Preacher (Çevrildi)

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
PREACHER

preacher1.jpg

Sevgili arkadaşlar...
yeni bir diziye başlamaya ne dersiniz? Ben Preacher'ın birkaç bölümünü okudum ve ayrıca birkaç one shot elime geçti. Elimde yaklaşık 40 sayılık, pırıl pırıl baskılı, süper çizimli, harika içerikli, her biri 50-60 sayfalık çizgi romanlar bulunmakta. Sizlerin ilgisini çekerse bu diziyi'de yavaş yavaş arşiflerimize ilave etmeyi düşünüyorum. Zira sanırım Preacher'ın türkiyede yayımlanması çok zor gibi görünüyor. Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum sevgili arkadaşlar...

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,696
TAM 35
PREACHER hiç tanımadığım bir karakter fantastik sanırım.Sevgili Sensei karakterle ilgili biraz daha bilgi rica etsem.Anti-kahraman mı?

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
PREACHER hiç tanımadığım bir karakter fantastik sanırım.Sevgili Sensei karakterle ilgili biraz daha bilgi rica etsem.Anti-kahraman mı?

Kısaca şöyle söyleyim o zaman....İyi ve kötü arasında kalmış bir rahip, kendi yöntemleri ile hem gerçekci hemde fantastik bir şekilde adaleti sağlamaya çalışıyor. Küçük bir ekibi var. Hepsi arıza. Kendi de arıza tabi ki. Bol küfür, ama çok rahatsız edici değil. Aksiyon son safada. Kara mizah anlayışı yüksek olan bir kahraman.

sultanhisar

Kıdemli Üye
13 Şub 2011
125
30
bu seriyi yayınlamanı çok isterim yıllar önce arkabahçenin örümcek adamın sayılarından birinde reklamını vermişti...

Makinist16000

Kıdemli Üye
8 Eyl 2010
123
220
Bursa / Osmangazi
Garth Ennis özellikle Punisher Max serisi ile harika işler yapmış bir yazar . O'nun önceki işlerinden olan bu seri inanıyorum ki okumaya değer olacaktır . Sayın Sensei çalışmalarınızı keyifle takip ediyorum üretkenliğiniz ilham verici .

apo5355

Yeni Üye
26 Tem 2011
10
8
bir yerde bu herifin dc'deki superman'den bile güçlü olduğunu duymuştum ama okuduğum sayılarda adam yalnızca yolculuk ediyor bu herifin gücü ne sensei üstad biraz açıklarmısın.

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Tanrıdan hesap sormayı kafasına takmış bir vaiz. Mükemmel bir seçim darısı diğer Vertigo serilerine Hellblazer, Y: The Last Man, Scalped, Northlanders bunlarıda bekliyoruz.

NOT:

Bizdeki kafayla bu çizgiromanın ülkemizde yayınlanması imkansız gibi. En azından yayınlayan yayınevi domuz bağıyla öldürülmeyi göze almalı :)

sleepingforest

Yeni Üye
20 Nis 2011
92
27
Gerçekten türkiyede yayınlanması baya zor gibi o yüzden çevrilmesi mükemmel olur diye düşünüyorum. Biraz uzun bir seri olmasa daha önce istek yapmayı düşünüyordum ama uzun bir seri ve başka planların var diye hiç araya sokmayayım dedim. Harika bir seçim sensei hocam

enigma23

Kıdemli Üye
4 Haz 2011
195
85
sensei kardeş sen severek okuduysan biz daha ne diyelim
üstelik arıza kahramanları severim şimdiden ellerine sağlık...

dream999

Yeni Üye
4 May 2010
20
88
Bu efsane seriyi seçmen çok güzel olmuş,dediğiniz gibi yayınlandığında çok olumlu eleştiriler almış bir seri ama süpermene örümcek adama pek benzemez.Tarz olarak sandmana yakındır.Bu arkadaşın gücü aklımda kaldığı kadarı ile şöyle,bir melek ile bir şeytan çiftleşirler ve doğan varlığın potansiyeli tanrıdan bile güçlüdür.Bu yaratıkta dünyada bir vaizin vücuduna girer.Hikaye bu şekilde başlıyordu sanırım.

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Ve bu vaiz de cennetten ayrılan Tanrı'yı bulmayı kendine amaç edinir :)

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
preacher'ın büyük bir kısmını okudum. türkiyede diğil yayınlanması yakınından bile geçmesi çok zor. sert ve çok güzel bir seri eğer serinin tamamı çevrilebilirse herhalde bu güne kadar yapılmış en iyi çeviri ve balonlama çalışması olur.
preacher amerikan politik sistemine muhalif ve sert eleştiriler getiren bir anti kahraman (aslıkda seride tek bir kahraman yok) ve kara bir mizah anlayışı var. bence çevrilirse mükemmel lur özelliklede sizin elinizden. şimdiden kolay gelsin