Allies 5 - Natural Selection 1

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Allies
Natural Selection 1 / Doğal Seçilim 1
1

Allies 5 Tanıtım

Bubble Comics
Hikaye: Natalia Devova
Çizimler: Marina Privalova
Çeviri: SenSei
Görsel Uyarlama: SenSei
Yıl: 2017
Dosya Türü: cbr
Sayfa Sayısı: 30
Tür: dram, bilim kurgu, korku, aksiyon

Nika ve arkadaşları esaretlerinden kaçtıktan sonra, August Van Der Holt artık durumun kontrolünde değil. Ancak endişelenmesi gereken tek kişi onlar da değil. Agness Ignis ve Elias ile tanışın. "Holt International"a ait önemli bir araştırma var ellerinde. Yoksa onlar araştırmanın bir parçası mı?

J7n030965463721xyT.jpg

LVv130965463803zXJ.jpg

Rct230965464027COc.jpg

indirmek için

Son düzenleme:

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
527
648
kusura bakmayın ama neden medıafıre değil ..mega değil.. dosyaupload değil..sanki sizin çevirileriniz kımse indırmesin istıyor gıbısıniz şuan robot değilim ibaresi 26 dk dan beri dönüyor.. yaklaşık 3 aydan beri sizin hiç bir paylaşımınızı hiç indiremedim...teşekkurler

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,501
Kocaeli
Biraz zor da olsa indirdim. Çok güzel bir seri, üstadın eline emeğine sağlık, affına sığınarak indirmek isteyen arkadaşlar için bir alternatif linke yükledim, aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Biraz zor da olsa indirdim. Çok güzel bir seri, üstadın eline emeğine sağlık, affına sığınarak indirmek isteyen arkadaşlar için bir alternatif linke yükledim, aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Sevgili Enver, sanırım seninle iyicene papaz olacağız biz. Benim yaptığım çalışmaya müdahale etme hakkını kendinde nasıl görüyorsun? Alternatif bir linkin olmasını istesem zaten kendim ekllerim. Biz download istatistikleri boşuna tutmuyoruz. Bu verilere göre çeviri yapıp okurların ve takipçilerin ilgi alanına göre serileri ileri geri atıyoruz. Lütfen kendinize gelin artık!

Dosyalar gayet normal iniyor. Paylaşımlarım binlerce kişiler tarafından indiriliyor ise ben burada bir sorun görmüyorum, görmeyeceğim de. Üç-beş kişinin uğraşmadan dosyaları elde etme çabalarını da buradan kınıyorum. Öyle yok yarım saat captcha'lar ile uğraşıyorum, yok dosya inmiyor, dosya görünmüyor gibi nedenler kesinlikle söz konusu değil. Sıkıntı olarak görülecek tek nokta indirme hızının daha düşük olması. Lütfen artık bu konuyu iyicene dallandırmayın. Eğer sürekli bu konuya da değinmek ve sürekli tazeleyip önüme koymaya niyetliyseniz de lütfen çalışmalarımı indirmeyin!

Ortak çalıştığım değerli arkadaşlarım kendileri paylaşır mı paylaşmaz mı, nerede nasıl paylaşırlar ben bilemem. Buna müdahale hakkım ve haddim de yoktur zaten. Ama benim çalışmalarıma müdahale etmeyiniz lütfen. Bu hiç etik değil.

Buradan yönetim arkadaşlarıma da seslenmek istiyorum. Aylardır bu konuya artık cevap vermekten sıkıldığımı sizler de fark etmişsinizdir. Ama benim paylaşmış olduğum bir çalışmaya, üstelik aktif linki varken alternatif bir link eklenmesine yönetim olarak da nasıl sessiz kalıyorsunuz, gerçekten çok düşündürücü.

