Scalped 60 (Çeviri ve Balonlama)

Ravage

Çeviri & Balonlama
13 Ağu 2009
329
3,607
01-99_zps0267d2fa.jpg

Özet : Bu sayıyla birlikte Scalped'ın sonuna geliyoruz. Sürprizleri bozmamak için bu kez özet yok! :)
Benimde favori serilerimden biri olan Scalped'ı izleyen tüm çizgi diyari ailesine, yaratıcıları Jason Aaron ve R. M. Guéra'ya da sonsuz teşekkürler! İyi Eğlenceler!

************ Telif Hakları Nedeniyle Link Kaldırıldı***********

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,641
Hiç acele etmeyecek ve bu gece yapılan scalped paylaşımlarını kısmet olursa yarın öğleden sonra okuyacağım

Yorum sonra

Ama teşekkür en kocamanından peşin:)

Tebrikler, teşekkürler, saygılar ravage

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Ohhh diyebilirsin Savok ulu Manituya kurban gitmeyecek artık :)
Ohhh diyebilirsin uzun maraton sonunda bitti..

Çok çok güzel tam bir macera filmi tadında ve belkide ucu açık olarak bitti ama kafalarda çok güzel bir tınıda bıraktı.
Dönüp dönüp tekrar okuyacağım bu eser için gönülden teşekkürler üstat Ravage!!

fantoma98

Onursal Üye
20 Eyl 2009
1,507
20,715
Bende sana sonsuz teşekkürler ediyorum bu seriyi bize ulaştırdığın için helal olsun ....

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Bir gün, iki gün değil!
Aylar süren bir emek...
Beğenirsiniz, beğenmezsiniz.
Okursunuz, okumazsınız.
Fakat bu emeğe gözünüzü kapatırsanız
gerçekten hoş olmaz.
Teşekkür ediyorum
ve de saygılarımı iletiyorum.
Sağlıcakla kalın.

bayrakzaf.gif

zinzi

Süper Üye
19 Nis 2011
770
415
Yeditepe İstanbul
Muazzam bir emek sarfettiniz.
Sayenizde kısa denebilecek bir süre zarfında Türkçe okuma şansına erişdik.

Polisiye gerilim tadında bir film izlesem bu kadar keyif vermezdi. Ellerinize sağlık ve de çok teşekkürler :)

jeffrey

Yeni Üye
23 Eyl 2009
28
44
Uzun yıllardır okurken heyecan duyduğum nadir eserlerden biriydi. Özenli çeviriler ve balonlama için çok teşekkür ederim.

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
çok teşekkürler. böyle özverili bir çalışmayı çok sabırla ve hızlıca paylaşarak bizlere sundunuz.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,673
İstanbul
Bitti! Bence bitmesi gerektiği gibi bitti. (Keşke bitmeseydi.)

Scalped'in ilk sayısını 4 Haziran'da paylaşmış sevgili Ravage. Yaklaşık 5,5 ayda 60 sayılık dev bir seriyi tamamlamış oldu. Dile kolay tam 60 sayı. Bilen bilir tek bir sayının ne kadar emek istediğini, üzerinde ne kadar zaman harcandığını. Üstelik hem çeviriyi hem de balonlamayı kendi başına tamamladı. Bu çok büyük bir özveri, çizgi romana çok büyük bir katkı. Üstüne üstlük çevirdiği seri de çok özellikli bir seriydi.

Bu müthiş çabaya ve muhteşem esere gereken ilgiyi ve takdiri gösterememenin endişesini taşıyorum. Rahat bir zamanımda bu 60 sayıyı "ciltleyip" yeniden okuyacağım.

Sonsuz teşekkürler, sevgili Ravage. İyi ki buralardasın.

Son düzenleme:

enigma23

Kıdemli Üye
4 Haz 2011
195
85
gerçektende eline sağlık kardeşim bu kadar uzun bi seri bence çok kısa zaman da bitti azmin için sewni kutluyorum. artık bittiğine göre okumaya başlayabilirim tekrar tekrar teşekkürler. umarım yeni çevirilerinde olur bizde bol bol okuruz.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Bitti! Bence bitmesi gerektiği gibi bitti. (Keşke bitmeseydi.)

