Vanessa 001 - Kayıp Ruhların Parkı

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Vanessa 001
Kayıp Ruhların Parkı

"Vanessa'nın Annesinin amcası vefat eder ve Annesine bir şato miras bırakır. Noter işlerini düzenlerken bile garip olaylar olurken, şatoya gidişlerinde çok tuhaf olaylar ile karşı karşıya kalır Vanessa. Bunun dışında dört bağımsız gizemli hikaye daha var:
01. Kayıp Ruhların Parkı
02. Cehenneme Geçit
03. Kraliçe Karin
04. Gecenin Kızı
05.Son Parça

c7363338323336~1.jpg

Vanessa 001

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Sevgili üstadım çok çok teşekkürler.
Ellerinize sağlık.
Rapidshare üyeliğim olduğu halde indirmeyi başaramadım.
Başka bir hosting mümkünse memnun olurum.
İndirmeyi başaran dostlar değişik link yayınlayabilirlerse bizde mahrum kalmamış oluruz.
Sağolun. varolun.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Bırrr. Küçük ama korkutucu öyküler. Tırstım biraz :)

Tırsanların sayısı artsın diye mediafire linki ana mesaja eklenmiştir.

Korku öyküleri içeren derleme türü bir dergi galiba bu. Dergi hakkında daha fazla bilgi edinmek mümkün mü, sevgili Sensei? Derginin menşei, öykülerin yazar-çizerleri vs...

Teşekkür ediyorum.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Bırrr. Küçük ama korkutucu öyküler. Tırstım biraz :)

Tırsanların sayısı artsın diye mediafire linki ana mesaja eklenmiştir.

Korku öyküleri içeren derleme türü bir dergi galiba bu. Dergi hakkında daha fazla bilgi edinmek mümkün mü, sevgili Sensei? Derginin menşei, öykülerin yazar-çizerleri vs...

Teşekkür ediyorum.

Vanessa avrupada, özellikle 80'li yıllarda, çok popüler bir çizgi romandı. Ben gençliğimde, almanyada kaldığım süre içerisinde epey bir okumuşdum. Çizer ve Yazarları hakkında ne yazık ki herhangi bir bilgi edinemedim. Buradaki ana fikir, Vanessa'nın her sayıda devam eden bir hikayesi olması ve bunun dışında en az 4 veya 5 bağımsız, gizemli hikayeler ilave edilmiş olması. İlk 15-20 sayısını okudum ve "neden türkçe olmasın" dedim ve başladım. Ayrıca her hafta Bonanza ile insanları sıkmayalım. Dönüşümlü çeviriler olursa sanırım biraz renk katmış olurum. Mağlum artık her cuma küçük bir paket hazırlayarak karşınıza çıkıyorum. Vanessa, 1982 yılından 90'ların başına kadar devam eden bir çizgi romandı. Tabi daha sonra özel sayılar ve 80'lerde de basılmış olan çeşitli "Superband"lar mevcut. Şu an elimde 215 sayılık bir arşif var ve ömrümüz yettiği kadar, ve sizlerin takibini göz önünde bulundurarak seriye başlamış oldum. Umarım benim çevirirken aldığım keyfi sizlerde okurken alırsınız. Sevgiler......

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
751
1,581
Gotham
Vanessa avrupada, özellikle 80'li yıllarda, çok popüler bir çizgi romandı. Ben gençliğimde, almanyada kaldığım süre içerisinde epey bir okumuşdum. Çizer ve Yazarları hakkında ne yazık ki herhangi bir bilgi edinemedim. Buradaki ana fikir, Vanessa'nın her sayıda devam eden bir hikayesi olması ve bunun dışında en az 4 veya 5 bağımsız, gizemli hikayeler ilave edilmiş olması. İlk 15-20 sayısını okudum ve "neden türkçe olmasın" dedim ve başladım. Ayrıca her hafta Bonanza ile insanları sıkmayalım. Dönüşümlü çeviriler olursa sanırım biraz renk katmış olurum. Mağlum artık her cuma küçük bir paket hazırlayarak karşınıza çıkıyorum. Vanessa, 1982 yılından 90'ların başına kadar devam eden bir çizgi romandı. Tabi daha sonra özel sayılar ve 80'lerde de basılmış olan çeşitli "Superband"lar mevcut. Şu an elimde 215 sayılık bir arşif var ve ömrümüz yettiği kadar, ve sizlerin takibini göz önünde bulundurarak seriye başlamış oldum. Umarım benim çevirirken aldığım keyfi sizlerde okurken alırsınız. Sevgiler......

Bilgiler için teşekkürler üstad. Bu güzel habere çok sevindim. Daha fazla görmek isterim bu çizgi romandan. Devamını bekliyorum :)

12 Şub 2010
15,006
543,642
Türünün okuduğum ilk örneği diyebilirim
Korku çizgi romanlarının hastası olduğum malum. Ama hepsinin de çizimleri korku ögesini, gizemi kışkırtan gölgeli çizgilerleydi.
Frankofon tarzı net, gölgesiz, taramasız, aydınlık arka plan çizgilerle yapılmış korku çizgi romanlarının ilki bu benim için.
Öyküler ise tıpkı Korku çizgi romanlarındaki tarzda,
Çizimlerini değiştirerek rahatlıkla Creepy, Eerie dergilerindeki benzerlerinden ayırmak mümkün olmaz.
SenSei dostum, çok teşekkür ediyorum.