Army Of Darkness: Ash In Space 1 (of 5)

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
Army Of Darkness
01 of 05
Ash In Space - Ash Uzayda

Dynamite Entertainment
Hikaye: Cullen Bunn
Çizimler: Larry Watts
Çeviri: SenSei
Görsel Uyarlama: SenSei
Yıl: 2015
Dosya Türü: cbr
Sayfa sayısı: 35
Tür:Bilim Kurgu, Korku

Ash seçilmiş kişi olarak şimdiye kadar epey tuhaf şeyler ile karşılaştı. Ama buna benzer bir durum ile karşı karşıya kalmamıştır herhalde. Artemus Vrill uzaya ulaşmaya çalışan manyak bir zombi. Onu kovalamak tabi pek de kolay olmayacaktır. Ama Ash işini bilir.

RFPFzXd.jpg

EBXthee.jpg

388hxmj.jpg

indirmek için

Son düzenleme:

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Hah, bir uzay kalmıştı çıkmadığı :) Çok teşekkürler sayın sensei.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,166
4,981
Aslında (zombili-mombili!) çizgi romanları da, filmleri de pek sevmem. Nedeni; -korkudan ziyade- bende uyandırdığı tiksinti ve kirlilik gibi birşey. Ne hikmetse- daha ziyade gençlerde- ilgi çekiyor ve ortalık bunlarla "gırla gidiyor".Hatta minnacık bebeler için bunların oyuncakları raflarda alabildiğine. Hani şöyle ayağı yere basan (Fazla salçalı ve ketçaplı olmadan!), insanı "gerim-gerim" gerdiren ses ve "flu" efektlerle yüklü (filmler) olanlar daha çok ilgimi çekiyor.
Sayın SenSei sözüm size değil, zaten sunduklarınız da yukarda açıkladıklarımla çoğunlukla örtüşmüyor, sizi keyifle takip ediyorum. Ancak bu konu ile ilgili birşeyler söylemek istiyordum; sizin sunumunuza denk geldi. Bizim "Çizgi Diyarı"ında böyle şeyler pek yok biliyorum, ama "Dışarda" fazlası var gibi geliyor bana. Üzerinde "İki laf" edilir gibi geldi, "Sürçü lisan" ettiysem affola.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
Aslında (zombili-mombili!) çizgi romanları da, filmleri de pek sevmem. Nedeni; -korkudan ziyade- bende uyandırdığı tiksinti ve kirlilik gibi birşey. Ne hikmetse- daha ziyade gençlerde- ilgi çekiyor ve ortalık bunlarla "gırla gidiyor".Hatta minnacık bebeler için bunların oyuncakları raflarda alabildiğine. Hani şöyle ayağı yere basan (Fazla salçalı ve ketçaplı olmadan!), insanı "gerim-gerim" gerdiren ses ve "flu" efektlerle yüklü (filmler) olanlar daha çok ilgimi çekiyor.
Sayın SenSei sözüm size değil, zaten sunduklarınız da yukarda açıkladıklarımla çoğunlukla örtüşmüyor, sizi keyifle takip ediyorum. Ancak bu konu ile ilgili birşeyler söylemek istiyordum; sizin sunumunuza denk geldi. Bizim "Çizgi Diyarı"ında böyle şeyler pek yok biliyorum, ama "Dışarda" fazlası var gibi geliyor bana. Üzerinde "İki laf" edilir gibi geldi, "Sürçü lisan" ettiysem affola.

Aslında çok doğru bir tespit sevgili "mustibey". Nerede o eski korku gerilim filmleri, bizi sadece bir bakış ile bile tüylerimizin diken diken olmasını sağlayan baş yapıtlar (özellikle klasik ingiliz yapımı korku filmleri). Korku temalı her ne varsa ben çok severim, ama son zamanlarda; hatta uzun uzun bir süredir iyi bir korku filmi çıkmadı ve çıkacağını da pek sanmıyorum. Fabrikasyon zombi furyası sizin değiminiz ile "bol ketçup'lı" küçük yaşta bile çocuklarımızı esir almış durumda. Korkuyu ve konusu güzel harmanlanmış, bana göre son zamanlarda hoşuma giden bir film ise 2014 yapımı "As Above So Below". Hani belki iyi bir korku filmi izlemek isteyenler olur diye not düştüm.
Army Of Darkness ve Evil Dead çılgını Ash arkadaşımıza gelecek olursak, evet filmlerin dışında dizisi bile içimizi epey kaldırmıştır. O da Raimi kardeşlerin becerisi olsa gerek. Ama şu da bir gerçek: Ash kült olmuş çok farklı bir karakter. Aptallığı ve esprileri ile çoğumuzu ekranlara kilitlemeyi başarmıştır. Elime de sayısı 25-30'u aşan çizgi romanları geçti. Yine aynı saf aptallık ve soğuk espriler devam ediyor ve dayanamadım doğrusu. Çizimlere de baktığımızda çok başarılı buldum ve mutlaka bu klişe seriyi türkçeye kazandırmamız gerektiğini düşündüm. Değerli "mustibey", ama dediğiniz gibi korku sektörü aynı tarif ettiğiniz gibi dibe vurmuş durumda. Yorumunuz ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Sevgiler...