SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
Earth X
Giriş
00 (of 13)

Marvel Comics
Hikaye: Alex Ross, Jim Krueger
Çizimler: John Paul Leon
Çeviri: SenSei
Balonlama: SenSei
Yıl: 1999
Dosya Türü: cbr
Sayfa sayısı: 48
Tür:Fantastik, Bilimkurgu​

1977 yılında Jack Kirby tarafından yaratılan X-51 veya Machine Man (ya da, "gerçek" adıyla Aaron Stack) bir android. Bir insanın hissetme, düşünme gibi özelliklerine de sahip olan X-51, Marvel'ın hiçbir zaman popüler olamamış karakterlerinden biridir. X-51, olaya şu şekilde dahil olur: 20 yıldır hiçbir şey izleyememiş olan Uatu, sonunda, sınırsız bilgi kapasitesi nedeniyle, kendisine uygun bir halef olarak X-51'i seçer. Ve insan vücudunu da, onu insan duygularından tamamen uzaklaştırmak için, yok ederek, ona transparan bir vücut yaratır. Böylece, iki ana karakterimiz bir araya gelip beraberce görevlerini yapmaya, geleceğin bu karanlık Marvel Dünyası'nı "izlemeye" koyuluyorlar.

00_1.jpg

Indirmek için lütfen

Son düzenleme:

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Kalıplaşmış çizgilere ve çizimlere takılmazsanız bana göre müthiş bir öykü olacak!!
Uatu merakla beklenen açıklamalara girecekmi acaba?
X-51 nedir yada kimdir?

Ustanın yaptıklarına çevirisine balonlamasına zaten diyecek laf söylenebilecek övgü kalmadı artık :)

Devamı harika olacak gibime geliyor..
Tavsiyedir kaçırmayın derim!

Not: Utanmayın fumetticiler sizde indirin okuyun hadi dedikodunuzu yapmıyacağım söz :D

strider

Süper Üye
29 Şub 2012
1,041
1,038
marvel'ın önemli serilerine girmeniz gerçekten çok güzel. :) bundan sonraki projelerde böyle seriler olur umarım.

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Uzun süredir bekliyordum araya bir şeyleri sokmadan bunu bitiriver Sensei, orjinalini tam okuyacakken çevireceğim demene istinaden orjinale başlamamıştım :)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Kalıplaşmış çizgilere ve çizimlere takılmazsanız bana göre müthiş bir öykü olacak!!
Uatu merakla beklenen açıklamalara girecekmi acaba?
X-51 nedir yada kimdir?

Ustanın yaptıklarına çevirisine balonlamasına zaten diyecek laf söylenebilecek övgü kalmadı artık :)

Devamı harika olacak gibime geliyor..
Tavsiyedir kaçırmayın derim!

Not: Utanmayın fumetticiler sizde indirin okuyun hadi dedikodunuzu yapmıyacağım söz :D

1977 yılında Jack Kirby tarafından yaratılan X-51 veya Machine Man (ya da, "gerçek" adıyla Aaron Stack) bir android. Bir insanın hissetme, düşünme gibi özelliklerine de sahip olan X-51, Marvel'ın
hiçbir zaman popüler olamamış karakterlerinden biri. X-51, olaya şu şekilde dahil oluyor: 20 yıldır hiçbir şey izleyememiş olan Uatu, sonunda, sınırsız bilgi kapasitesi nedeniyle, kendisine uygun bir halef olarak X-51'i seçiyor. Ve insan vücudunu da, onu insan duygularından tamamen uzaklaştırmak için, yok ederek, ona transparan bir vücut yaratıyor. Böylece, iki ana karakterimiz, iki anlatıcımız, bir araya gelip, beraberce görevlerini yapmaya, geleceğin bu karanlık Marvel Dünyası'nı "izlemeye" koyuluyorlar.

Berk Uralcan'ın Earth X incelemesinden alıntı yaparak sorunu cevaplayayım.

Çok güzel bir seridir. Marvel severlerin mutlaka okumasını tavsiye ederim.

Emekleri için Sensei'ye teşekkürler.

yexer

Yeni Üye
19 Mar 2012
74
34
İzmir
Hocam unuttunuz heralde buraları, merakla beklemeye devam ediyoruz Earth X i :)

Diğer çalışmalarınızıda takip ediyorum özellikle eski çalışmalarınızdaki yazım hatalarının, en son Siege i okurken iyice azaldığını farkettim. Daha özenli duruyor yazım düzgün olunca . Earth X den de beklentiler yüksek yani :)

İyi çalışmalar.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
(iş yoğunluğumdan dolayı bu seri bu kadar uzun sürdüğü için herkesten özür dilerim. bu kez biraz fazla beklettim arkadaşlar.)

bazilisk

Yeni Üye
3 Nis 2009
46
43
Gene mükemmel bir iş çıkartmışsınız üstadım, teşekkür ederim. Beklediğime değmiş gerçekten.
Yalnız küçük bir düzeltmeyi affınıza sığınarak söylemek isterim: Son sayının kapağı 12.nci sayı ile aynı olmuş.
Forum yönetimi izin verir mi bilmem, nette dolaşırken "Earth X Sketchbook"a rastlamıştım:

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
Yalnız küçük bir düzeltmeyi affınıza sığınarak söylemek isterim: Son sayının kapağı 12.nci sayı ile aynı olmuş.
[/url]

uyarın için teşekkürler sevgili arkadaşım. nasıl atlamışım bende anlamadım. en kısa zamanda değiştireceğimden emin olabilirsin.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,761
İstanbul
Bu sayıyla seriyi sonundan da olsa yakalamış oldum. İlk fırsatta tüm seriyi başından itibaren okuyacağım. Ellerine, zihnine sağlık.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
Sanırım 14 kitap
garip bir şey şaşırıyorum..
Üstüne üstlük adamcağız birde geciktim diye özür diliyor..
hala şaşırıyorum..
Öyle reklamı bağırtısı çağırtısı da yok..
Bir geliyor, pir geliyor..
Yalnızca dil bilmek de yetmez sanırım,
okurken başım döndü,
kim kimdir
neden oralarda bunlar olmaktadırı şaşırdım..
Bir daha ben çok kitap taradım,
matematikten 10 aldım,
çok yakışıklıyım diye ortalarda dolaşmayacağım.
Haddimi bileceğim,
sessizce teşekkür edip saygılarımı sunacağım..
Saygılar beyefendi..

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Vayyyy, bütün seri birden,
Fevkalade bir paylaşım.
Okuma önceliğini hemen bu seriye veriyorum.
Ne zamandır merakla bekler dururduk.
Beklediğimize değdi.
Teşekkürler Sensei.

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
ellerine sağlık dostum, şimdide tarzana öncelik verirsen seviniriz, çok istemiyorum değil mi :) tekrar çok teşekkürler paylaşımların için

PsycoMan

Yeni Üye
24 Tem 2011
59
15
Mesajıma cevap verip seriyi paylaşman bile önünde saygıyla eğilmemi sağlıyacak birşey.Çok,çok teşekkürler!Saygılar...