Sigurd 024 - Kara Cellat

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Sigurd - 24
Kara Cellat

Ve maceramız devam ediyor. Sigurd, Bodo ve Cassim hazineyi teslim etmek için yola çıktıklarında çölden geçmek zorundalardı. Kum fırtınasına kapılan ekip zor şartlarda ilerliyorlar ve bir prensesin kumun altında kaldıklarını fark ediyorlar. Prensesi kurtarayım derken babası Prens Hatim tarafından yakalanırlar. Hatim kızını kaçırdıklarını düşünür ve idam etmek ister. Son anda gerçekleri öğrenir ve gerçek kaçıran kişinin "Kara Cellat" Hüsseyin olduğunu öğrenir.

c7303536303233~1.jpg

Sigurd 24

Son düzenleme:

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi
Teşekkürler SenSei. Hiç tanımadığım Sigurd'u da sayende tanımış oldum.
Sanırım bu seri 1958-1968 arası Lehning Verlag'da yayınlanan 257 sayılık seri olmalı. Bu da 10 yılda epey sayı eder. Gerçi emin değilim, bu kahraman hakkında pek net bilgi bulamadım:) Oldukça çok macera yaşamış. Emeğine sağlık.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Şu anda bu seriyi okuyorum. Niyeyse Şovalye Sigurd bana biraz Zeki mÜren gibi geldi. Sürmeli gözler, şekilli kahküller filan.
Bu sebeple otomatikman kafamda Sigurd'un sesi, Zeki Müren'in gençlik yıllarındaki sesi olarak yerleşti :D

NOT: Ne yaman kahramanmış bu Sigurd. Bir dakika duru yok. Evi barkı unuttu, macera peşinde koşuyor (ya da macera onun peşinde de koşuyor olabilir) :)