SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
PREACHER

VERTIGO COMICS
Hikaye: Steve Dillon, Garth Ennis
Çizimler: Garth Ennis
Çeviri: SenSei
Balonlama: SenSei
Yıl: 1998 - 2000
Dosya Türü: cbr
Bölüm Sayısı: 66
Sayfa sayısı: 1.879
Tür: aksiyon, fantastik
Dil: Türkçe
Renkli

************ Telif Hakları Nedeniyle Linkler Kaldırıldı ************

0001736814001-1.jpg

Şaftı kaymış bir aziz, etrafında neler döndüğünü anlamakta zorluk çeken irlandalı bir Vampir, ve aziz'in eski sevgilisi. İşte Preacher'ın takımı. Genesis dünyaya kaçar ve bir insan bedenine ihtiyacı var. Koruyucular bunu anlar ve karşı hamle olarak katillerin en azizini uyandırıp peşinden gönderirler. Onun tek görevi Genesisi yok etmek. Yeni bedenine girmiş olsada olmasa da.

SON

Facebook sayfamı takip etmek isteyenler :)

Sitem yeni tasarımıyla dün yayına açıldı arkadaşlar. Film, dizi, kitap, soundtrack,
pc oyunlar gibi ilgi alanlarınız varsa ve takip etmek isteyen varsa.... .

Moderatör tarafında düzenlendi:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,868
Eline sağlık değerli dostum...
Güzel bir seriye benziyor,ön açıklamayı okuyunca nedense aklıma dampyr geldi..
Takipçisi olacağımız bir seri...
Paylaşım ve emeğiniz için teşekkür ederim.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Uzun soluklu bir seriye başlamışsın. Kolay gelsin. Daha evvel bir kaç sayısını okumuştum, Türk okuyucu tarafından da beğenileceğini umuyorum.

Eline sağlık.

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Tam bir şaheserdir bence bu seri.Ama çizgi romanda çıplaklık - küfür sevmeyenler okumamalı.Bir kez daha helal olsun SenSei

apo5355

Yeni Üye
26 Tem 2011
10
8
arkadaşlar biri bana şu preacher'in güçlerini söyleyebilirmi bir forumda adminlerden biri ardarda superman'den gğçlü bu herif diyodu ama okuduğum kadarıyla adamın hiç güçü yok

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
arkadaşlar biri bana şu preacher'in güçlerini söyleyebilirmi bir forumda adminlerden biri ardarda superman'den gğçlü bu herif diyodu ama okuduğum kadarıyla adamın hiç güçü yok

Sevgili apo5355 arkadaşım, ilk bölümünde de okuduğun gibi Jesse'in içine "GENESIS" giriyor ve bundan dolayı tanrısal bir güce sahip oluyor. Ve tekrar bu bölümde okuduğun gibi insanlara hükmede biliyor. (Sheriff'in silahlı sahnesini hatırlarsan, kendi iradeleri dışında silahlar yere atılıyor) Daha değişik ve gizemli güçleri de tabi ki ilerleyen bölümlerde ortaya çıkacaktır. Umarım biraz aydınlatıcı olmuşumdur sevgili arkadaşım.

topalkarga

Yeni Üye
8 Eki 2011
11
5
Tebrik ederim çok güzel bir eser. Şimdiye dek kimse tarafından çevirisi yapılmamış olması bile beni şaşırttı . Yazar Garth Ennis başlangıçta bu seri sayesinde popüler bir kariyere sahip olduğunu okumuştum . Alan Moore kadar olmasa da Neil Gaiman ve Grant Morrison Ölçüsünde sevdiğim bir yazar . Çizer Steve Dillon İse o'nun da kariyerin de bu seri önemli bir yer kaplıyor . Açıkçası karikatürü anımsatan şimdi ki çizimleri yerine bu ilk stil çalışması benim daha çok hoşuma gitti . Kareleme çizgileri bile daha özgün . Garth Ennis Punisher Max serisinden sonra eserlerini ilgi ile takip ettiğim bir yazar . Orada olduğu gibi çok farklı hikayelerle okuyucuyu ters köşeye yatırmasını iyi biliyor .
Neden baş karakter " Vaiz " . Sebebi herhalde kendisinin de Bir rahip okulundan eğitim almış olması muhtemel sebeplerdendir . O okulda artık neler oldu ise ...Tanrı , Hristiyanlık , Din , Dünyada ki sıradan olan ve olmayan herşeyin bir potada yoğurulduğu lezzetli hikayeler . Sensei Tekrar tebrikler . Umarım Arkası Gelir ...

topalkarga

Yeni Üye
8 Eki 2011
11
5
Şerif Root karakterinin " Marslı Zenci " takıntısının beni çok eğlendirdiğini söylemem gerek . Bu arada "Root" ismi üzerinde biraz açılım yapılsa geçmiş dönemlerin bizde TRT 'de oynatılan " Kökler " dizisinin baş karakteri Kunta Kinte'nin yer aldığı " Roots " dizisi aklıma geliyor . Birde merak ediyorum Vaizin zihinsel durumu malum ama 33. sayfadaki hayal karakteri John Wayne' mi ?

