SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
James Bond
(Octopussy - Ahtapot)

SEMIC VERLAG
Hikaye: Jack Sutter
Çizimler: Frederico Maidagon
Çeviri: SenSei
Balonlama: SenSei
Yıl: 1983
Dosya Türü: cbr
Bölüm Sayısı: 1
Sayfa sayısı: 48
Tür: aksiyon, polisiye
Dil: Türkçe
Renkli

009 Berlin de saldırıya uğrar. Ama ölmeden önce Amerikan büyükelçiliğine giderek bir Faberge yumurtasını teslim edebilir. Bu yumurta ile birlikte bir sürü cevaplanmamış soru ortaya çıkar. Çünkü yumurta sahtedir. Böyle bir başarılı sahteciliğin ardında kimler var. James Bond bu göreve atanınca Octopussy diye bir kaçakçı örgütüne rastlar. Bu serüven bildiğimiz diğer Bond'lar gibi birçok ülkede geçtiği için son sayfasına kadar eğlenceli dakikaların sizlerle birlikte olacağını temin edebilirim. İyi okumalar....

James%20Bond%20-%20Octopussy.jpg

Son düzenleme:

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
:Z Yok artık ama, hocam bu gidişle arşivime "made in Sensei " damgalı kitaplar için özel bir köşe açmam gerekecek. Hani site sizi koruma altına alsın demiştim ya ; biraz daha abartmaya karar verdim ( e çünkü siz epeyce abartıyorsunuz :) ) hemkoruyalım hem de ne olur ne olmaz klonlayalım. Ben sağlamcıyım arkadaş, böyle bir insan bulmuşuz kıymetini bilelim :) .

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
ahtapot.jpg

Teşekkürler sensei.Harika paylaşımlar yapıyorsunuz gerçekten yıllarca saklanabilecek güzellikte.

Yukarıdaki kapak aslan şükürün ahtapot çalışması.

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,227
Aslen j. bond denince sean connaryi tek gecerim ama ahtapot j. bond filmleri içinde iyilerden biridir ve A view to a kill den sonra roger moore'un en iyi bond performansıdır. Tabi güzeller güzeli moode adams da cabası.[/SIZE]Sevgili sensei faberje yumurtası gibisiniz. değeriniz paha bicilmez.
Not: Faberge yumurtaları, Carl Faberge’nin en önemli eserleridir. Bu yumurtaların Çar III. Aleksandre’nin siparişleri olduğu bilinmektedir. Eşi Marie Feodorovona’ya Paskalya hediyesi olarak sunmak için sipariş etmiştir. 53 tane olduğu bilinen yumurtaların 8 tanesinin varlığı tespit edilememiştir. Faberge Yumurtalarının genelinin çoğu Amerika koleksiyonlarında, çok küçük bir kısmı ise Kremlin Sarayı’ndadır. Çarlık Rusyası’nın tanınmış mücevhercisi olan Carl Faberge´in yaptığı bu eşi emsali olmayan pırlantalı, zümrütlü, yakutlu altın yumurtalar paskalya geleneğini Çar için kıymetli taşlarla sembolleştirmişti. Gelenekte bahar ve yeniden doğma ritüeli vardı, doktrine göre kışı getiren kötü ruhlar ölüyorlar, yerlerine baharı ve yeniden doğuşu simgeleyen genç ruhlar geliyordu.Kaynak Wikipedia
faberje.jpg

fabergeegg.png

Son düzenleme:

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Sayın senSei harika bir paylaşım. Bu seri filmleri sevenler, çizgi romanını da beğenir. Hele bir de renkli olunca tadından yenmez. Tüm emekleriniz için sonsuz teşekkürler. İyi geceler dilerim.

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,802
Teşekkürler sevgili SenSei arşivimiz sayende her daldan güzel çizgiromanlarla
doldu. Normal şartlarda bunca esere ulaşmamızı düşünemezdik bile. Birazdaha
Frankafon eklenbilirmi aceba demeden de geçemiyorum.?

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
1983 Finlandiya basımı bir sayının üstüne balonlanmış. Finceden İngilizceye balonlanmış mıydı, yoksa doğrudan Finlandiya'da İngilizce mi basılmıştı diye merak ettim, gereksiz yere. 3. şık Sensei üstadın doğrudan Finceden çevirmiş olması, tabii ki.

