Ripley's Believe It or Not! - 05/07/2019

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

Ripley's Believe It or Not! - 05/07/2019
Ripley'den İster İnan İster İnanma

5 Temmuz 2019 tarihli "Ripley'den, İster İnan İster İnanma" (Ripley's Believe It or Not!) çizgi bandını genelde yaptığım gibi yine harici balonlarla çevirdim, zira elle yazılmış olan kendine has ilginç kaligrafisi yerine, fazlasıyla suni duracak olan bilgisayar fontlarını koymak istemedim. Çeviri lafın gelişi, birkaç satırlık önemsiz çeviriyi kendi ÇB forumuma koymak biraz tuhaf kaçıyor, ama asıl maksat planştaki konular üzerinde fikir yürütebilmek, diyardaşların merak duygularını harekete geçirmek, anılara yolculuk etmek vs. vs. Bu çizgi bantta çizgilerle anlatılan tuhaf, ilginç olayların gerçek fotoğraflarını da panelle birlikte aşağıda sundum. Sanki çizgi halindeyken pek inandırıcı değilmiş, çizer biraz abartmış gibi gelse de "Ripley'den İster İnan İster İnanma" bantlarında ta ilk yıllarından beri gerçek (ama inanması güç) olaylar üzerinden çizgiler üretilmişti.

Believe-It-Or-Not-2019-07-Tem-05-B.jpg

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324
Fotoğrafa çok güldüm sevgili "yeryüzü" üstadım. Sizin sunduğunuz bu fotoğraf ironik bir gazete haberini aklıma getirdi. Bunun önceleri bir şehir efsanesi olduğunu sanmıştım, ama gerçekmiş! Bir tarihte "Hayvanları Koruma Derneği"nin açılışında kurban kesmişler! (ben hayvan hastanesi veya veteriner kliniği açılışı diye duymuştum)

Hayvanlar-koruma-kurban.jpg