Promethee / Prometheus (sayı 13)

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Promethee / Prometheus
Contacts / Temas
Sayı 13

ry40315600957210Iy.jpg

Çizgi Roman Sayfası İçin

5LfkUJfVLbrqbghOeo03SDllUBV6Vk4a3OU9CjYuyJeNOkj7rkKlSggR-YsKHk-9X2fgtAfLW0R2SbH6EczMP2LXRIzlMnQJne-ibbvnGFjYokVABFoWACHm9hOJv5WEJznvtyI71QmVmmC8h3UQ7VJPPfGEf6VgRISD54hmO4fNY58Sk-OQfikOIju_6Nbf7YLuzCgNrN27JRIJC4ynM1kRU_Wevcc-4k3wqx3s37SHoVrWSbxvyNrcMjzVQhdzRXcLJOvsUsoC7887kqGX2D_sDXWqkL2yc_ijtZJcktW1-eROoQiq3dsJuZKy3RzHYJHZptTqnvGYg3tssGZt7hBtxqL9id_5juN9mV5DIg5t_9W8xFD8Ph4PZLl7f4wmwjB9OMI4hkdEM2AyNo1wN3NlTBdO2QYIl-fxCPrAKS-b2JR2jCWGHcmvVI6T2y2Y4wjUgVG0pir4kOo7Elu4mgH6-iFg2r-sqQBedfCSueO5GV7MxYDisJA9M85wVtsW45GUxUfu1PavkXOWL8eAFSgvxJPK9ReSBsBKn2AEpUXWPUXoLMGAVB6VePGwvd1wd9Y5vTM8o1qaUNIeBBrLoT3JPqnLdBedaxGfY65VF3r-RGfu3mEjKkJ0ZoDXX1YGO_YzoCzpIiY8OhgAr_PXrrC_yvUVe77it0YIxXypJ8uurDpI_PDOT2S7NBSqgA=s639-no

Son düzenleme:

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Çoğunuzun bildiği üzere uzun süredir "neden oraya paylaştın da buraya paylaşmadın" gibi sıkıcı tartışmalardan uzak durmak için forumda paylaşım yapmıyorum. Fakat biliyorum ki "Prometheus" serisini dört gözle bekleyenler de var. Arkadaşlarıma ayıp olmasın diye çevirdiğim son sayıyı paylaşmak istedim. İyi okumalar diliyorum....sevgiler.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Bildiğim kadarıyla 16 sayı sürüyor.
Sıkıntılı bir durum varsa kalan iki sayıya
ben devam edebilirim, Cem bey.
Çok beğendiğim bir eser çünkü.
Yeni sayı için de ayrıca teşekkürler.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Bildiğim kadarıyla 16 sayı sürüyor.
Sıkıntılı bir durum varsa kalan iki sayıya
ben devam edebilirim, Cem bey.
Çok beğendiğim bir eser çünkü.
Yeni sayı için de ayrıca teşekkürler.

Güncel sayısı şu an 20, değerli arkadaşım. Bir sıkıntı söz konusu değil, zira ben zaten çevirip sitemde paylaşıyorum. İlgin için teşekkürler.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,968
Ellerinize sağlık, bu seri keyifle ve ilgi ile izlediğim bir "ÇR" dizisi oluyor. Teşekkürler!

kmltuncer

Süper Üye
12 Eki 2009
1,038
2,458
Yalova
Oyyy!!! Prometheus gelmiş. Sayın sensei çok teşekkürler. Ellerinize sağlık. Devamını sabırsızlıkla bekliyoruz...

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,090
Dünya
İlgiyle takip ettiğim bir hikaye. Yalnız dayanamayıp 19. sayıysa kadar İngilizce okumuştum. Sizin çevirinizle tekrar okuyacağım elbette. Bir de 13:13 başlığıyla 3 sayılık bir "prequel" çıktı comics formatında. Onun da ilk iki sayısı yayınlandı.

Christophe Bec'in aynı konseptte, benzer bir kurguyla yazdığı Olympus Mons serisi var, biz de sevgili Dindar Diker ile birlikte onun çeviri/balonlamasına başladık.

Christophe Bec'in beş-altı hikayeyi ayrı ayrı anlatıp finalde birleştirmesi bana biraz roman kurgusunu anımsatıyor. Hikayelerinde çok fazla karakter olması ve farklı olay örgülerinin ağır ağır işlenmesi başlarda ortalama bir çizgi roman okuru için karmaşık ve sıkıcı olabilir ki bu yönde eleştiriler de okudum. Ancak bütün olarak bakıldığında çok geniş ölçekli ve zengin içerikli hikayeler yazıyor. Carthago serisi de öyle mesela. Megalodon'larla ilgili bir macera herhalde diye okumaya başlıyorsun altından Atlantis'e kadar uzanan bambaşka bir şey çıkıyor.

Neyse çok uzattım. Bu uzun ve zahmetli seriye harcadığınız emek ve karşılıksız paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Christophe Bec'in aynı konseptte, benzer bir kurguyla yazdığı Olympus Mons serisi var, biz de sevgili Dindar Diker ile birlikte onun çeviri/balonlamasına başladık.