Her ne dilden ve kökenden çevrilmiş olursa olsun, sayfa başına 10 küsür kare bir o kadar da balon içeren ve bu yüzden emek gerektiren bir çalışma olmuş, teşekkür ederim.

Son düzenleme:

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
:Z Yok artık ama, hocam bu gidişle arşivime "made in Sensei " damgalı kitaplar için özel bir köşe açmam gerekecek. Hani site sizi koruma altına alsın demiştim ya ; biraz daha abartmaya karar verdim ( e çünkü siz epeyce abartıyorsunuz :) ) hemkoruyalım hem de ne olur ne olmaz klonlayalım. Ben sağlamcıyım arkadaş, böyle bir insan bulmuşuz kıymetini bilelim :) .

Korunma altında bir klon yani....bu da güzelmiş sevgili pandora yaaa

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
ahtapot.jpg

Teşekkürler sensei.Harika paylaşımlar yapıyorsunuz gerçekten yıllarca saklanabilecek güzellikte.

Yukarıdaki kapak aslan şükürün ahtapot çalışması.

Gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş. Özellikle Roger Moore'nin yüz ifadesi orjinaline çok yakın. Harika vallahi.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
1983 Finlandiya basımı bir sayının üstüne balonlanmış. Finceden İngilizceye balonlanmış mıydı, yoksa doğrudan Finlandiya'da İngilizce mi basılmıştı diye merak ettim, gereksiz yere. 3. şık Sensei üstadın doğrudan Finceden çevirmiş olması, tabii ki.

Her ne dilden ve kökenden çevrilmiş olursa olsun, sayfa başına 10 küsür kare bir o kadar da balon içeren ve bu yüzden emek gerektiren bir çalışma olmuş, teşekkür ederim.

Sevgili Gulyabani, Fince neredeeeee bizde :D James Bond almanca versiyonundan çevrilmiştir.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Tam bir James bond hayranıyım.SenSei usta başka bond da varsa isterim teşekkür ederim.

Bu da kendi çizimim

bondresim.jpg
[/IMG]

Öncelikle çalışmayı çok başarılı buldum. Sean Connery'nin o gizemli ve alaycı bakışını çok iyi yakalamışsın bana göre. Diğer Bond'lara gelince....keşke başkaları da elimde olsa. Severek çevirirdim ama maalesef elimde başka yok. Ama elime gene bir Bond geçerse emin ol hemen ön sıralara alıp hemen çevireceğim.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Öncelikle çalışmayı çok başarılı buldum. Sean Connery'nin o gizemli ve alaycı bakışını çok iyi yakalamışsın bana göre. Diğer Bond'lara gelince....keşke başkaları da elimde olsa. Severek çevirirdim ama maalesef elimde başka yok. Ama elime gene bir Bond geçerse emin ol hemen ön sıralara alıp hemen çevireceğim.

Teşekkür ederim. Çalışmalarını zevkle takip ediyorum selamlar..

NadirCevahir

Yeni Üye
8 Eyl 2012
34
33
Octopussy biraz acayip geldi bana Octopussy Bayan Ahtapot oluyor sanırım Octopenis'de Bay Ahtapot olur o zaman, Çizimler süper bu kadar gerçeğe yakın olmaları film havası vermiş, teşekkürler.

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Paylaşım için teşekkürler . Daha önce de çevirilerinizi okumuştum . Değerli ve kaliteli paylaşımlarla okur ve takipçilerinize verdiğiniz değer için teşekkürler .

12 Şub 2010
15,006
543,638
Bir James Bond filminde veya romanında asla sıkılamazsınız

Olaylar öyle hızlı akar, beklenmedik durumlar gelişir ki

Sonuna geldiğinizde nefes nefese olursunuz

SenSei kalitesiyle bir Bond macerası

Tadına doyamadım, bir porsiyon daha rica edeyim:)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Değerli dostum,
Eline sağlık.
En sevdiğim film serisidir. (çizgi roman ve romanını sevenler kızmasın, biz filmlerine hastayız.)
007'nin bütün filmlerini seyrettim.
Çizgi romanına asla hayır demem.
Teşekkürler.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Link aktif vaziyette dostlar. Kırmızı renkle yazılmış "indir" kelimesinin üzerine tıklarsanız dosyayı indirebilirsiniz.

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
527
648
dostum teşekkurler şuan aktıf sensei dostumuuzun bazı dosyalarının lınklerı kırık rapid olanlar onlarada el atarsan sevınırız forum adına