SİNEMA Dergisi - Sayı 76 ( Agustos 2001 ) 146 Sayfa

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,715

Sayın murtaza5 ;

26. Sayfada : Sinema Yazarlarının seçtiği Yılın Filmi (Kaplan ve Ejderha" ve SİYAD'ın genel tutumu anlatılıyor (kısaca)

32. sayfda : 1974 yılından beri müzik yapan Cahit Berkay ile söyleşi kaçırılmaz...

37. sayfada : Unutulmaz oyuncu Anthony Quinn üzerine yazı var...

46. sayfada : "Jurassic Park III" üzerine yazı var..
Bir zamanlar bu tür filmler modaydı...

57. sayfada . "Final Fantasy : The Spirits Within" filmi için :
Baştan sona bilgisayar ortamında üretilimiş bir film. Oyuncuları ve gerçek mekanları devre dışı bırakan bu hiper gerçekçi animasyon tekniği , endüstride yen bir dönem başlatabilir."
Şimdilerde bu tür filmler normal sayılıyor artık...

68. sayfada : Brad Pitt'le Julia Roberts'i ilk kez biraraya getiren film" den bahsediliyor...

80. sayfada . "25 Başlıkta Günümüz Sineması"
Dünya sineması üzerine kuşbakışı güzel bir çalışma ....

96. sayfada : "Büyüklere Çizgi Filmler"

100. sayfada : "Sinemayı Değiştiren Modern Klasikler - 12" : "The Shining" filimi anlatılıyor.
Nasıl bir film mi ? Ben uzun uzun anlatmayacağım. Ancak 3 soru ve 3 cevap ile sunacağım :
1. Soru : Senaryo nereden ? : Stephen King'in kitabından uyarlanmış...
2. Soru : Kim yönetmiş ? : Stanley Kubrick
3. Soru : Başrolde kim var ? : Jack Nicholson

(Hani Amerikan filmlerindeki mahkeme sahnelerinde var ya... Avukat sanığı veya tanığı sorgular... Sorar , sorar ve sonunda "Benim soracaklarım bu kadar. Sanık sizin" diye biter ya... Bu film için de ben sormayı bitiriyorum... "Film için daha fazla sormaya gerek yok. Film sizin" diye bitiriyorum...

106. sayfada : Filmlerde "Unutulmayan hafıza kayıpları" su gibi içilecek bir konu...

131. sayfada : Yönetmen ustaların ustası Atıf Yılmaz ile söyleşi var. Konu : Sinema Dersleri

Daha ne çok konu var anlatamam. Ama bu kadar bile yeter...
Daha ne olsun .....

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...

raak

Kıdemli Üye
8 Mar 2014
146
291
Keşke Yelpaze ve Sek seke de devam edebilseydik. Biliyorum sizde mevcut değil, çok emek sarf ediyorsunuz, paylaşımlarınızın bir çoğunu severek takip ediyorum. Kolay gelsin.