Jinn 01 (of 02)

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,756
Jinn
Issue 1
01 (of 02)

Marvel Comics
Hikaye: Brian Haberlin
Çizimler: Dennis Heisler
Çeviri: SenSei
Balonlama: SenSei
Yıl: 2000
Dosya Türü: cbr
Sayfa sayısı: 37
Tür:Aksiyon, Macera​

Eski çağlara dayanan (Büyük İskender Döneminden de eski) iki ırkın ölümüne çarpışmasını konu alan ve en temel ilke olarak Cadı Kılıcı (Witchblade) gibi bir etki - tepki olayına bağlanan bir konuya sahip. Karen Sommers Emekli bir polisin usta hırsız kızıdır. Doğal olarak polislerden nefret etmekte ve bir akşam hırsızlık için girdiği evde gördüğü yeşil taşa dokunmasıyla bundan sonra hayatının sonsuza kadar değişeceğini bilmiyordur. Taa ki Jinn'i ile karşılaşana kadar.

file

Indirmek için lütfen

Moderatör tarafında düzenlendi:

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Teşekkürler.Enteresan bir çizgiroman.Sanki biraz başlangıcı anlatırken zorlanmış gibi ya da daha çok film ve dizilerde kullanılan olayın sonunu ya da ortalarını anlatan bazı sahneler ile başlamak gayet güzel bir fikir diğer türlerden farklı ve gerçekten pata küte konuya giren çizgiromanlar gibi değil.Giriş biraz sancılı ve kafa karıştırıcı olsa da asıl konuya döndüğünde tamam diyorsunuz ve iyice seviyorsunuz.Bence ister giriş ister konunun devam edilişi olsun gayet hoşuma gitti farklı bir tür gerçekten.Yalnız biraz (Witchblade) Cadı Kılıcı tarzını da hatırlatmadı değil hani ama sadece temel bazı konular herhalde neyse daha fazla bahsetmeyim de (spoiler) olmasın.Bu arada şu mesaj bölümüne spoiler eklentisi de konulsa gayet hoş olur.
Birde paylaştığın için çok teşekkürler yalnız bu çizgiromanların ufak çapta da olsa bir tanıtımını da verseydin harika olurdu bak :d
aa ee ben yazayım bare onu da :d

Tanıtım:
Eski çağlara dayanan(Büyük İskender Döneminden de eski) iki ırkın ölümüne çarpışmasını konu alan ve en temel ilke olarak Cadı Kılıcı (Witchblade) gibi bir etki - tepki olayına bağlanan bir konuya sahip.
Kapakta da gözler önünde olan baş karakterimiz Karen Sommers Emekli bir polisin usta hırsız kızıdır.
Doğal olarak polislerden nefret etmekte ve bir akşam hırsızlık için girdiği evde gördüğü yeşil taşa dokunmasıyla bundan sonra hayatının sonsuza kadar değişeceğini bilmiyordur.Taa ki Jinn'i ile karşılaşana kadar.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Tanıtım:
Eski çağlara dayanan(Büyük İskender Döneminden de eski) iki ırkın ölümüne çarpışmasını konu alan ve en temel ilke olarak Cadı Kılıcı (Witchblade) gibi bir etki - tepki olayına bağlanan bir konuya sahip.
Kapakta da gözler önünde olan baş karakterimiz Karen Sommers Emekli bir polisin usta hırsız kızıdır.
Doğal olarak polislerden nefret etmekte ve bir akşam hırsızlık için girdiği evde gördüğü yeşil taşa dokunmasıyla bundan sonra hayatının sonsuza kadar değişeceğini bilmiyordur.Taa ki Jinn'i ile karşılaşana kadar.
[/FONT]

Fevkalâde bir tanıtım yazısı olmuş.
Tebrik ederim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
İmage Comics logosu ile çıkan değişik o kadar çok çizgi roman var ki.
Bu da onlardan birisi. Forumda olan Darkchylde ve Hellcop'a bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.
Böyle serileri kim düşünüyor? Bizim bildiğimiz standart süper hero maceralarından ve fantastik korku ögelerinden oldukça farklı ama yine de birbirini yineleyen sayılar.
Meraklıları olmasa bu kadar çok yayınlamazlar.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,362
İzmir
Emeği geçen Colin'e ve eşsiz eserleri için Sensei üstada teşekkürü bir borç biliyorum. Emeğinize sağlık, arkadaşlar.