Superman - Whatever Happened to Man of Tomorrow (Yeniden Balonlama)

dezocan11

Çeviri & Balonlama
10 Kas 2009
163
225
İzmir
Superman_WHTTMo_T_00a_Whatever_Happened_To_The_Man.jpg

Evet biraz geç oldu ama, bu çok istediğim projeyi sonunda bitirebildim. Okul, ders falan filan derken yeterince ilgilenemediğim için birçok hatası var. (hatta bir ara varlığını bile unutmuşum :))
Artık hatalarımı mazur görün...

Lafı uzatmadan sizi nadir ve çok sevdiğim hikayeyle başbaşa bırakıyorum.​

Yazar: Alan Moore Çizen: Curt Swan

NOT: Daha önce belirttiğim gibi çeviri eski bilka sayısından (Superman Süper Cilt 30) alınmıştır.​

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Beğendim mi? Evet..
Eksikler var mı?
Evet..
Ancak çaba göstermişsin,
emek vermişsin
bunun için teşekkürü hak ediyorsun,
balonlama ve yazı fontu pek benim işim değil
ancak kelimelerdeki harf hataları pek güzel durmuyor..
Saygılar, sevgiler..

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Evet en sevdiğim bu günün değişik konulu hikayelerine başlangıç sayılabilecek sayıyı en sonunda renkli okuduk :)
Hatalar var mı? Evet var ama o kadar ufak tefekki gözardı ediyorum ve teşekkürlerimide sunuyorum sevgili kardeşim..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,745
İstanbul
Sevgili dezocan,

Balon temizliği biraz sıkıntılı gibi. 2 tane araya kaynamış (boş) balon ve biraz kelime hatası var.

Ancak verilen emek o kadar büyük ki bu kusurlar çok önemsizleşiyor. Zaten biraz daha zaman bulabilseydin bu basit kusurları da giderirdin kolayca. Ellerine ve yüreğine sağlık.

Bu arada Dante's inferno ne oldu? Sabırsızlıkla beklemekteyim.

dezocan11

Çeviri & Balonlama
10 Kas 2009
163
225
İzmir
Sevgili dezocan,

Balon temizliği biraz sıkıntılı gibi. 2 tane araya kaynamış (boş) balon ve biraz kelime hatası var.

Ancak verilen emek o kadar büyük ki bu kusurlar çok önemsizleşiyor. Zaten biraz daha zaman bulabilseydin bu basit kusurları da giderirdin kolayca. Ellerine ve yüreğine sağlık.

Bu arada Dante's inferno ne oldu? Sabırsızlıkla beklemekteyim.

Haklısın abi, balon temizliği baya bir sıkıntılıydı. (filmografi abinin bana göstediği yöntemi bilmiyordum daha) Taraması da çok iyi değildi (tabii balonlama açısından)... Boş balonlar da bilkada yoktu. (nedenini biliyorum artık :D)

Bu arada Dante ne mi oldu? Gerçi birşey olmadı sadece şu aralar zaman ayıramadık. O da en kısa süre içinde biter. Beğendiğiniz için teşekkür ederim.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
391
9,658
İstanbul
Balonlama işiniz zor olduğunu tahmin edebiliyorum.Yazı fontu farklı olabilirdi bence, fazla eleştirmek istemiyorum.Eline sağlık. teşekkürler.

enygma

Çeviri & Balonlama
6 Haz 2011
294
2,644
Sırf üşengeçliğimden ingilizcesini arayıp indirmemiştim. Buradan okumak kısmetmiş :)

Hikayesi bence oldukça güzel. Crisis on Infinite Earths'den önceki son Superman hikayelerinden olması gerek. Crisis öncesi Superman'i o kadar güzel özetleyip toparlamış ki bence takdir edilesi.

Fark eden oldu mu bilmiyorum ama Grant Morrison'ın yazdığı 12 sayılık All Star Superman hikayesi aslında bu sayıya dayanıyor yanlış yorumlamıyorsam. İkisinde de birbirine benzeyen o kadar çok şey var ki üstüne Morrison'ın eski hikayelere, özellikle crisis öncesi gümüş çağa hayran biri olduğunu bilince All Star Superman'in bir nevi bu sayıya saygı duruşu anlamında bir eser olduğunu düşünmek yanlış olmaz herhalde.

Ben çalışmadan rahatsız olmadım doğrusu. Balonlama rezalet olmadığı müddetçe iyi-kötüyü ayırt edemiyorum. Yani benim yorumum sağlıklı olmaz o yüzden sadece ellerine sağlık iyi ki bu projeyi yapıp benim gibi üşengeçleri sevindirdin diyorum :D

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Bu çalışmaya bakmadım ama hikayeyi orjinal dilinde okudum ve Superman'in en iyi hikayelerinden birisi olduğunu söyleyebilirim . Hikaye Crisis on Infinite Earts'ten sonra geçiyor , gümüş çağın Superman'ine veda hikayesi , Superman'i uzaktan yakından tanıyan herkezin okuması gereken , büyük usta Alan Moore'un elinden çıkmış harika bir eser.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
dezocan11;
eline sağlık.
güzel bir çalışma,teşekkür ederim.