direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,668
İstanbul
Seksek 309 - 02 Şubat 1976

Seksek309CD-01350x458_zpsb6a0a70f.jpg
Seksek309CD-02350x458_zpsc6387c1b.jpg

Seksek309CD-13350x444_zpsd258f786.jpg

Elimdeki son Seksek. Bu habere en çok fındıkfındık üzülecektir. Yenilerini buluncaya kadar eldekilerle idare eder artık. :)

Bu kez bir değişiklik yapıp, sevgili Cemil gibi bir şarkı eşliğinde paylaşayım dergiyi:

Keyifli okumalar.

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,854
Müzik eşliğinde indiririz bizde.
Eline sağlık sevgili yöneticim.
Emek ve paylaşımların için teşekkür ederim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,332
hiçbiryerde :)
İşte bu, doğru yolu bulan herkes gibi,
müziği açıp, şu güzel sek sek'i incelemek
gibisi var mı?
Müzik te güzelmiş. "Putumayo Presents"
başlığıyla çıkan onlarca albümde dünyanın
her yerinden harika müzikler dinliyorum yıllardır.
Bu başlıktaki herhangi bir şarkıyı sevmeme
ihtimali çok zayıf bence :)
Teşekkürler dostum...

Not: Varan 1!
Zeki ağabey de doğru yolu bulup
müzik eşliğinde indiriyormuş bak!

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,668
İstanbul
Bende Seksek' in 1.sayısı var ama hiçte öyle "Melek Yüzlü Kız"lar yok içinde. Kaç seri çıktı acaba?

Bildiğim kadarıyla tek seri, Ahmet Abi. Çizgi roman ansiklopedimizde de şu bilgiler mevcut:

SEKSEK

Haldun Simavi'nin sahibi olduğu Veb Ofset İleri Matbaacılık A.Ş. tarafından yayınlanan Seksek adlı gençlik dergisi, 9 Mart 1970 tarihinde çıkmış, içeriğinde bol miktarda fotoromana yer ayırmasının yanı sıra Türkiye'de daha önce boy göstermemiş yeni ve çeşitli çizgiroman başlıklarına da sayfalarını açmıştır.

izgiromanAnsiklopedisi512a.jpg

Seksek dergisinin ilk sayı kapağı.

Seksek, ilk sayılarından itibaren kendisine hediye edilen bir kostümle suçlu avına çıkan genç bir kızın öyküsünün anlatıldığı Kedi Kız; evlatlık verildiği kişilerin kötü davranışlarından kaçarken Sani adlı biriyle karşılaşan ve onun kullandığı bir cihazla boyu ufalan Tanya Foster adlı bir kızla ilgili olan Parmak Kız Uzayda; karıncalar adlı gizli örgütle yolları kesişen Tamara'nın macerası olan Köleler Cehennemi; bir western çalışması olan Cesur Lesli; olağanüstü yüzücü bir kızın heyecanlı maceralarını konu edinen Deniz Kızı Mara; Altın Kalpli Kız; babası öldürülen bir polis kızının suçlulara açtığı savaşı anlatan Sihirli Ok; sihirli bir pelerini olan Kartal Kız; Yaşamak Güzel Şey; İntikam Yarışı; Dehşet Adası Esirleri; Altın Köpekbalığı; Uçan Trapezciler; Son Karar; Perili Değirmen; Gerdanlık; Melek Yüzlü Kız ve uzayda geçirdiği kazadan sonra insanüstü bir güç kazanan Uzaydan Gelen Adam başlıkları gibi çok çeşitli çizgiroman öyküleri yayınlamıştır. Dergi 1976 Haziran ayına dek, kendi alanında yayınını başarıyla sürdürmüştür.
...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Kendimi tutamadım ve sevgili "direnc11"in hoşgörüsüne sığınarak onun "tarayıcıdan çıkmış, el sürülmemiş hâli"yle sunmuş olduğu "Seksek" versiyonunu da ben düzenlemeye çalıştım. Kenarlarını kırptım, histogram ve kontrast ayarlarıyla hafif dokunuşlar yaptım, ama derginin orijinal "eskimiş halini", "sararmış sayfa görüntüsünü" de muhafaza etmeye çalıştım ve alternatif bir düzenleme olarak sundum. Böylelikle diğer linklerin ölmesi ihtimaline karşı derginin üçüncü bir linkini de oluşturmuş oldum. Bir de "direnc11" üstadımın açtığı "Hemen şimdi yapabileceğimiz çok şey var" başlıklı konusunda sıraladığı önerilerine bir katkı örneği oluştursun dedim.

Elinize sağlık sevgili "direnc11".

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,668
İstanbul

Kendimi tutamadım ve sevgili "direnc11"in hoşgörüsüne sığınarak onun "tarayıcıdan çıkmış, el sürülmemiş hâli"yle sunmuş olduğu "Seksek" versiyonunu da ben düzenlemeye çalıştım. Kenarlarını kırptım, histogram ve kontrast ayarlarıyla hafif dokunuşlar yaptım, ama derginin orijinal "eskimiş halini", "sararmış sayfa görüntüsünü" de muhafaza etmeye çalıştım ve alternatif bir düzenleme olarak sundum. Böylelikle diğer linklerin ölmesi ihtimaline karşı derginin üçüncü bir linkini de oluşturmuş oldum. Bir de "direnc11" üstadımın açtığı "Hemen şimdi yapabileceğimiz çok şey var" başlıklı konusunda sıraladığı önerilerine bir katkı örneği oluştursun dedim.

Elinize sağlık sevgili "direnc11".

Çok memnun oldum, üstadım. Hem farklı bir seçenek yaratarak katkı verdiğin için, hem de dün açılan konuya iyi bir örnek verdiğin için.

Teşekkürler.

12 Şub 2010
15,006
543,638
Gün itibariyle eldeki son Seksek ama, Kadıköy müdavimi dostlar ertesi veya daha ertesi gün nice nice Seksek'ler bulacaktır eminim.
Ozan gibi bir motivatör:) varken aksini düşünemiyorum
Oymak beyini Yuki diye diye strese soktuğunu bildiğimden, bildiğim var ki, söylüyorum:D

Hem Seksek'lerin derlemesi bile yapılmadı henüz:)

Seksek'lerin estirdiği güzel hava ve her şey için çok teşekkür ediyorum sevgili Nihat; hakkını ödeyemeyiz.