Dante`s Inferno (Türkçe) - sayı 1

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Merhabalar.

2010 yılında tarihin en ünlü öykülerinden olan Dante`nin Cehennem`i (İlahi Komedya) müthiş, tabloyu andıran çizimlerle çizgi roman formatında yayınlandı.

6 sayılık bu seriyi, fazla bir gecikme olmadan en kısa sürede paylaşıyor olacağız.

Hikaye özeti :

Haçlı Seferleri`ne katılan Dante`nin sevgilisi Leydi Beatrice öldürülür ve Cehennem`e çekilir. Aslında Cehennem`i hak eden kişi olan Dante`de aşkının peşinden Cehennem`e saldırır. Burada hem Dante hem de Beatrice farklı sınavlardan geçecekler, bu arada bazı ünlü tarihi figürlerle de karşılaşacaklardır.

İyi okumalar.

Çeviri : Shevarash & Pink Storm
Balonlama : dezocan11

dant0101nkn.jpg

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,533
Dante's inferno'nun benim için ayrı bir yeri vardır. Müjdeyi verdiğinizden beri sabırsızlıkla bekliyordum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Her bir karesi olağanüstü. Çok etkilendim doğrusu. Orjinalini bir gün okurum diye saklamışken dilimizde okuma fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Öyküsü başka, çizimleri başka güzel. Sizin çalışmanız da bu güzelliklerle uyumlu olmuş. Zor bir seçim yapmışsınız. Buna rağmen ortaya başarılı bir çalışma çıkmış. Ellerinize sağlık.

Küçük bir eleştiri: Balonların temizliği biraz problemli. Benim de filmografi dostumuzdan kısa süre önce öğrendiğim son derece basit bir yöntemle, (photoshop kullanıyorsanız) tek renkli balonlar tertemiz hale geliyor. Tüm balon içi homojen şekilde temizleniyor. Ayrıca bu yöntemle temizlik işi çok çabuk tamamlanıyor. Belki filmografi dostumuz zaman bulur da bu yöntemi bir anlatımla forumda paylaşır.

Son düzenleme:

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Küçük bir eleştiri: Balonların temizliği biraz problemli. Benim de filmografi dostumuzdan kısa süre önce öğrendiğim son derece basit bir yöntemle, (photoshop kullanıyorsanız) tek renkli balonlar tertemiz hale geliyor. Tüm balon içi homojen şekilde temizleniyor. Ayrıca bu yöntemle temizlik işi çok çabuk tamamlanıyor. Belki filmografi dostumuz zaman bulur da bu yöntemi bir anlatımla forumda paylaşır.
Bana eşit gibi göründü ama işi bilenler daha dikkatli bakmayı biliyorlardır belki :) Bir kontrol edip filmografi`ye sorsun o halde...

12 Şub 2010
15,006
543,642
Konu benim için çok cazip

Devamını bekleyeceğim

Emekleriniz için teşekkür ederim

Saygılarımla

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Bana eşit gibi göründü ama işi bilenler daha dikkatli bakmayı biliyorlardır belki :) Bir kontrol edip filmografi`ye sorsun o halde...

Bu, o kadar güzel şeyin arasında küçük bir ayrıntı sadece. Bu arada umarım serinin devamı için bizi çok bekletmezsiniz :) Sabırsızlıkla bekliyor olacağım yeni sayıları.

gruznan

Çeviri & Balonlama
20 Eki 2011
251
913

benim de bir kez başıma gelmişti...masaüstü bilgisayarımda balonların içleri aynı renkte olmasına ve renk farkı görünmemesine rağmen dizüstü bilgisayarında renk farklılıkları biraz ekranı eğreltip bakınca belli oluyordu...belki öyle bir şey olabilir :)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
shevarash,pink storm ve dezocan11,
ellerinize sağlık.Sayenizde biraz zor bulacağımız
böyle özel kitapları okuma şansımız oluyor.
ben çok klasik bir fumetti okuyucusuyum ama yavaş yavaş
farklı çr.leri de okumaya başladım burada...
çok teşekkürler...