Turist Ömer'in mezarı ve arabası..

Dedecan 61

Süper Üye
25 Şub 2019
1,781
4,506
timthumb.php

Turist Ömer anıldı
Dünyada ilk kez bir sinema yıldızının arabası mezarı başına getirilerek anıldı.

Turist Ömer tiplemesiyle Türk sinemasında iz bırakan Sadri Alışık, doğumgününde mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. Anma törenine Alışık’ın filmlerinde kullandığı 1957 model chevrolet de getirildi.

Yeşilçam’ın unutulmaz yıldızlarından Alışık’ın uzun yıllar kullandığı ve ailesinden biri olarak nitelendirdiği Otomobili Zincirlikuyu’daki mezarı başına getirildi.
Yeşilçam filmlerinde kullanılan klasik otomobilleri yıllar sonra bularak hatıralarını canlandıran İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği tarafından getirilen 1957 model Chevrolet Belair otomobil, Sadri Alışık’ın başrol oynadığı 1962 yapımı “Küçük Hanımın Kısmeti”, 1964 yapımı “Turist Ömer”, 1974 yılı “Ne Hakem” gibi birçok filmde kullanılmıştı.
‘Yavaş git Sadri’ derdim
Anma töreninde sarı renkli otomobilin kendilerinde çok hatırası olduğunu söyleyen sanatçının eşi Çolpan İlhan, “Çok süratli kullanırdı. Ben de ‘Yavaş git Sadri’ diye ikaz ederdim. Otomobil kullanmayı çok severdi. Ailemiz için çok önemli bu otomobili yıllar sonra görmek çok güzel” dedi.

turist-omer-anildi-4234973.Jpeg

sadri_alisik_ve_sevgili_arabasi_bulustu_h11860.jpg

sadri-alisika-mezari-basinda-klasik-otomobil-surprizi-IHA-20140405AW053989-5-t.jpg

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,446
2014 yılından bir haber... Çolpan İlhan da bu olaydan bir kaç ay sonra vefat etmişti. Allah rahmet eylesin...