraki cevabınız dilerim hatırladıklarınızdan ibaret olur. Saygılar.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Doğru cevap veren arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Zaman ne kadar da hızlı akıp geçip gidiyor, usta oyuncuyu ebediyete uğurluyalı 9 sene olmuş... Oysa ki bana sanki aradan 3-4 sene geçmiş gibi geldi.. Kendisi hayata veda ettiğinde diyarımızdaki "Bonanza" başlığında [post=31710]şöyle[/post] bir saygı duruşunda bulunmuştuk.. Toprağı bol olsun..

Son düzenleme:

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
801
12,213
Sevgili Otacı, aslında imdb araştırmalı cevapları istemiyorum. "Bu dizi aklımızda kalmış mı?" "Yahu ben bu adamı bir yerde görmüştüm" "Aaa! kimdi bu aktör?" diye başlayan çümleler kurdurmak amaçlıdır herşeyden önce. 70'ler 80'ler ne kadar aklımızda kalmış, mazideki dizileri hatırlıyormuyuz araştırmasıdır bu. Bir sonraki cevabınız dilerim hatırladıklarınızdan ibaret olur. Saygılar.

İmdb ye bakmadım! "Pernell Roberts'ı sakallı haline karşın tanıdım" ve hangi Görevimiz Tehlike bölümünde oynadığını merak ettiğimden google aramaya "pernell roberts mission impossible" yazdım ve buldum zaten bu bilgi sorulmamıştı "ek" olarak verdim...

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
801
12,213
Zaten ipucunu Melih arkadaşımız esprili bir şekilde vermiş bende jeton köşeli olduğundan geç düştü yoksa daha çabuk tanırdım Pernell Roberts!ı...

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
İmdb ye bakmadım! "Pernell Roberts'ı sakallı haline karşın tanıdım" ve hangi Görevimiz Tehlike bölümünde oynadığını merak ettiğimden google aramaya "pernell roberts mission impossible" yazdım ve buldum zaten bu bilgi sorulmamıştı "ek" olarak verdim...

10 puan senindir. Yarınki soruda buluşalım. Başarılar.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Aslında ben oktay_izm'in soru videosunda Pernell Roberts'in yanındaki bereli askeri de sormasını bekledim :)

Dostum, dedim ya benim sorularım hem kolay hem de "anma" nitelikli. Bir zamanlar hepimizin hafızasında yer etmiş kişiler. O kadar zor sorarsam internet araştırmasını serbest bırakmam lazım. Saygılar.