O zaman şöyle yapalım. Madem genel bir rahatsızlık var bu konuda. Ve yönetim de eğer bundan rahatsızlık duyuyorsa ve nezaketlerinden dolayı bana sitemde bulunmuyor ise, bundan sonra paylaşımlarımı sadece kendi sitemde ve sosyal platformlarda yapmaya devam edeyim. Paylaştığım platformlardan rahatsızlık duymayan arkadaşlar oradan indirsinler. Bu gayet makul ve anlayışla karşılayacağım bir noktadır. Sonuçta kimse beni illa burada da paylaşacaksın diye zorlamıyor. Ama bu konuyu sürekli aynı 3-5 kişinin tazeleyip tazeleyip önümüze koyup zamanımı çalmalarından çok sıkıldım artık. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,501
Kocaeli
Mübarek biz de meraklı değiliz senin konularına alternatif link vermeye, buna bizi mecbur eden senin bu zor indirilen link verme inadındır. Biraz da iğneyi kendine batır, daha indirici dostu indirme linkleri verebilirsin, mesela dosyaupload.com var, 30 gb veriyor, indirilme istatistikleri de gözüküyor, indiren içinde gayet rahat, bak kaç kişi indiremiyoruz zor iniyor diye şikayet ediyor senin verdiğin linklere, bunu görmezden duymazdan gelmek size yakışmıyor, bizler sizin çalışmalarını severek takip edenler olarak bize yaptığınız bu indirme linki zulmüne bir son vermenizi istiyoruz.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Yine gol olmuş.:)
sensei her çalışmayla beni sürekli şaşırtıyor okumaya yetişemdiğimi her fırsatta belirtiyorum.
Linki indiremeyen arkadaşlar bu ve benzeri sitelere alışmamız gerekecek media, mega gibi yerlerden aldığımız kotalar hep doldu.
Belki Sensei usta acemi kullanıcılar için ilk mesaja nasıl indirme yapılacağını belirtirse sanırım sorun kalmaz.
Ben indirdim, sayfa ilk 30 saniyelik sürede robot olmadığınızı onaylıyor, sonra 30 saniye içinde indirme linkini verdi. Eğer 2-3 dk. bekleme yaparsanız tüm işlemi sıfırlıyor sayfayı yenileyip tekrar deneyin kolay olduğunu göreceksiniz.
Teşekkürler değerli dostum, çok yaşa.:)

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Aldım şimdi teşekkürler.

Share Online sitesi bence en kolay indirilebilen bir site, tek dez avantajı sürekli indiremiyorsun. Ya makineyi resetliyeceksin yada paralı kullanıcısı olacaksın.

Önemli olan yabancı dildeki eserlerin dilimize kazandırılması, malesef o da kolay değil.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Aldım şimdi teşekkürler.

Share Online sitesi bence en kolay indirilebilen bir site, tek dez avantajı sürekli indiremiyorsun. Ya makineyi resetliyeceksin yada paralı kullanıcısı olacaksın.

Önemli olan yabancı dildeki eserlerin dilimize kazandırılması, malesef o da kolay değil.

alexs

Yeni Üye
27 Mar 2009
37
49
slm,
sevgili sensei sende belirtmissin tek sorun yavas olusu 5-10mb olan kücük sunumlarda sorun yok.fakat büyük olan sunumlarda baya bekletiyor,ama nerede sunucagina kendin karar vermekte karar sana ait.
saygilar

alexs

Yeni Üye
27 Mar 2009
37
49
slm,
sevgili sensei sende belirtmissin tek sorun yavas olusu 5-10mb olan kücük sunumlarda sorun yok.fakat büyük olan sunumlarda baya bekletiyor,ama nerede sunucagina kendin karar vermekte karar sana ait.
saygilar

samuray64

Süper Üye
17 Eyl 2009
942
1,954
28:58 E - 41:01 N
uğraşmadan dosyaları elde etme çabası falan yok
inmiyorsa inmiyordur buradan yazacağız da biri yardım etsin
sen etmiyorsun anladık ta bu yaş ta fırçanı da yemeyelim değil mi
paylaşımlarını indirmem olur biter. kesin çözüm.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Arkadaşlar, balonlama ve çeviri çok zahmet isteyen bir iş. Biz bunu karşılıksız, sırf başka insanlar okusun diye yapıyoruz.

