Caatinga (One Shot)

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,046
10,053
CAATINGA

Kult Edition
Hikaye: Jean van Hamme
Çizimler: Jean van Hamme
Çeviri: SenSei
Balonlama: SenSei
Yıl: 1996
Dosya Türü: cbr
Bölüm Sayısı: One Shot
Sayfa sayısı: 48
Tür: western, savaş, dram
Renkli

Meksika'da aç ve sefalet içerisinde yaşayan insanların çarpıcı dram'ları.
Jesuino, komşuları olan binbaşı Aristarco'dan bir keçi çalar. Kardeşi Diamantino onu cesaretlendirse de, Annesi ve babası bunu pek hoş karşılamaz. Çıkacak olan sorunları şimdiden görseler de genç delikanlı bu uyarıları gözardı eder. Çok uzun bir süre geçmeden tüm ailesi öldürülür ve büyük bir dram başlar.

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

bazilisk

Yeni Üye
3 Nis 2009
46
43
paylaşım için teşekkürler, tüyleri diken diken eden bir çizgi roman.
yalnız iki sayfada orijinal metinler var, 17 ve 40. sayfalar.
bir de dikkatimi çeken bir şey daha var ki, bu çevrilmemiş iki sayfanın sulu boya çizimlerinin çiniyle detaylandırılmış olması. acaba ikinci baskısında albümünü Hermann Usta çinilemiş olabilir mi?

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,046
10,053
paylaşım için teşekkürler, tüyleri diken diken eden bir çizgi roman.
yalnız iki sayfada orijinal metinler var, 17 ve 40. sayfalar.
bir de dikkatimi çeken bir şey daha var ki, bu çevrilmemiş iki sayfanın sulu boya çizimlerinin çiniyle detaylandırılmış olması. acaba ikinci baskısında albümünü Hermann Usta çinilemiş olabilir mi?

Reklamları silerken Hırvatça bir baskıdan yararlandım. O iki sayfa Hırvatça baskıda vardı , uzun bir kararsızlıktan sonra koymaya karar verdim. Çizimler hep Hermann ustanın :)

Son düzenleme:

bazilisk

Yeni Üye
3 Nis 2009
46
43
eline sağlık, çok güzel olmuş. zaten hikayeye kaptırınca ne demek istedikleri de anlaşılıyor. çizginin dili anlatıyor zaten her şeyi :)

Karakanca

Kıdemli Üye
23 Ara 2010
134
1,070
Süper güçlere sahip, doğal olmayan kahramanların maceralarından sonra ilaç gibi gelen bir çizgi ROMAN. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

leopulp

Süper Üye
1 Ağu 2010
26
234
Link çalışmıyor...İlgilenebilirseniz çok sevinirim,çünkü çok merak ediyorum bu eseri...Şimdiden teşekkür ederim...

12 Şub 2010
15,006
543,758
Mr. No ve Corto Maltese ' den tanıştığım Kangaseyroların farklı bir yüzüyle tanışmış oluyorum.

Ama tamamında ortak bir yön var.

O da vahşet

Çok şükür o dönemde, o bölgede yaşamamışız

Teşekkürler SenSei

Logic

Çeviri & Balonlama
3 Kas 2021
356
4,082
Evren
Çok iyi bir kitap ama her sayfada kocaman logo olması beni çok rahatsız etti. Kitabın orjinal halini paylaşabilecek arkadaş var mı aramızda?