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,325
istanbul
teşekkürler... ben daha yeni indiriyorum... daha önce bilmediğim bir seri ama okuduğum yorumlardan müthiş bir seri ile karşı karşıya olduğumu çıkardım... devamını bekliyorum okumaya başlamak için en az 3-4 sayı olmasını bekleyeceğim... :)

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
İş yoğunluğumdan dolayı bu aralar biraz seyrek görünüyorum yeni çeviriler ile. Bunun için öncelikle herkesten özür dilemek istiyorum. Şimdilik "arıza" Preacher'ın ikinci bölümünü sizler ile paylaşmak istiyorum. Keyfli okumalar diliyorum. Sevgiler...

grifit

Aktif Üye
21 Ağu 2011
271
331
Yihhuuu! :)
Arıza papaz, maceraya kaldığı yerden devam ediyor.
Çok teşekkürler üstad
SENSEI.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
İş yoğunluğumdan dolayı bu aralar biraz seyrek görünüyorum yeni çeviriler ile. Bunun için öncelikle herkesten özür dilemek istiyorum. Şimdilik "arıza" Preacher'ın ikinci bölümünü sizler ile paylaşmak istiyorum. Keyfli okumalar diliyorum. Sevgiler...

Çok ilginç,
Bu insanlar (yukarıdaki alıntıyı okuyun lütfen) bir araya gelince
çizgi diyarının başarısının sebebi anlaşılıyor,
hiç bir zorunluluğu olmamasına karşın
kendini zorunlu hissetmek ve bu yönde çaba göstermek gerçekten iyi insanlara özgü olmalı..
Sağolunuz dostum..
Sevgiler..

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Fazla bekletmemek gerek arkadaşlar. "Arıza" Preacher tam gaz devam.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Yalnız konu kaybolması yaşamamak için sıralı liste haricinde her sayı için ayrı başlık açılsa daha iyi olmaz mı diye düşünmüyor değilim...

Sevgiyle kalın...

Yeni konu olarak açmayı bende düşündüm sevgili BAHADIR, ama sonra fazla başlıklar ile konuların iyicene birbirine karışabileceğini düşündüm. Zira başka forumlarda bunu daha öncede yaşadık. Yapı olarak biraz düzenli bir kişiliğim olduğu için başlık kirliliği de yaratmak istemedim. Açıkcası kararsızım :'(

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Çok teşekkürler.
Bu güzel seriye başlamanız beni çok sevindirdi.
Daha evvel orijinal bir sayıyı rastlantı olarak görüp incelemiştim.
Ellerinize sağlık.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Üstad devam ediyor başlığı yanıltıcı sanırım..
Sizin çalışmalarınızı takip eden biri olduğum halde ben bile yeni uyandım serinin eklerinin geldiğini:)
Mükemmel çalışmalarınızın takipçisiyiz :)

Not: Nacizane bir ufak sorum olacak.'YANE' değilde 'YANİ' yazmanızda ufak bir şakalaşmamaı var? Eleştiri değilde düzgün Türkçe kullandığınız için merak???

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,325
istanbul
yeni sayı için teşekkürler...

ayrıca sevgili sensei takip açısından ayrı başlıklar olması bencede daha güzel olur... :) belki seri tamamlanınca bir başlık altına toplanabilir hepsi sonrasında...

sevgiler...

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul

Not: Nacizane bir ufak sorum olacak.'YANE' değilde 'YANİ' yazmanızda ufak bir şakalaşmamaı var? Eleştiri değilde düzgün Türkçe kullandığınız için merak???

Sevgili serifengin, "yane ve yani" konusu aynı "herkes ve herkez" gibi bende takıntı haline gelmiş durumda. O kadar dikkat ediyorum ama gene arada kaçıyor. Bunun için önce kocaman bir özür. Elimden geldiği kadar dikkat edeceğim (SÖZ) :D

Paylaşımlara gelince...bundan sonra her yeni konu için yeni başlık açılacak arkadaşlar. Dediğiniz gibi takibi daha rahat olacaktır. Seriler tamamlandıktan sonra tek başlık altında toplanır. Nasıl olsa zor bir durum değil. Fikirleriniz ve önerileriniz için herkeze teşekkürler. Sevgiler....

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Değişme üstadım:)
Bazı şeyler kişinin orjinalliğidir bana göre:)
20 Senedir İstanbul,da yaşadığım halde ve İzmir,de yaşadığım yerde lehçe olmamasına rağmen arada geliyom gidiyom falan ağzımdan çıkıveriyor:D
Böylede güzel:)