SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Frank Lincoln

Piredda Verlag
Hikaye: Marc Bourgne
Çizimler: Marc Bourgne
Çeviri: SenSei
Balonlama: SenSei
Yıl: 2009
Dosya Türü: cbr
Bölüm Sayısı: 4
Sayfa sayısı: 196
Tür: polisiye - dram
Font: AdamCubert
Renkli

Sayı 1
Off Shore - Kuzey Yasaları
Özel Dedektif Frank Lincoln karısını beş yıl önce kaybetti. Kaybetti derken öldüğü henüz kesinleşmedi. FBI ajanı olan Susan Lincoln Alaska'nın Mafya babası'nı araştırma görevini üstlenir. İşte tüm olaylar ondan sonra karmaşık bir hal alır. Beş yıl geçmiştir ama Frank Susan'ı aramaktan vazgeçmiyor. Aynı zamanda Frank'in ofisine Billy Yapana gelir Frank ile birlikte çalışmak istediğini söyler. Frank önce pek sıcak bakmaz ama Billy bir helikopter pilotu ve ordudan ayrılma bir kişi olduğu için onu denemek ister. Frank kızı Jeannie ile de pek anlaşamaz. Annesi ortadan kaybolduktan sonra Frank'in alkol sorunu başlar ve Jeannie bu durumdan rahatsız olur. Tüm bu olayların dışında Patricia Neeson ofislerine gelir ve özel koruma ister. Sevgilisinden ayrılmaya karar veren Patricia sevgilisinin babası'nın Roberto Moreno olduğunu öğrenir. Alaska'nın en tehlikeli Mafya babası.

file
İNDİRMEK İÇİN

Sayı 2
Break Up - Duraklamak
Alaska polis teşkilatından Sam Connoly Frank Lincoln'dan Susan ile Moreno'nın aynı karede olan bir fotoğrafını alır. Frank Moreno ile Susan'ın bağlantısını henüz çözmüş değil, zira kimden bilgi almaya kalkışsa yüzüne kapılar kapanıyordu. Jeannie zor bir dönem geçirmeye başlıyor. Babası ile olan sorunları onu epey yıpratıyor. Ama bir şekilde atlatmaya çalışıyor. Frank kendisine ait bir helikopter satın alır ve Billy'den test etmesini ister. Belkide bu şekilde Jeannie'yi yanına alırsa yeniden bir düzen kurabilir hayaline kapılıyor Frank. Ve tüm bu olayların dışında IPG sigorta şirketinin temsilcileri Frank'in ofisine gelirler ve bir Petrol adasını araştırmasını isterler. Petrol adasının yeni ortağı olan Alaska mafyası Roberto Moreno işin içinde olduğu için Frank kabul eder. Sigorta şirketi'nin özel yetkilisi Kay Mansell tüm detayları anlatırken Frank'in çekiciliği onu etkiler. Birlkte Petrol adasına giderler ve ilk suikastlar başlar.

file
İNDİRMEK İÇİN

Sayı 3
Kusu-Gun - Tehlikeli Pusu
Özel Dedektif Frank Lincoln ve kızı Jeannie gün geçtikçe yakınlaşmaya başlarlar. Ama yinede ufak tefek sorunları olur. Frank Lincoln'ın sekreteri Amy arar ve Billy'yi Talkeetna'ya gönderdiğini söyler. Rutin bir dava üzerinde çalışmak için giden Billy azınlı bir suçlu ile karşılaşır. Olaylar karışır ve suçlu yakalanır. Sam Conolly oraya geldiğinde Frank'den Susan ile ilgili bir takım bilgiler sakladığını öğrenir. Bu bilgilerin arasında Larry Garner diye bir FBI ajanı var. Susan'ın kaçmasını ayarlayan ajan. Lake Hood'a iki katil teslim etmek için gelecek olan Ajan Garner'ı görmek için yola çıkan Frank ve Billy vardıklarında uçaklarının düştüğünü görürler. Uçak düşmüş ama suçlular yok ortada. Onunla birlikte Ajan Larry Garner da yok. Orman'ın içerisinde sıkı bir kovalamaca başlıyor.

file
İNDİRMEK İÇİN

Sayı 4
Kodiak - Kodiak Adası
Alaska'nın bağımsız kilisesi tarafından organize edilen toplu bir düğün töreni Brad Milost tarafından yönetiliyor. Bir tarikat'ın başı olan Milost'un kesin talimatı: Dua edin, döllenin ve çoğalın. Bu arada Moreno'ya yaklaşmışken Frank helikopterini, evini ve ofisini aratır. İlginç bir mikrofon modeline rastlar. FBI'ın teknolojisini bile aşan bir mikrofon çeşiti. Susan halen bulunamadı. Yaşıyor mu yaşamıyor mu belli değil. Hamile olduğu ve dünyaya bir çocuk getirdiği biliniyor. Ama bu çocuk kimindi? Frank, Moreno veya başka birisinin mi? Tüm bu olayların dışında Kay patronu Nakatomi tarafından bir göreve gönderilir. MacAllister koleksiyonu iskoçyadan Alaska'ya getirelecek. Koleksiyonun içeriği kırk adet maske. Eileen MacAllister'ın ataları tarafından Kodiak adasından alınan bu maskeler geri iade edilecekti. Ama bu davayı araştırırken Josh adında bir çocuğa rastlanıyordu. Bu çocuğun Susan ile ne bağlantısı vardı? Frank Lincoln bu kez gizemi çözebilecek mi?

file
İNDİRMEK İÇİN

AYRİYETEN FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR TIKLAYABİLİR

Moderatör tarafında düzenlendi:

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,503
Tamamlanmış Seri yazısını görünce bu işte senseinin parmağı vardır dedim.:)..sağolasın...

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,811
Çizgisi çok güzel konusu da öyle gözüküyor hemen okumaya başladım,
emeklerin ve paylaşımcı karakterin için çok teşekkürler sevgili SenSei.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Biliyordum derinden derinden güzel şeylerin, güzel insanların emekleri ile şekil bulacağını...'Sensei' üstad onca işin (müzik çalışmaları) arasında böylesi güzel bir çalışmayı ancak sen imza atabilirdin.Çok teşekkür dostum.Frankofon okumak başka oluyor.Şimdi merak etmeye başladım.Üstad nasıl bir sürpriz hazırlığı içindedir diye.Bakalım sırada ne var.
sevgi & saygıyla

homeric

Çeviri & Balonlama
19 Eyl 2009
338
3,202
Kütahya
Biraz evvel bitirdim.Polisiye sevenler için büyük bir nimet.Harika bir çeviri, güzel bir balonlama. İndirip okuyun pişman olmazsınız. Sensei çok teşekkürler.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Sevgili Sensei üstadım, yine harika bir seriyle karşımızda. Üretkenliğine şapka çıkartılacak isimlerdensin, sevgili Sensei. İlk sayıya bir göz attım. Çok keyifli bir yolculuğun bizi beklediği aşikar.

Ellerine ve yüreğine sağlık.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Macera bu dört sayıda bitmiyor. Devamı başka bir seri halinde gelecek mi acaba?

Şu an başka bir sayısı yok. Internette gördüğüm kadarıyla hem orjinal fransızcası hemde almancası tamamlanmış seri olarak görünüyor. Sanırım sonu böyle bu şekilde havada bırakıldı.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Şu an başka bir sayısı yok. Internette gördüğüm kadarıyla hem orjinal fransızcası hemde almancası tamamlanmış seri olarak görünüyor. Sanırım sonu böyle bu şekilde havada bırakıldı.