Sadece balonlama, çeviri ve paylaşımla iş bitmiyor. Bu dosyaları yıllarca bir yerde saklamak zorunda kalıyoruz. Bu saklama sitelerinin bize ekstra alan sağlamak için para istediğini biliyor musunuz? Yani biz sadece sizin için ailemizde ve kendimize harcayacağımız zamanı çalarak bu işi yapmıyoruz, bir de cebimizden, siz bunları okuyasınız diye para harcamak zorunda kalacağız! Siz de kabul edersiniz ki, bu saçmalık.

Dolayısıyla mediafire ve mega gibi yerlerde alanımız bitince başka, küçük, zor indirilen sitelere yönlenmek zorundayız. Benim de mediafire yerim tükendi, mega'da da yarıya yaklaşıyorum. Birkaç ay sonra ben de Sensei gibi bu tarz yerlerde paylaşım yapmaya başlayabilirim.

Ben bu dosyayı Chrome kullanarak son derece rahat indirdim. Ancak aranızda 30 saniye beklemekten veya dosya indirmesinin bir saat sürmesinden şikayet edenler varsa, kimse sizi indirim yapmaya zorlamıyor. Siz rahat indirim yapın diye şahsen ben cebimden para harcamam. Ne güzel iş, günlerce balonlama/çeviri yapayım, bir de cebimden beyler rahat indirsin diye para harcayayım.

Sensei dostumuza paylaşımı için çok teşekkürler. Bir kere daha ifade etmek istiyorum, benim çeviri/balonlamaya başlamamda onu örnek almam, onun çevirilerini okumam etkili oldu. Kendisi ne zaman yardım istesem, hiç geri çevirmedi. Sağolsun, varolsun.

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,501
Kocaeli
odenat üstad bari sen yapma, ben de paylaşım yapıyorum, benim de mega hesaplarım doldu,ama gidipte upladed.nete yüklemedim, kısa bir araştırma yaptım indirici dostu farklı alternatifler var, şu an dosyaupload.com kullanıyorum, 30 gb veriyor, indirme istatistiklerini gösteriyor, daha başka alternatiflerde var. Paylaşım tek taraflı değildir, adı üstünde paylaşmak, ben yaptım oldu, uğraşmak istemeyen indirmesin, bunlar sizin gibi üstadlara yakışmıyor, indirici dostu kolayca indirilen link istemekte paylaşılan şahıslar olarak bizim hakkımız diye düşünüyorum, sizi ve paylaşımlarınızı severek ilgiyle takip ediyoruz ama bu indirme linkleri konusunda mağduriyetimiz var. İndirme linki zulmü bitsin artık.

Son söz olarak İslamı seven biri olarak hem de elimden geldiği kadar hayat düsturu edindiğim bir hadisi yazmak istiyorum. Peygamberimiz şöyle buyuruyor. Kolaylaştırın, zorlaştırmayın, müjdeleyin, nefret ettirmeyin.

Son düzenleme:

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Ben linklerimi Mediafire sitesine yüklüyorum. 10 gb kota veriyor ücretsiz olarak. Aynı anda bir çok Mediafire hesabı kullanıyorum değişik isimler altında. Hepsinde de 10 gb kotam var. Yani tek bir hesap kullanmak zorunluluğum yok anlayacağınız. Değişik kullanıcı adları sayesinde herkes bu şekilde bir yol izleyebilir. Sistem buna izin veriyor. Aynı Facebook ta olduğu gibi. Yapılması gerek değişik facebook adresi ve değişik bir kullanıcı adı. Hepsi bu.

Paylaşımlarında kullanmış olduğu site için Sensei üstada yüklenmeye gerek yok. Adam oraya yüklemiş, oradan indiririz bizde. Zorla Mediafire kullan deme lüksümüz yok. Adam ister paylaşır ister paylaşmaz.

Haa, bir indirip okuyan olarak Enver abiye de hak vermemek olanaksız. Bunun da farkındayım. Gönül isterdi ki hızlı indirelim.

Vaktinizi aldım galiba. Paylaşım için Sensei üstada çok çok teşekkürler.

