Barbarların Günlüğü 4 (of 6)

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Chroniques Barbares

4 of 6

Vikinglerin Dönüşü

Soleil Productions
Hikaye: Jean Yves Mitton
Çizimler: Jean Yves Mitton
Çeviri: SenSei
Balonlama: SenSei
Yıl: 1998
Dosya Türü: cbr
Sayfa sayısı: 46
Tür:tarihi, macera

Fritha Leif Erikson'u tekrar geri götürmek için Bartholomeus'un bulunduğu manastıra gider. Vikingler vardığında bütün din adamları 911 yılında yaşanan vahşeti hatırlar. Fritha ama kararlıydı. O Leif'ı tekrar halkın başına getirmek ister. Ama bir sıkıntı vardı. Bartholomeus'un aklı yerinde değildi.

file

indirmek için

Moderatör tarafında düzenlendi:

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Üstad çok teşekkürler bu aşağıdakinin devamımı devamıysa bu 3 te sonlanmadımı.
Barbarların Günlüğü

Soleil Comics
Hikaye: Jean Yves Mitton
Çizimler: Jean Yves Mitton
Çeviri: SenSei
Balonlama: SenSei
Yıl: 1994
Dosya Türü: cbr
Bölüm Sayısı: 3
Sayfa sayısı: 146
Tür: tarihi, dram, savaş
Dil: Türkçe
Renkli

Bir bebek manastıra düşer. Peder Wilhelm onu alır ve yetiştirir. Ergenlik dönemine varınca tarih kaderini Bartholomeus için şekillendirmeye başlar. Vikingler Fransa'ya saldırır. Savaş kargaşasında rahipler öldürülür ve Fransız hükümdarın soyluların'ın günahlarını bağışlamak için tek rahip kalan Bartholomeus çağrılır. Prenses Hilde Vikinglerin Prensi olan Leif Erikson'ın bir dönem nişanlısı olduğu için tekrar onu kaçırmaya niyetlidir. Ama başka bir kargaşa içerisinde Prens Erikson Prenses Hilde tarafından öldürülür. Tek çare kalmıştır. Bartholomeus prensin yerine geçmek zorundadır.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
O dönem, elimdeki kaynaklardan ötürü sonlandığını sanmıştım. Zira hikaye zaten orada bitiyor...gibi! Ama devamı var ve tamamı altı sayıdan oluşuyor.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Yıllar önce orjinalini keyifle okumuştum. Sensei dostumuzun çevirisinden de aynı keyfi aldım. Çok teşekkürler.