SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Conan
Lanetli Orman
01 of 03

Marvel Comics
Hikaye: Roland Green
Çizimler: Claudio Castellini
Çeviri: SenSei
Balonlama: SenSei
Yıl: 1997
Dosya Türü: cbr
Sayfa sayısı: 25
Tür:Fantastik

Conan sakin bir şekilde dinlenmeye çalışırken çok uzakta olmayan bir ovada sesler duyar. Kyofs Hain köyü'nün askerleri, haydutlar tarafından saldırıya uğrar. Daha ne olduğunu anlamayan Conan fark edilir ve o da bir şekilde saldırıya karışır. Gerçek düşman Conan olmadığını fark eden Kyofs Hain askerleri Conan'ı köylerine davet ederler ve o esnada bir saldırıya daha uğrarlar. Saldıranlar Basilio Rez'in çapulcu hırsızları. Birçok yeteneği olan Basilio, karabüyü ile güçlenen Rez, tüm ormanı harekete geçirir. Artık Kyofs Hain köyü ve Conan hem saldırganlara karşı hem ormana karşı ve aynı zamanda büyücüye karşı savaşmak zorundalar.

01.jpg

indirmek için

Son düzenleme:

NadirCevahir

Yeni Üye
8 Eyl 2012
34
33
Şey afedersiniz ben siteye yeni üye oldum da indirme linki nerede acaba? Bir de ayıptır sorması bu acaba renkli mi yoksa siyah beyaz mı?

NadirCevahir

Yeni Üye
8 Eyl 2012
34
33
Ben de yeni üye oldum diye link gözükmüyor herhalde diye düşünmüştüm. Hemen indirdim, bunu siz mi yaptınız? Harika bir çalışma olmuş, bu ilk sayı ve devamı için şimdiden çok teşekkürler.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Ben de yeni üye oldum diye link gözükmüyor herhalde diye düşünmüştüm. Hemen indirdim, bunu siz mi yaptınız? Harika bir çalışma olmuş, bu ilk sayı ve devamı için şimdiden çok teşekkürler.

Teşekkür ederim. Devamı var bu serinin. Hepsi paylaşılacak inşallah. Bu arada aramıza hoşgeldin sevgili nadir arkadaşım. Umarım hoş vakit geçirirsin forumumuzda. Sevgiler....

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Hani Fener'e gol atmayan gerçek Galatasaraylı olmaz ya Conan çevirmeyen de gerçek çevirmen olamaz diye ortalığa bir laf atsam pek de gerçeğe aykırı olmaz sanırım..Bu işin şakası ancak popüler kitap çevirileri sanırım daha fazla ilgi görüyor..Bu çevirinin kalite belgesi de SenSei adı..Bu da yeterli..Elinize sağlık..Bu arada çok keyifli bir macera ve çok beğendiğim çizgiler..Mükemmel..

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
O zaman benim de sevgili Sen Sei imzalı ilk Conan'ım oldu....
Sevgili kardeşim çok teşekkür ederim,başladığın seriyi bitirmek gibi güzeller güzeli bir özelliğe sahip olduğunu bilmek çok güzel...
Değerli kardeşim emeğin için sevgiler ve saygılar sunarım,akşamın hayırlı olsun.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
SenSei ustadan ses seda yok dedik ustamız büyük planlar peşindeymiş meğerse, yine döktürdün. Teşekkürler Sensei

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,811
Konu çizgi ve renkleme mükemmel, çeviri ve balonlama için Sensei paylaşımı demenin
yeterli olduğunu biliyoruz artık. Teşekkürler...

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Solingen'in çeliğinin kaliteli olduğunu bilirdim ama "sensei" damgalı odunun (bkz:sayfa20) çeliği kıracak kadar kaliteli olduğunu yeni öğrendim ama odunun kalitesi ancak 1 sayfa dayanabildi, 21. sayfadaki haydutda artık ne kafa varsa odunu kafaya yiyince sopa çeliği kıran sopa paramparça oldu.

Çeliğin kalitesine yorum yapamam belki ama çeviri & balonlamanınkine yapabilirim, 10 numara olmuş üstad, eline sağlık.

trutalbruth

Çeviri & Balonlama
23 Eki 2011
179
1,427
istanbul
Eski efsaneler bir lanetten bahseder. Derler ki Conan balonlaması/çevirisi yapmayan kişinin photoshop'u düzgün çalışmayı reddedermiş. Gradientleri simsiyah olurmuş. Esrarengiz bir şekilde layerları ortadan kaybolurmuş. Istampası seçilen doku ne olursa olsun siyah boyarmış.

Valla bende nemedya efsanelerinin yalancısıyım :)

Ellerine sağlık arkadaşım teşekkür ederim.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Sensei'ye yakışmadı...3. sayılık kısa bir seri tek tek mi verilir?...
Açıkçası 5'i bir yerde misali 3'ü bir yerde bekliyordum...Bunu derken bu beklentimizin suçu tabi ki bizde değil...Alışkanlık yaptıranlarda...:)

Sevgili BAHADIR,
gerçekten haklısın...hiç öyle üç sayılık çizgi roman tek tek verilir mi? Senin güzel hatrın için alışkanlıklara devam...Üçü bir yerde. Şaka bir yana, text fazla olmayınca çevirisini yapıverdim. Hikaye gerçekten güzel. Fazla bekletmeyim dedim. Tüm sevgili arkadaşlarıma eğlenceli dakikalar. Sevgiler...​

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Sensei, ben Conan'ın siyah beyazı ile büyüdüm; renklisi hep delikanlıyı bozar diye düşündüm ama o Vaiz var ya işte onun hatırına renkli Conan okuyacağım . Bu da bana bir ilk. Kardeşim eline, emeğine sağlık. Güzel günler dilerim :)

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Sensei, ben Conan'ın siyah beyazı ile büyüdüm; renklisi hep delikanlıyı bozar diye düşündüm ama o Vaiz var ya işte onun hatırına renkli Conan okuyacağım . Bu da bana bir ilk. Kardeşim eline, emeğine sağlık. Güzel günler dilerim :)

Evet arkadaşım, Preacher benimde kısa sürede çok tuttuğum çizgi romanların arasında yer aldı. Sert, sürükleyici, çizimleri çok başarılı. Hiç sıkılmadan "pır" diye sonunu getirdiğim çizgi romanlardan. Aynı marvel'in Conan'ları gibi. Nekadar da siyah beyazların yeri ayrı olsa da, onlara çok yakın buluyorum. Sevgiler...

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Dün ilk sayı bugün maceranın kalan sayıları.
Sevgili kardeşim çok sağolasın.Hızın,emeğin ve bizimle paylaştığın için çok teşekkürler ederim.

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,182
Sayende Conan eski havasını buldu, senden büyük kasırgalar bekliyoruz... Sonsuz teşekkür SenSei...:)

kronos_55

Aktif Üye
23 Şub 2010
436
87
sessei ellerine sağlık ama 3.bölüm de virüs var virüs yakalıyor pc haberin olsun başka bir link koyarsan sevinirim

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Conan'ın kapak resimlerine bi baktım da, sanırım dünyada böyle kaslı başka bir erkek daha yoktur. Süper kahraman gibi vücut çalışmış bizim barbar. :) Çok teşekkürler, üstadım.