İki çizgi roman uyarlaması: Valerian ve Sarışın Bomba

Kaya Ö

Onursal Üye
20 Şub 2011
223
1,032
2734d1501330230-iki-cizgi-roman-uyarlamasi-valerian-ve-sarisin-bomba-v.jpg

2735d1501330249-iki-cizgi-roman-uyarlamasi-valerian-ve-sarisin-bomba-sb.jpg

Her ikisi de perşembe vizyona giren iki çizgi roman uyarlamasını, Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu / Valerian and the City of a Thousand Planets ile Sarışın Bomba / Atomic Blonde'u İleri Haber'e yazdım:

Ekli dosyalar

• v.jpg
    v.jpg
    96.7 KB · Görüntü: 347
  • sb.jpg
    sb.jpg
    35.1 KB · Görüntü: 212
Moderatör tarafında düzenlendi:

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,521
Ankara
Tesadüf bu ya şu ara Valerian'ı okuyorum. Çizgi romanı da bana göre öyle ahım şahım bir çekiciliğe sahip değil. Dolayısıyla filminden de pek ümidim yok açıkçası :(

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,621
İzmir
Tesadüf bu ya şu ara Valerian'ı okuyorum. Çizgi romanı da bana göre öyle ahım şahım bir çekiciliğe sahip değil. Dolayısıyla filminden de pek ümidim yok açıkçası :(

Bu konuda size katılmıyorum sevgili sinanatik,
Valerian çizgi romanı kendinden sonra gelen Star Wars'a ilham vermiş bir eser. Ayrıca 5. Element filmi de Valerian sayfalarından uyarlanma. 1966 yılında ilk defa yayınlanmaya başladığını düşünürsek o yıllar için oldukça ileri bir eser. Beğenerek okuyorum. Tabi herkesin zevki farklıdır.

Atomic Blonde ise The Goldest City çizgi romanından uylarlama bir film. Çizgi romanı okumadım ama çizgi roman uyarlaması olması ilgi uyarıcı. İki filmide seyrederim.

tumblr_inline_omm3kiJfhO1r2ab65_500.jpg

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,521
Ankara

Bu konuda size katılmıyorum sevgili sinanatik,
Valerian çizgi romanı kendinden sonra gelen Star Wars'a ilham vermiş bir eser. Ayrıca 5. Element filmi de Valerian sayfalarından uyarlanma. 1966 yılında ilk defa yayınlanmaya başladığını düşünürsek o yıllar için oldukça ileri bir eser. Beğenerek okuyorum. Tabi herkesin zevki farklıdır.

Şİmdi kendimi dersine çalışmadan sınava giren öğrenci gibi hissettim :) O dönem için gerçekten çok geniş bir dünya ve karakter tasarımına sahip bir çizgi roman oluşturulması şapka çıkartılası...
Lakin hedef kitlesi sebebiyle olsa gerek, senaryolar o kadar detaylı bir dünyaya göre bir hayli zayıf geldi bana.
Filmini izleyenlerin yorumlarına bakınca (tabii bunlar da göreli değerlendirmeler) maalesef bir çok çizgi roman ve oyun uyarlamasında olduğu gibi, bolca bilgisayar efekti katılmış ergen filmi şeklinde. Umarım Luc Besson şanına yakışır bir ürün ortaya koymuştur.
İzledikten sonra sizin de izlenimlerinizi öğrenmek isterim.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Sevgili Kaya Ö dostumuzun muhtelif dergi ve platformlardaki yazılarını ilgiyle okuyor ve bilgileniyorum.

Çizgi romanı akademik seviyede değerlendiren Kaya Ö ve Hakan Alpin gibi üstadlar, Çizgi Diyarı'na, çizgi romana çok değerli katkılarda bulunuyorlar.

Aynı ortamda bulunmaktan büyük keyif duyuyorum, minnettarım.