LA TRILOGIE - Siyah Triloji

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
LA TRILOGIE
Siyah Triloji

Casterman Comics
Hikaye: Philippe Bonifay, (Leo Malet Romanından Uyarlama)
Çizimler: Youssef Daoudi
Çeviri: SenSei
Balonlama: SenSei
Yıl: 2005 - 2007
Dosya Türü: cbr
Bölüm Sayısı: 3
Sayfa sayısı: 305
Tür: polisiye - dram
Renkli

Sayı 1
La Vie Est Degueulasse - Hayat çok berbat

Maden işçileri kanlı bir direniş sergiliyordu. Bu direnişi sağlayan örgüt, sonuçlardan pek memnun değildi. Ama yinede sendika ile görüşmeler zorlanıyordu. Işçilerin parası, pulu, yemeği ve içeceği kalmıyor. Acilen para lazımdı. İşte örgüt burada tekrar ilegal işleri ile devreye giryor. Ama aralarında'da entrikalar, hainlikler olmuyor değildi.​

01-6.jpg

Sayı 2
Le Soleil n'est Pas Pour Nous - Güneş bizim için doğmaz

Andre'nin hayatı altüst olmuş durumdaydı. Çalışkan olmasına rağmen bir türlü çalışacak bir iş bulamıyordu. Bulduğunda da şansı yaver gitmez ve hemen başı belaya girerdi. Tesadüfen bir grubun içerisine katılır ve yeni arkadaşlar edinir. Onların arasında Fredo ve kız kardeşi Gina vardır. Gina ile yakınlaşan Andre kendisini bu ilişkiye kaptırır ve korkunç bir cinayet işler. Hayatı tekrar duman olan Andre ama bu kez deli gibi sevdiği kadınla birlikteydi. Son sayfasına kadar sürükleyici bir dram bizleri bekliyor...​

02.jpg

Sayı 3
Sueur aux tripes - Içimdeki korku

Paulot uzun süredir kabuslar görür. Kabuslarında gördüğü kişi hep aynı. O gözlüklü, bilim adamına benzeyen ihtiyar sakallı. Sevgilisi Jeanne ile ayrılmıştır, ama oraya gelene kadar hayatında çok önemli bir yer kaplamaktadır. Jeanne için çaldı, çırptı....hatta öldürdü. Ama o ihtiyar adam kabuslarından bir türlü çıkmıyordu. O gün gelene kadar...​

01-1.jpg

Son düzenleme:

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
İlk teşekkür benden olsun.
Sizin çevirilerinizi beğeniyorum; seçtiğiniz çizgi romanlara ise bayılıyorum :)

Ellerinize sağlık

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,504
Türkçe olarak okumayı merak ettiklerim arasındaydı, teşekkürler, emeklerin için ne desek ne yazılsa az gelir. Sağolasın.

köftehor

Yeni Üye
31 Ağu 2011
15
18
okumaya değer bi seri.
bu uyarlamaların orijinali Metis'ten Kara Üçleme başlığıyla (Hayat BerBat, Ecel Terleri, Güneş Bize Haram) polisiye dizisinden çıkmıştı.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,504
Siz bunları ne zaman çevirip balonladınız, harika ya hangisine ne yazacağımı şaşırdım.

Teşekkürler, binlerce kez teşekkürler okunmak üzere hepsini aldım.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Başarabilirsem diğer iki sayısını da inşallah buraya ekleyeceğim arkadaşlar :4: Şimdilik bekletmek istemedim. Keyifle okuyunuz inşallah....

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi
Teşekkürler, eline sağlık SenSei.
Önceki iki sayıda diyarda mevcut SenSei'den Devam Eden Çeviriler altında... Sanırım konuyu birleştirmeyi kastediyorsun.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
SenSei "başarabilirsem" diyor, biri üstüme çizgi roman atsın arkadaşlar. :)
Heyecanla bekliyoruz üstadım, kolay gelsin ve teşekkürler.

nicomedes

Onursal Üye
30 Nis 2014
878
3,910
İzmit
Diğer kardeşlerini de ''Devam eden seriler'' klasörümden alıp hep birlikte ''Seriler'' klasörüme yerleştirdim.Emeğinize saygım büyük teşekkürler Sensei.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Tamamdır arkadaşlar, konu temizlenmiştir ve birleştirilmiştir. En azından görüntü kirliliği olmasın. Mesajlarınız ve değerli yorumlarınız için de buradan kocaman bir teşekkür :4: Sevgiler ve saygılar....

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,843
Navajo Köyü
Ne zamandır aklımdaydı bu seri,
İlk iki kitap vardı da üçüncüsünü de gördüğümde bayağı bir şaşırdım.
Emekleriniz çok büyük Sevgili SenSei.