Celui Qui Est Ne Deux Fois - Şamanların Yolu 01 (of 03)

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,818
Celui Qui Est Ne Deux Fois
Yağmur
01 (of 03)

Le Lombard Comics
Hikaye: Derib
Çizimler: Derib
Çeviri: SenSei
Balonlama: SenSei
Yıl: 1993
Dosya Türü: cbr
Sayfa sayısı: 50
Tür:Western, Dram​

"Fırtınalı Yağmur" dünyaya gelir ve Wakatanka tarafından kutsanır. Tüm kabileye huzur ve güzellik yağmış gibiydi. Çocuk yavaş yavaş büyür ve içgüdüleri gelişir. Babası genç bir savaşçıyı yetiştirme gururunu yaşar. Bir gün tüm kabile saldırıya uğrar. Neredeyse herkes katledilir. Yaşlı kadın "Fırtınalı Yağmur"u kurtarmayı başarır ve kaçar. Soğuk dağlarda tükenmiş bir şekilde 2 yıllarını geçirirler...ve tükenirler. "Yaşlı Ayı" gelene kadar.

01.jpg

Indirmek için lütfen

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,164
İkinizde sağolun varolun.Ama Dostum Sen olmasanda bu bize ulaşmazdı.Bundan dolayı ve verilen emeğe gösterdiğin hassasiyetten dolayı sana ayrıca teşekkür ederim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,641
İzmir
Derib'i görünce aklıma Buddy Longway serisi geliyor.
Çok severim.
Bu çevirilerde süper olmuş.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,846
137,151
Emeği için SenSei'ye,paylaşımları için Colinmccay dostumuza çok teşekkürler

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,641
İzmir
Seriyi okudum.
Çok güzel.
Doğayla iç içe barış içinde yaşayan kızılderililer için sonun başlangıcı beyaz adam yüzünden olacağını harika anlatmış. Derib'in çizgilerine diyecek söz yok. Muhteşem çalışma. Çizgi roman severlere tavsiye olur.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,476
Değerli Colinmccay kardeşim,hepsi birer harika olan birçok paylaşımınızdan biri olan bu kitap için gönül dolusu teşekkür ederim.Ayrıca bizlere seri takibinde hakikaten büyük kolaylıklar saglayan sıralı listeler için de sağolun,varolun.İyi geceleriniz olsun.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,547
Dostlar ,
Bu harika çizgilerle bizleri buluşturduğunuz için sizlere çok teşekkür ederim.
Sağolun varolun.

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,405
Tesadüfen gördügüm çok güzel bir paylaşım..sevgili colinmccay dostum ellerine saglık..

Melville

Yeni Üye
16 Nis 2012
27
11
Harikaymış, çok teşekkür ederim bu çizgiromanı tanıma fırsatı sağladığınız için... Paylaşandan bağlantıyı yenileyenlere ayrı ayrı teşekkürler..

Son düzenleme:

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,015
Bastiani Kalesi
Her ne kadar bilinçli olarak unutturulmaya, yerine ithal kültürler ikâme edilmeye çalışılsa da, Şamanlar bizim öz kültürümüzde de var, Orta Asya'da geldiğimiz topraklarda halen de bu kültüre ait gelenekleri sürdürüyorlar.
Bu duygu ve düşüncelerle merak ve heyecanla okuyacağım bu seriyi, eline sağlık Colinmccay...

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Yukarıdaki tabure nickli arkadaşın mesajı sayesinde bu güzel çizgiromanı buldum. Kızılderililere saygı ve sevgi duyan bizler gibilere göre nefis bir hikaye. Onlar bugün yok oldular ama hiçbir topluma nasip olmayan bir ilgi ile seviliyorlar.
Bu eseri bizlerle paylaşan sayın sensei ve colinmccay'a teşekkür ederim.