Son düzenleme:

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,523
13,638
Denizli - İstanbul
Siz zor indirilen yer görmemişsiniz. Daha Icerbox, Nitroflare gibi yerler var. Sensei'nin amacı işi zorlaştırmak değildi. Mediafire'la sorun yaşadı. Ben hiç yaşamadım ama nedense Mediafire sahiden bazı kişilerin dosyalarını siliyor. Bir şekilde mimliyor galiba onları. Bunun üzerine paralı bir üyelikle yeni bir yere yüklemeye başladı. Şikayetler üzerine paralı üyeliği olmasına rağmen orayı bırakıp Share Online'a geçti. Kesin bilmiyorum ama büyük ihtimal dosyaların silinmemesini garantilemek için orada da paralı üyelik almıştır.

Olayın şu yönünü unutmayın hepimizin bilgisayarları aynı değil. Farklı işletim sistemleri, farklı programlar kullanıyoruz. Bende hiçbir indirme linki sorun çıkarmıyor. Sadece güvenlik ayarları fazla yükseltilerse Chrome arada dırlıyor. Opera'nın dünya umrunda değil. Sensei'yi daha fazla zorlamayın. Eğer indiremiyorsanız başka bilgisayardan deneyin, farklı Browser kullanın ya da işletim sisteminizi yenileyin. Share Online'dan indirirken biraz da sabırlı olun hepsi bu...

Son düzenleme:

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
527
648
Ben bu dosyayı Chrome kullanarak son derece rahat indirdim. Ancak aranızda 30 saniye beklemekten veya dosya indirmesinin bir saat sürmesinden şikayet edenler varsa, kimse sizi indirim yapmaya zorlamıyor. Siz rahat indirim yapın diye şahsen ben cebimden para harcamam. Ne güzel iş, günlerce balonlama/çeviri yapayım, bir de cebimden beyler rahat indirsin diye para harcayayım.

ben odenat ın söylediği google chromdan ındırdım..şuan sorun yokkk
teşekürler odenat

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Kendi adıma benimde Media kotam doldu Megada dolmak üzere.Hata birazda benim aslında çok fazla alternatif tarama ekledik.Yapmam gereken orjinal tarama olarak eklemekti aslında.
Mega dolunca mecburen kota satın alacağız.Çünkü birde bu dosyaların silinmeden aktif kalması çok önemli.
Alternatif yükleme sitelerinden Yandex olabilir ileride.Ama mecburen satın alacağız gibi duruyor.Çünkü kitaplar azalmıyor habire artıyor.
Birde 600 DPİ tarama yapınca tam felaket çok fazla yer kaplıyor.Media hemen doluverdi zaten.
Söz konusu olan resim olunca zaten çok fazla yer kaplıyor.
Dİğer konuya gelince her zaman orta yol bulunur.
Birbirimizi kırmadan orta yolla çözülebilir.
Paylaşım yapan dostlarımız çok büyük emek veriyorlar hem de çok fazla.
Balonları temizle çeviri yap yeniden yaz.
Kaydet kontrol et tekrar yükle ister istemez alan sıkıntısı ortaya çıkıyor.
Herkesin düşüncesini yazması çok değerli ve anlamlı orta yol bulunur eminim.
Farklı tarayıcılardan denenebilir bende indirmede fazla sorun yaşamıyorum açıkçası.Crom ve mitra adına Google Chrome kullanıyorum.
Ama bugünler de internet hızı çok düştü.
Adil kullanım kotasının kalkmasından mıdır bilinmez ancak ben şu anda Udemyden satın aldığım eğitim videolarını bile izleyemiyorum.Tam bir eziyet dersem inanın.Bu nedenle önce 45-50 dakikalık videoları indiriyorum ancak ondan sonra izleyebiliyorum ki bu durum benim çok arzu ettiğim bir hal değil.Çok büyük zaman kaybı takip ettiğim 3 eğitim videosundan birisini sırf bu nedenle iade etmek zorunda kaldım üstelik istemeye istemeye.
Sevgili Sensei üstadımızı kırmadan , katılımcıları da üzmeden orta bir yol bulabileceğimiz düşüncesindeyim.
Selam ve saygılarımla değerli dostlar hepiniz bizim için çok değerlisiniz.