SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Trigan
Elekton'un Son Saati
01

Hethke
Hikaye: Mike Butterworth
Çizimler: Don Lawrence
Çeviri: SenSei
Balonlama: SenSei
Yıl: 1989 (Orijinal baskı) 1991
Dosya Türü: cbr
Sayfa sayısı: 55
Tür:Fantastik, Bilim Kurgu,

Gallas gezegeni Elekton'un üzerine doğru hızla gelir. Çarpışma kaçınılmazdır. Perik nereye vuracağını net olarak hesapladığında Loka'yı işaret eder. Loka kralı Zorth bunu öğrendiğinde sığınmak için halkını Trigan-City'ye yönlendirecek. Ama diğer planı da Halkın arasına silahlı askerleri sokup Trigan-City'yi işgal etmektir.

01_1.jpg

35.jpg

17.jpg

indirmek için

Son düzenleme:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,072
Sunumda paylaşılan iki sayfa bile keyif alarak okunacak bir çizgi roman olduğunun kanıtı...
Emekleriniz ve ayırdığınız vakit için teşekkür ediyorum Sayın "SenSei";
selam ve saygılar...

52308R.gif

fatihcetin

Aktif Üye
22 Haz 2015
349
621
yeni yeni eserler geliyor biz de okumak için bekliyoruz. arşivde o kadar çizgi roman birikti ki yıllarca okunacak cinsten.

elinize sağlık.

Adem

Çeviri & Balonlama
24 Kas 2011
285
2,100
İstanbul
Ellerinize sağlık. Çok farklı ve güzel bir seri.
Daha önce çevrilmiş olanların hem sırası problemliydi hem de çizimlerde farklılıklar vardı (orjinalde olan ara bazı kareler yoktu).
34 sayılık seriye yeni baştan mı başladınız? Doğru mu anladım?

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Ellerinize sağlık. Çok farklı ve güzel bir seri.
Daha önce çevrilmiş olanların hem sırası problemliydi hem de çizimlerde farklılıklar vardı (orjinalde olan ara bazı kareler yoktu).
34 sayılık seriye yeni baştan mı başladınız? Doğru mu anladım?

Çok doğru değerli arkadaşım. 00 asıl hikaye öncesinden sonra ilk sayı ile seriye başlamış durumdayım. Don Lawrence serinin ilk 56 sayısını çizmiştir. Bu 56 sayının içerisinde Lawrence'e ait olmayan 10, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ve 48 sayısı. 57 ve sonrası da çeşitli çizerlere ait. İlk sayıları şu an elimde. Daha iyi çözünürlüklü kaynaklar aramaya devam ediyorum. Ama en kötü ihtimal bu kalitede olacaklar. Storm ve Trigan serileri bence türkçe arşivlerimize kazandırmak zorundayız. İnşallah 56 sayısı sonrasını da bir şekilde ele geçirir ve çevirme fırsatım olur.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Sevgili Sensei-san, teşekkür ederim. Kitabın künyesine ufak bir katkı yapmak isterim. Senin de bildiğin gibi bu seri 1965 yılında İngilizlerin RANGER dergisinde yayınlanmaya başlamış, hemen ertesi yıl da meşhur Look And Learn'e geçmişti. Zaten aynı yıl iki dergi L&L'ün adı altında birleşti. Sözkonusu serüven serinin üçüncü hikayesi ve ilk yayımı 1966 yılına denk düşüyor.

Serüven ismi konusunda sonradan derlenen albümde kullanılan "Laatste uur voor Elekton" ismine sadık kalmışsın. İlk yayımı İngilizce olduğu için "Elekton in Danger" (Elekton Tehlikede) adıyla, tekrarında ise "The Falling Moon" (Düşen Ay) ismiyle okuyucuyla buluşmuştu bu güzel çizimler.

Seriyi dilimize kazandırdığın ve Don Lawrence'dan yaptığın tüm çeviriler için çok ama çok teşekkürler...

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul