POE/CORBEN - ÖLÜLERİN RUHLARI (Spirits of the Dead) Çeviri/Balonlama

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

ÖLÜLERİN RUHLARI (Spirits of the Dead)
Edgar Allan Poe - Richard Corben
Çeviri: scanfan
Balonlama: hggurak

Sevgili dostum "hggurak"la birlikte ortaya çıkardığımız çeviri/balonlama çalışmasının bir kopyasını da benim Ç/B'larımın topluca bulunduğu "scanfan forumu"na, yani buraya taşımak istedim. Bu ortak çalışmanın çeviri kısmını ben yaptım, balonlama/düzenleme kısmını ise "hggurak" üstadım yaptı (Proje onun önayak olmasıyla başlamıştı). Ana albüme ek olarak hazırlanan ikinci albüm olan "ekler kitapçığı"nın dizgisini de "hggurak" dostumun kızı "Nare Buse" yapmıştı. Burada uzun uzun albümü açıklamayacağım, albüm hakkında geniş bilgi için "hggurak"ın kendi forumunda yer alan harikulade sanatsal sunumuna göz atmanızı rica ediyorum. Bu başlığı açmamın bir başka amacı da alternatif link oluşturmak, yani link çoğaltmaktı.

bakınız "hggurak"ın sunumu

file

(Alternatif MEGA Linki)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Bu mükemmel eserde katkıları geçen herkesi bir kere daha ayakta alkışlıyorum.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,147
İstanbul
Bu başlık aracılığıyla sevgili dostum scanfan'a, çeviride gösterdiği olağanüstü titizlik ve özveri için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Böyle bir çalışma da, böyle bir dost da az bulunur...
Gerçekten de iyi ki varsın sevgili scanfan... Sağol varol...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,151
Süper bir paylaşım ve çalışmaydı.
Devamını siz değerli dostlardan bekliyoruz.
Tekrar gönül dolusu teşekkürler.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Akıllı bir yayınevi olsa bu muhteşem çalışmayı ekleriyle ve sunumuyla birlikte basardı.

Biz de, kütüphanemizde basılı olarak da bulunsun diye kuyruğa girerdik.

İmza günü yerine çeviren, balonlayan ve emek veren üstadlar için düzenlenecek bir etkinliği şölen yerine çevirir akşamına da dostların şerefine barış çubuğu ve ateşsuyu ile kutlama yapardık.

Üstadım şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Bir çok dostumuzun haklı övgüsüne mazhar olduğuna gönülden inanarak bu emek dolu paylaşımı şu anda indiriyorum.
İner inmez de merakımı gidermek üzere sayfalar arasında hızlı bir gezinti yapacağım.
Keyif alacak mıyım, çizgiler zevkime uygun mu, macera sürükleyici mi;
şu anda bunların hiç biri umrumda değil!
Bu büyük emek için gönülden teşekkür ediyorum...
Elleriniz, gözleriniz dert görmesin dostlar;
sevgi ve saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi: