SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Unknown Soldier
Book One
01 (of 04)

Vertigo Comics
Hikaye: Garth Ennis
Çizimler: Kilian Plunkett
Çeviri: SenSei
Balonlama: SenSei
Yıl: 1997
Dosya Türü: cbr
Sayfa sayısı: 26
Tür:Aksiyon​

CIA ajanı Clyde bir dava üzerinde araştırma yaparken bilgisayarına bir isim listesi gönderilir. Listeyi gönderen bilinmez. Biraz kurcalamaya başlarken "Unknown Soldier" diye bir askerin izlerine rastlar. Bu asker 1942 yılından itibaren ABD için görev almakta. Bu çok zalim askerin izini sürerken, geçmişte onunla bir şekilde temasta bulunmuş olan kişiler, hükümet adına çalışan bir suikastçı tarafından öldürülürler. Çok fazla sürmeden Ajan Clyde da bu listede yer alır.

01.jpg

Indirmek için lütfen

Son düzenleme:

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,325
istanbul
teşekkürler...
gerçekten yağmur gibi yağıyorsunuz... :)
merak ettiğim daha önce ravage'in paylaştığı "unknown soldier" ile bağlantısı nedir serinin?

sleepingforest

Yeni Üye
20 Nis 2011
92
27
Hocam cidden aralıksız çalışıyormuşun gibi bir his var bende sayende haftasonu tatili iyice renklendi. filmografi'nin sorduğu sorunun cevabını bende merak ediyorum

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
teşekkürler...
gerçekten yağmur gibi yağıyorsunuz... :)
merak ettiğim daha önce ravage'in paylaştığı "unknown soldier" ile bağlantısı nedir serinin?

Daha önce ravage arkadaşımın paylaştığı "Unknown Soldier" serisi 2008 ile 2010 yılları arasında Joshua Dysart ve Alberto Pondicelli'nin 25 sayılık yazıp çizdikleri eserlerdir. Benim çevirilerim 1997 yılına ait Garth Ennis ve Killian Plunkett'in çizdiği 4 sayılık bir mini-dizi'dir. Hikayenin başlangıcı da diyebiliriz.

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Kitap kapağında helikopterleri görünce önce klasik vietnam hikayelerinden biri olarak düşündüm meçhul askeri . Sonra Dachau toplama kampını görünce world war two olduğunu anladım . Gerçi sonradan farkettim açıklamanızda belirtmişsiniz bunu . Savaş ve çatışma ortamları bazı insanların şiddet eğilimlerini açığa çıkarıyor . Paylaşım ve emekleriniz için çok teşekkürler .

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Dostum biraz geç farkettiğim için bağışlayın.
Paylaşımınız ve titiz çalışmalarınız için size teşekkür ederim.
Ellerinize sağlık.

ikarus75

Aktif Üye
31 Ağu 2011
356
500
Kendi adıma konuyu beğendiğimi söyleyemem ama hikayedeki Naziler kısmını ilgiyle okudum.Amerikalıların Nazi savş suçlularından faydalandığı ve onları Almanya dışına çıkardıklarını zaten biliyoruz ama hikayeye Hitlerinde girmesi enteresan olmuş.Hitlerin 1945 te intahar ederek öldüğünü biliyoruz ama ya gerçek bizim bildiğimizden farklıysa?

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Kendi adıma konuyu beğendiğimi söyleyemem ama hikayedeki Naziler kısmını ilgiyle okudum.Amerikalıların Nazi savş suçlularından faydalandığı ve onları Almanya dışına çıkardıklarını zaten biliyoruz ama hikayeye Hitlerinde girmesi enteresan olmuş.Hitlerin 1945 te intahar ederek öldüğünü biliyoruz ama ya gerçek bizim bildiğimizden farklıysa?

İntihar ederek öldüğünü biliyoruz, ama yanılmıyorsam ceseti asla bulunamadı. Bu da acabaları ortaya koyuyor. 1989 yılında, yurtdışındayken Hitlerin Arjantin'de göründüğüne dair bir takım dedikodular vardı. Hatta sililk bir fotoğraf bile göstermişlerdi televizyonda. Ama sanırım gerçekleri asla öğrenemeyeceğiz.

harry potter fanatiği

Kıdemli Üye
7 Eki 2014
129
912
istanbul
İntihar ederek öldüğünü biliyoruz, ama yanılmıyorsam ceseti asla bulunamadı. Bu da acabaları ortaya koyuyor. 1989 yılında, yurtdışındayken Hitlerin Arjantin'de göründüğüne dair bir takım dedikodular vardı. Hatta sililk bir fotoğraf bile göstermişlerdi televizyonda. Ama sanırım gerçekleri asla öğrenemeyeceğiz.

arjantine kaçıp ölene kadar 85 yaşına kadar brezilyada yaşamış diyorlardı sanırsam..