SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Promethee / Prometheus
Les Ames Perdues / Kayıp Ruhlar
Sayı 14

yF8031749797141NqW.jpg

Çizgi Roman Sayfası İçin

5LfkUJfVLbrqbghOeo03SDllUBV6Vk4a3OU9CjYuyJeNOkj7rkKlSggR-YsKHk-9X2fgtAfLW0R2SbH6EczMP2LXRIzlMnQJne-ibbvnGFjYokVABFoWACHm9hOJv5WEJznvtyI71QmVmmC8h3UQ7VJPPfGEf6VgRISD54hmO4fNY58Sk-OQfikOIju_6Nbf7YLuzCgNrN27JRIJC4ynM1kRU_Wevcc-4k3wqx3s37SHoVrWSbxvyNrcMjzVQhdzRXcLJOvsUsoC7887kqGX2D_sDXWqkL2yc_ijtZJcktW1-eROoQiq3dsJuZKy3RzHYJHZptTqnvGYg3tssGZt7hBtxqL9id_5juN9mV5DIg5t_9W8xFD8Ph4PZLl7f4wmwjB9OMI4hkdEM2AyNo1wN3NlTBdO2QYIl-fxCPrAKS-b2JR2jCWGHcmvVI6T2y2Y4wjUgVG0pir4kOo7Elu4mgH6-iFg2r-sqQBedfCSueO5GV7MxYDisJA9M85wVtsW45GUxUfu1PavkXOWL8eAFSgvxJPK9ReSBsBKn2AEpUXWPUXoLMGAVB6VePGwvd1wd9Y5vTM8o1qaUNIeBBrLoT3JPqnLdBedaxGfY65VF3r-RGfu3mEjKkJ0ZoDXX1YGO_YzoCzpIiY8OhgAr_PXrrC_yvUVe77it0YIxXypJ8uurDpI_PDOT2S7NBSqgA=s639-no

Son düzenleme:

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Paylaştığınız Nitroflare linklerinin belki farkındasınız, belki farkında değilsiniz; indirme ekranına ulaşılırken zararlı dosyaların da bilgisayara bulaşmasına zemin hazırlıyorsunuz.

Tanıtımda paylaştığınız görselleriniz bulanık ve balonlar okunmuyor. Yani tanıtımda bilgi ve görsel sunmaktan kaçınıp, indirmeye mi zorlamaya çalışıyorsunuz ?

Nitroflare gibi ziyaretçilerini çeşitli zararlı yazılımlar ve dosyalar vasıtasıyla takip eden, bilgilerini çalan, depolayan ve pazarlayan bir platformda ısrar etmenizin nedeni nedir ?

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Tanıtımda paylaştığınız görselleriniz bulanık ve balonlar okunmuyor. Yani tanıtımda bilgi ve görsel sunmaktan kaçınıp, indirmeye mi zorlamaya çalışıyorsunuz ?[/FONT]

Bu çok hoş bir yaklaşım olmamış. Özellikle bir de "bilgi ve görsellik sunmaktan kaçınıyorsunuz" diyorsanız, biraz da ayıp etmiş oluyorsunuz diye düşünüyorum. Kimse kimseyi herhangi bir şeye zorlamıyor. Tanıtımlarımı şimdiye kadar hep aynı şekilde yaptım ve yapıyorum. Gerçekten bundan da şikayet ediyorsanız, onu da yapmayıveririz. Mümkün olduğu kadar örnek ve detay vermeye çalışıyorum ve belli bir şablondan da çıkmamaya çalışıyorum. Bu tanıtımları, tanıtım fragmanları ve dosya iconları hazırlarken de oldukça zaman harcanıyor. Ve bunların hepsi, forumda görselliği ve yaptığımız çalışmalar hakkında daha fazla bilgi vermek içindir, okumak için değildir. Adı üzerinde "tanıtım".

Tanıtımlarımı aynı bu şekilde devam etmeye düşünüyorum, ve Nitroflare'i de kullanmaya devam edeceğim.

Tanıtım şekli hoşunuza gitmiyorsa o zaman örneğin yabancı forumlarda olduğu gibi, siz yöneticiler olarak sabit bir şablon hazırlayabilirsiniz ve herkes bu şablona uymak zorunda kalır. Bu çok da mantık dışı bir öneri değil aslında. O zaman bu tür tatsız suçlamalar ile de karşı karşıya kalmayız.

Sevgiler...

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,811
Bu seriyi paylaştığın diğer seriler gibi büyük bir keyifle takip ediyorum,
çok teşekkürler sevgili Sensei..