Scalped'in ilk sayısını 4 Haziran'da paylaşmış sevgili Ravage. Yaklaşık 5,5 ayda da 60 sayılık dev bir seriyi tamamlamış oldu. Dile kolay tam 60 sayı. Bilen bilir tek bir sayının ne kadar emek istediğini, üzerinde ne kadar zaman harcandığını. Üstelik hem çeviriyi hem de balonlamayı kendi başına tamamladı. Bu çok büyük bir özveri, çizgi romana çok büyük bir katkı. Üstüne üstlük çevirdiği seri de çok özellikli bir seriydi.

Bu müthiş çabaya ve muhteşem esere gereken ilgiyi ve takdiri gösterememenin endişesini taşıyorum. Rahat bir zamanımda bu 60 sayıyı "ciltleyip" yeniden okuyacağım.

Sonsuz teşekkürler, sevgili Ravage. İyi ki buralardasın.

çok çok emek ve müthiş bir başarı.
arkadaşların yorumlarıyla ifade etmeye
çalışayım be de!
çok çok teşekkürler...

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,773
2,614
Bu uzun soluklu Diziserüven için çok teşekkürler. Emeklerin adına ancak teşekkür edebildim, hakkın büyük.

delitasmasi

Yeni Üye
26 Tem 2010
43
44
Punisher max'den sonra yine muhteşem bir iş koydun ortaya. Hayırlısı ile de bitti. Ellerine sağlık. Bir sonra ki serinden eminim ki bir bu kadar güzel olacak.
Merakla beklemedeyim.

Not: Y: The Last Man umarım aklının bir kösesinde olur.

afrik08

Kıdemli Üye
24 Ağu 2009
238
99
Çok ama çok ama çok teşekkür ederim. mükemmel bir seri, mükemmel bir emek.

bazilisk

Yeni Üye
3 Nis 2009
46
43
Teşekkürler sevgili Ravage. Uzun soluklu bir seriyi bu kadar kısa sürede çevirdiğin için.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Gerçekten çok özverili çalıştınız serinin sonunu getirdiniz çok çok teşekkür ederim sağolun varolun

leopulp

Süper Üye
1 Ağu 2010
26
231
Scalped,bir-bir buçuk sene kadar önce,yurt dışında yaşayan bir arkadaşımın detaylı tanıtımı sayesinde haberdar olduğum,konusuna ayrı,çizimlerine apayrı bayıldığım bir seri oldu...Her ay internetten takip ettim,son sayı yayınlandı,ben defalarca geçtim sayfaların üzerinden ama bir türlü okuyasım yoktu...Böyle bir seriyi soluksuz okumak istiyordum ve İngilizce'm soluksuz okumama rahat yetecek halde değildi...Belki Türkçe'si yayınlanır,belki bir mucize falan olur diye beklerken burada Scalped'ın çevirilerini görünce beynimden vurulmuşa döndüm...
Ne kadar teşekkür etsem az...Bu emeğin bende bıraktığı his,kalite ve katkı paha biçilmez...Affınıza sığınarak doğru cümleleri bulamadığımı söylemek istiyorum...Punisher Max ve Scalped müthiş tercihlerdi ve tekrar tekrar teşekkür ediyorum...
Hayatta değer verdiğim en büyük şey,iyi bir hikaye ve bıraktığı etkidir...Ben kahramanlara bayılmam,kahraman öyküleri anlatan anlatıcılara bayılırım,kahramanları var eden ya da kahramanlara sebep olanlar anlatıcılardır...Ve bir anlatıcının anlatısının çok kişiye ulaşması için çaba sarfeden aracılara - ki isimsiz kahramanlardır - saygı duyarım...Bu sebeple Ravage'a selam ederim...
Tekrar tekrar teşekkürler...Sizin için belki bir tutkudan doğan paylaşımcılık hissinden ibaretti bu çalışma,bilemem...Ama benim için ifade ettiği şey,anlatım becerimin çok çok üzerinde ve kelimelerle cümleleri aciz bırakacak düzeyde...
Tüm Diyar ailesine de teşekkürü bir borç bilirim...

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Değerli arkadaşım.
Unknown Soldier ve Punisher seçimlerin çok güzeldi.
Scalped ise harikaydı. 60 sayıyı çevirip balonlamak her adamın harcı değil.
Emeklerin için teşekkür ederim. Belki hiç bir zaman Türkçe yayınlanmayacak eserleri biz çizgi roman severlere kazandırmış oldun.