Seksek 295 - 27 Ekim 1975

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Seksek 295 - 27 Ekim 1975

seksek295cd01350x463.jpg
seksek295cd03350x463.jpg

seksek295cd13350x463.jpg

Derginin bu sayısını, bu dergiye ve bu türe çok meraklı olduğunu bildiğim ve dergiyi hakkını vererek okuyacak olan sevgili dostlarıma hediye etmek istiyorum.

Keyifli okumalar! :)

Son düzenleme:

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,847
Rahmetli Mete Inselel, karşı evde otururdu. Oğlu ile misket oynardık. Ah o günler!... paylaşım için çok teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Birisi gülünce ve ben sebebini bilmeyince çok huylanırım arkadaş..
Ne komik, seksek mi,
fındıkfındık mı?
Bahar havası mı ne?

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Kaliteden ödün vermeyen taramalarınız için teşekkürler sayın "direnc11". Taramalarınız hakkında küçük ipuçları da verdiğiniz takdirde ÇD'da belirli bir standart oluşacağı kanaatindeyim. Katkılarınızın aynı düzeyde devamını dilerim. Beyazlatmanın abartılı düzeylerde kullanılmadığı, gerçekçi taramaların çoğunlukta olduğu bir ÇD'na doğru gittiğimizi görüyorum. Sizin nezdinizde diğer gerçekçi tarama yapan müdavimlere de teşekkürlerimi sunuyorum.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul

Kaliteden ödün vermeyen taramalarınız için teşekkürler sayın "direnc11". Taramalarınız hakkında küçük ipuçları da verdiğiniz takdirde ÇD'da belirli bir standart oluşacağı kanaatindeyim. Katkılarınızın aynı düzeyde devamını dilerim. Beyazlatmanın abartılı düzeylerde kullanılmadığı, gerçekçi taramaların çoğunlukta olduğu bir ÇD'na doğru gittiğimizi görüyorum. Sizin nezdinizde diğer gerçekçi tarama yapan müdavimlere de teşekkürlerimi sunuyorum.

Övgü dolu sözlerin için teşekkür ederim, üstadım. Aslında bu forumda tarama-düzenleme işinin sahiden uzmanları var. Onların görüşleri daha önemli olabilir. Ancak ben kendi düzenlememi kısaca şöyle yapıyorum (photoscape'de):

-sayfayı hizalıyorum,
-çiftse tek sayfa haline getiriyorum
-kenarlarda gerekli kırpmaları yapıyorum
-ihtiyaç varsa marj ilave ediyorum.
-sayfada gerekliyse temizlik yapıyorum (leke,çizgi, vs...)
-sayfaya son hâlini vermek için de sırasıyla "Ev" ve "Parlak, Renk" sekmelerine bastıktan sonra aşağıdaki resimde yer alan ayarları kullanıyorum:

ayarcd99999.jpg

Ortaya bu paylaşımdaki gibi bir netice çıkıyor. Benim hoşuma gidiyor ama dediğim gibi bundan çok daha detaylı ayarlar, düzenlemeler yapan dostlar var. O dostlar da kendi çalışmalarına dair anlatımlar yaparlarsa optimum ve yaygın kullanılabilecek bir yöntem geliştirebiliriz.

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,847

Kafama taş geldi... ;)

Şaka söyledim. Paylaştığım dergilerin büyük bir kısmını orjinal tarama olarak da saklıyorum. :)

12 Şub 2010
15,006
543,638
Yine muhabbete geç kalmışım:D
Bu aralar hep böyle oluyor
Tektek pardon Seksek basaraktan, bade süzerekten, fındık dizerekten? Yok ya hu öyle değildi:)
Yürekten teşekkürümü ederek sahneden çekileyim:)