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,248
3,535
Ellerinize sağlık sevgili Sensei, polemik olması için yazmıyorum sakın yanlış anlaşılmasın yıllardır Nitro Premium kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım, ne yazık ki Antivirüs programları exe, rar gibi hatta altyazı dosyalarını bile hep tehdit olarak görüyor. Nitroflaire de herhangi bir saldırı vs yok gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

TOY

Çeviri & Balonlama
9 Eki 2016
533
7,134
Sayın Sensei, her zaman paylaşımları aranan birisin. Sayısız çalışman için gönül dolusu teşekkür ederim. Saygılarımla...

altan

Yönetici
23 Eyl 2011
2,963
103,824
Paylaşımlarınız ve emekleriniz için teşekkürler Sensei. Nitroflare konusu sizin tercihiniz şahsen benim de buna karışmaya hakkım olduğunu düşünmüyorum.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Sevgili SenSei, bugüne kadar çizgi roman dünyamıza kazandırdığın tüm zenginlikler için çok teşekkür ederim. Eserlerini ilgiyle takip eden isimlerden birisiyim. Ufak tefek eksiklerle, muhtemelen çalışmalarının tamamına yakını arşivimde mevcuttur. Bahse konu Nitroflare sitesinin alışık olmadığımız farklılıklarını da bir şekilde aşarak çalışmalarını indirmeye devam ettim.

Ayrıca aramızda bulunmandan, çalışmalarını bizlerle de ilk elden paylaşmandan dolayı çok memnunuz. Umarım çizgi romanla ilgili motivasyonun uzun yıllar devam eder, biz de eserlerini keyifle takip ederiz.

Öte yandan, sevgili Güven tarafından dile getirilen güvenlik sorunu bir miktar kaygı yaratıcı. Sevgili Güven bir bilgisayar mühendisi ve bu tür mevzularda onun söylediklerini önemsemek gerekir. Dile getirdiği güvenlik sorunu daha "masum", sadece izleme, reklam vs... amaçlı şeyler olabilir. Umarım öyledir. Bu hususla ilgili bilgilerimiz daha netleşinceye kadar şöyle bir yöntem izlesek:

Yeni bir çalışman olduğunda bu başlıkta olduğu gibi yine tanıtımını yapsan, kendi sayfanın linklerini versen ama sadece doğrudan indirme linki burada yer almasa nasıl olur? Hâli hazırda Diyar'da böyle paylaşım yapan dostlarımız var; paylaşımlarında linke ulaşabilmek için kendi sayfalarına yönlendiriyorlar. Bizim açımızdan hiçbir sıkıntı teşkil etmeyen bir yöntem bu. Bu yöntemin şöyle faydaları olabilir:

1) Çizgi Diyarı yönetimi olarak zaten linklerin yönetimine müdahalemiz yok denilebilir. Alternatif linklerin yaratılmasına istatistiki gerekçelerle karşı olduğunu biliyoruz. Linkler kırıldığında dahi bizim bu manada çok müdahalemiz olmuyor. Linklerin Diyarda yer almaması linklerle ilgili sorunlarda bizi bu yükümlülükten de kurtarmış olur.

2) Bahse konu olası güvenlik tehdidi ile ilgili daha fazla bilgi sahibi oluncaya kadar Diyar yöneticilerinin kaygısı bir miktar hafifler.

3) Bu tarz paylaşımda çizgi romana erişim için sadece bir fazla "tık" gerekecek. Çalışmalarını keyifle takip eden dostlar açısından bu bir fazla tık sorun olmayacaktır.

4) Senin sayfanın trafiği artacaktır. Bilinirliği artacaktır. Uzun süredir çizgi roman dünyasında olan dostlar şüphesiz sayfandan haberdardır, ancak yeni gelen dostlar da sayfandan kolayca haberdar olabilecekler.

5) Biz eserlerinden anında haberdar olmaya devam edeceğiz.

Senin açından bir sorun teşkil etmiyorsa böyle devam edelim, ne dersin?

Sevgiler, saygılar.

subotay

Kıdemli Üye
30 Haz 2009
244
501
İzmir
Sayın Sensei çeviri işi zor zanaattır emekleriniz için teşekkür ederim. Malum karantina günleri insanlar geriliyor, nacizane önerim kırmayalım birbirimizi. Burası bir aile...

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul

Senin açından bir sorun teşkil etmiyorsa böyle devam edelim, ne dersin?

Sevgiler, saygılar.

Sevgili direnc11, benim için hiçbir sorun teşkil etmiyor. Hatta zaman buldukça eski paylaşımlarımı da söylediğin şekle getiririm. İlgin için ayrıca teşekkürler. Sevgiler...

freehunter

Yeni Üye
6 Şub 2020
53
101
sayın sensei.....12 . bölümüm linki kırılmış.tekrar yükleme şansınız var mı? saygılar sunuyorum. bu arada aynı sitedeki katanga'nın 3. bölümünün linki de maalesef kırık. bilginize....