Weird Fantasy Sayı:1-22

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,016
Bastiani Kalesi
Weird serisinde durmak yok, yola devam. Bu sefer serinin başlığından Science çıkmış Fantasy kalmış. Tür daha önce paylaştığım serilerle aynı, fantastik bilimkurgu olarak niteleyebiliriz. İlk 22 sayısını paylaşıyorum. İyi okumalar.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Ekli dosyalar

• fantasy1.jpg
    fantasy1.jpg
    107.6 KB · Görüntü: 277
  • fantasy2.jpg
    fantasy2.jpg
    105.9 KB · Görüntü: 117
  • fantasy3.jpg
    fantasy3.jpg
    82.5 KB · Görüntü: 117
Son düzenleme:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
53
72
denizci
Eline sağlık üstadım, maceralar aynı da; sadece seri ismi mi değişiyor, eğer öyleyse; çeviri balonlama yapılırsa, bunlar kullanılmalı demektir :)

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,016
Bastiani Kalesi
Eline sağlık üstadım, maceralar aynı da; sadece seri ismi mi değişiyor, eğer öyleyse; çeviri balonlama yapılırsa, bunlar kullanılmalı demektir :)

3 ayrı başlıkta paylaştığım Weird Science, Weird Science Fantasy ve Weird Fantasy serilerinin maceraları farklı, türleri aynı anlamında söylemiştim. Bu arada linki ekledim, indirigari... :Ğ

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,316

Her üçü de "EC Comics"in (açılımı "Entertaining Comics") 1950'lerde çıkarttığı dergiler. Yayınevi 1940'lı 1950'li yıllarda daha çok korku, polisiye, bilim kurgu ve askeri konulardaki "comics"leriyle tanınmıştı. "EC Comics" bilindiği gibi daha sonra "Mad" mizah dergisini de çıkartmaya başlamış. Mad, "EC Comics"in en kalıcı yayını oldu (halâ çıkıyor).

* Weird Fantasy - Mayıs/Haziran 1950 - Kasım/Aralık 1953 arasında - 22 sayı çıkmış (peryod: 2 ayda bir)
* Weird Science - Mayıs/Haziran 1950 - Kasım/Aralık 1953 arasında - 22 sayı çıkmış (peryod: 2 ayda bir)
* Weird Science-Fantasy - Mart 1954 - Mayıs/Haziran 1955 - 7 sayı çıkmış - (peryod: önce 3 ayda bir sonra 2 ayda bir )

Kısaca seri tamamlanmış gözüküyor. Teşekkürler sevgili "tabure", eline sağlık.

Not: Birkaçı dışında buradakiler reprintlerden taranmış, yani daha yakın tarihlerde yapılmış tıpkı basım kopyalarından.

Son düzenleme:

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,016
Bastiani Kalesi
Scanfan'ın verdiği bilgilere bir ilavem olacak, EC Comics seriyi Temmuz 1955/Şubat 1956 arasında 30.sayıdan devam ettirerek, "Incredible Science-Fiction" adıyla 4 sayı daha çıkartmış. Onları da birazdan paylaşacağım (Daha önce sanırım forumda Büyükbeyaz o seriden sadece bir macerayı paylaşmış.)

Bu arada EC Comics bilimkurgu serilerinde, elimde orijiinal taramalar da olmakla birlikte, materyalin eski olması sebebiyle, renklerin canlılığı ve okunabilirlik açısında o sayının eğer reprintinin taraması mevcutsa onu kullanmayı yeğledim, bu detayı da belirtmiş olayım.