Siz çevirisini paylaştınız ben almancasını paylaşmak için hazırlanıyordum, dediğiniz gibi 4 bölüm den hariç bende rastlamadım. Çok güzel bir seri oldu tekrar teşekkürler emekleriniz için.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
mükemmel paylaşımlarınıza bir yenisi daha eklenmiş.
zevkle okunur.çok teşekkür ederim, sevgili sensei.

bazilisk

Yeni Üye
3 Nis 2009
46
43
SenSei üstad, gene muhteşem bir iş çıkarmışsınız. Teşekkür ederim.
İnternetten biraz araştırma yaptım. Şimdiye kadar 5 sayısı çıkmış. 6.ncı sayısı Black Bag Job gelecek program olarak görünüyor. Albümler ise:

1. La Loi du Grand Nord (2000)
2. Off shore (2002)
3. Break-up (2003)
4. Kodiak (coscénario de Serge Perrotin, 2005)
5. Kusu-Gun (participation d’Eillam au dessin, 2011)
6. Black Bag Job (gelecek)

Sizin albüm sıralamanız doğru, küçük bir aksaklık olarak albüm isimleri karışmış. Yani 2011 de çıkmış olan Kusu-Gun 5.nci albüm olarak basılmış. Kusu-Gun albümünün taramalarını bulamadım. Bulan arkadaş olursa sizin de çevireceğinizi bilerek bir kez daha çok teşekkür ederim.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
SenSei üstad, gene muhteşem bir iş çıkarmışsınız. Teşekkür ederim.
İnternetten biraz araştırma yaptım. Şimdiye kadar 5 sayısı çıkmış. 6.ncı sayısı Black Bag Job gelecek program olarak görünüyor. Albümler ise:

1. La Loi du Grand Nord (2000)
2. Off shore (2002)
3. Break-up (2003)
4. Kodiak (coscénario de Serge Perrotin, 2005)
5. Kusu-Gun (participation d’Eillam au dessin, 2011)
6. Black Bag Job (gelecek)

Sizin albüm sıralamanız doğru, küçük bir aksaklık olarak albüm isimleri karışmış. Yani 2011 de çıkmış olan Kusu-Gun 5.nci albüm olarak basılmış. Kusu-Gun albümünün taramalarını bulamadım. Bulan arkadaş olursa sizin de çevireceğinizi bilerek bir kez daha çok teşekkür ederim.

İşte bu güzel bir habermiş sevgili bazilisk. En azından dizi devam ediyormuş bu netleşti. Araştırma için teşekkürler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Kusu-Gun (participation d’Eillam au dessin, 2011) adlı albümü buldum indireyim hemen yükleme yapacağım.
05kusugun001ccccc.jpg

Eksik olan bölüm aşağıdadır.
Almanca

Son düzenleme:

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Kusu-Gun (participation d’Eillam au dessin, 2011) adlı albümü buldum indireyim hemen yükleme yapacağım.
05kusugun001ccccc.jpg

Eksik olan bölüm aşağıdadır.
Almanca

Sevgili gandor08, süper hızlı araştırma ve kaynak için çok teşekkür ederim. Sorunu çözmüş oldum. Vol II Break-up ve Kodiak olarak yayınlandığı için benim elimdeki kaynağın baskıları ayrı ayrımış. Bu yüzden Kusu-Gun Vol III olarak geçiyor. Neyse sorun değil, hikaye aksamamış. 5. seriyide okudum ve hikaye devam etmekte. En kısa zamanda bunuda çevirip sizlerle paylaşırım sevgili arkadaşlar.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Sevgili Sensei teşekkürler.
Seriyi indirdim. Şimdilik 1. sayıyı okudum.
Hem çeviri hem de balonlama olarak çok başarılı.

Bazı karakterlerin tipinin yaratma aşamasında film yıldızlarından esinlenildiğini biliyoruz.
Julia Audrey Hepburn‘den, Teks Gregory Peck‘ten, Ken ParkerRobert Redford‘dan, Dylan Dog ise Rupert Everett‘ten esinlenilerek tip verilmiştir.
Frank Lincoln çizimi bana S Stallone'u anımsattı.

Sylvester_Stallone_by_Gage_Skidmore.jpg

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Hiç okumadığım bir çr. Bizi bu tür çrler ile buluşturup okuma zevki verdiğiniz için çok teşekkürler, üstadım.