Çok güzel bir haber bu. Chrisophe Bec gerçekten şaşırtmasını çok iyi bilen bir sanatçı. Olympus Mons bu yıl 6. sayısıyla kendisinden söz ettirdi. Okumadığım için seri bitiyor mu yoksa devam mı edecek bilmiyorum. Fakat sizlerden güzel bir çalışma geleceğinden eminim. Büyük bir heyecan ile bekliyorum. Şimdiden kolay gelsin, arkadaşlar.

Caliente

Yeni Üye
24 Ocak 2015
27
53
İlk sayıların linkleri ölmüş sitede, sıralı bir şekilde seriyi sunma imkanınız var mı acaba SenSei?

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,501
Kocaeli
Nitroflareden 20 kb ile 50 küsür mb, 50 dakikada indi, çok teşekkür ediyorum bana bu eziyeti çektirdiğiniz için, beterin beteri vardır derler ya, ilk önceleri upload.net linkleri verirdiniz 50-70 kb ile indirmeye çalışırdık, sonra share diye bir şeye geçtiniz 40-50 kb ama anlaşılan o da kesmemiş olacak ki nitroflare linki veriyorsunuz 20kb ile indirmek nedir, indirelim istemiyorsanız uğraşmayın bu kadar verin kapak resmini ben bunu yaptım deyin biz inanırız size maşallah deriz.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Sensei dostumuza emekleri için ne kadar teşekkür etsek azdır. Yoğunluğum yüzünden onunla ortak çalışmalara devam edemesem de (aslında aklımda harika bir one shot var), kendisinin çevirilerini keyifle okuyorum.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Sensei dostumuza emekleri için ne kadar teşekkür etsek azdır. Yoğunluğum yüzünden onunla ortak çalışmalara devam edemesem de (aslında aklımda harika bir one shot var), kendisinin çevirilerini keyifle okuyorum.

Her zaman hazırım, değerli dostum, biliyorsun. İstediğin zaman devam ederiz.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Prometheus'un bütün linkleri tekrar yenilenmiştir arkadaşlar. İyi okumalar diliyorum...

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,307
30,074
İzmir
Linkin yenilendiğini görünce çok sevindim...
Ancak bir sayıyı yarım saatten fazla bir sürede
indireceğini görünce istemeden de olsa
vaz geçmek zorunda kaldım...
13 sayı yaklaşık 6-7 saat....
Yine de ellerinize sağlık üstadım....

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
13 sayıyı 36 saatten önce indiremezsiniz.
İlk 2 sayı 4 saatte gelir. Sonrakiler üç saatte bir. NitroFlare Slow maalesef her indirme arasında süre tutuyor, izin vermiyor.

a.lee

Kıdemli Üye
12 Mar 2015
108
218
ne güzel demiş sensei ''sıkıcı tartışmalar'' diye.. çabucak sonlanması mümkündü oysa, bunca çr sever yanılıyor olamaz; 'mega' gibi 'mediafire' gibi geleneksel ve sıkıntısız paylaşım noktaları varken, 'a few dollars more' için midir geri adım atmadan eleştirenleri 'sıkıcı' bulmak! adminler'in ya sessiz ya da destekçi olması, umarım bu güzel forumda 'artışa' neden olmaz... güzel şeylere ulaşmak hep yokuş yukarı olmasın dileğiyle.......

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,228
mazoşistce bir zevk 50 sayfa için 100 dakika beklemek.
ama ben mazoşist değilim :)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
2019-11-29-20-21-42.png

Kolayı var alırız ücretli, sıkıntısız indiririz.

Sanırım 1 yıl sonrada linkler ölür, yenisi nerde demeye başlarız.

Takdir üstadın. O öyle uygun görmüş buraya yüklemiş. Bizler ister alırız ister almayız. O taktirde bizim.

Ben çoğunu henüz almadım. Ama sabırlıyımdır. Veririm gece yatarken maineye komutu indirsin dursun. Ha sanırım bide günlük limit var. Bakın onu hiç denemedim. Varmıdır yokmudur, peşe indirmek onu bilemem.

Ama takdir dediğim gibi her daim yükleyenindir.

Almanın veya almamanın takdiride bizlerdedir.

Tekrar tekrar bence konuya yazmaya gerek yok.

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi

Modem aç kapa yapınca peş peşe inebilir. Arka planda kendi halinde
iniyor. İndirme yüzdesine bakıp durmuyorum sonuçta. Hızlı olsa tabii ki
iyi. Anında indir, oku. Fakat ben aylardır balonlama yapmaya çalışıyorum
daha bitiremedim, gündelik uğraşlardan vakit kalmıyor. Sensei ne kadar
hızlı yapsa da 1 saatten az sürmez. Yüklerken bile 1 saat bekliyorum
kendi paylaşımlarımda. İndirmek isteyen 2 dakika beklemek istemiyor.
İlginç doğrusu. Bu bana duyduğum bir olayı anımsattı: adamın
biri (tanıdık) arabasıyla arkadaşını alıp iş yerine bırakıyormuş, sonra
arabayı satmak zorunda kalmış ve iş yerine bıraktığı arkadaşı ona
selamı kesmiş. Demiş eskiden konuşurdun, demiş; n'oldu da selamı
kestin. Arkadaşı da eskiden arabana biner işe giderdim, şimdi araban
yok, kendim gidiyorum, zor oluyor, demiş. Emeğe saygı, paylaşanın
kendi takdiridir, bence.