Savaş Haftalık Resimli Mecmua 70 - Kırmızı Şapkalılar

Savaş Haftalık Resimli Mecmua 70 - Kırmızı Şapkalılar

Savaş

Like Tree120Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 28.Eylül.2013, 00:47   #1
Yönetici

Gulyabani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 651984
•Rep Seviyesi :
Gulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond repute
Yeni Savaş Haftalık Resimli Mecmua 70 - Kırmızı Şapkalılar
Değerli dostlarım,

Avrupa'da geçen bir Savaş sayısı, bir öncesi, yani bu sayıda sonlanan maceranın başı forumda var, bir müddet sonra bu sayıda başlayan maceranın başı da forumda bulunacaktır, tek yapmanız gereken forumu takip etmek, gönlünüzden koparsa 3-5 destek mesajı ile katkıda bulunabilirseniz, "ağanın eli tutulmaz"a uygun olarak (bu arada ağaların ağbabasının sayın profesör olduğunu da belirtmeden geçmeyeceğim) belki de bu "gönlünüzden kopanlar"ın bir geri dönüşü olur, olmazsa da canınız sağ olsun, sonuçta buraya 2-3 terabyte çizgi roman indirmeye gelmediniz mi, buyurun, hepsi bedava, karşılıksız sizleri bekliyor, herhalde indirmek için karşılık bekleyecek kadar yüzsüz olan yoktur aramızda, varsa da, ben ondan daha yüzsüzüm ve yüzüm kara, buradan "indirmek" karşılıksız.

Sadece sevgi, bu sefer "genele" saygı yok, çünkü saygı hak edene gösterilir!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Gulyabani isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28.Eylül.2013, 01:43   #2
Yönetici

sarkomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1689760
•Rep Seviyesi :
sarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond repute
Yazdım, yazdım
ve sildim, sildim.
Yazılacak olanı (anlayana) zaten yazmışsınız.
Bu konudaki umursamazlık maalesef genelde devam ediyor.
Dünyanın çizgi romanı burada,
dünyanın üyesi de (50 bine yakın) burada...
Aç forumu, saatlerce emek verilen yeni paylaşım var mı bir göz at,
varsa birkaç dakikada arşivine ilave et ve arkana bakmadan yürü git.
Anlamak mümkün değil!
Birkaç defa yazdım, yine yazayım.
Nezaket kişiliğin bir parçasıdır ve varsa vardır,
yoksa yoktur; hepsi bu...

Yazdıklarımı sildim ama sonuçta yine de birşeyler yazmış oldum.
Değerli üyelerimizden rahatsız olanlardan özür diliyorum; zira forum kuralları kuru bir teşekkürü zorunlu kılmıyor ve bu nedenle de ben yanlış ifadeler kullanmış bulunmaktayım.
Forum burada ve binlerce paylaşım da bu forum sayesine herkesin arşivinde...
Dostlar için ve de bu forum için istisnasız "paylaşıma devam"...
Herkese kolay gelsin.
Saygılarımla...

Bu arada gönül dolusu teşekkürler; bu arada söylemeye hiç gerek olmadığı halde, saygıyı sonuna kadar hak edenin siz ve siz gibi dostlar olduğunun altını da tekrar çizmek isterim.
Sağlıcakla kalın.

Konu sarkomer tarafından (28.Eylül.2013 Saat 02:47 ) değiştirilmiştir.
sarkomer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28.Eylül.2013, 06:03   #3
Çeviri Balonlama

harp55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 371509
•Rep Seviyesi :
harp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond repute
Çok çok uzun zamandır bu devran hep böyle, gelirler alırlar giderler sanırlar ki geldikleri aldıkları gittikleri bilimez, görülmez. teşekkürün ne olduğunu bilmediklerinden dir, bazende üşendiklerinden. destan yazmak gerekmez yahu, belli ki bir teşekkür yeter.
teşekürler, eline sağlık
harp55 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28.Eylül.2013, 11:38   #4

profesör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 2697659
•Rep Seviyesi :
profesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond repute
1972 Yılında basılmış bu Savaş çizgi romanı

Kırk yıl sonra sürükleyiciliğinden bir şey kaybetmemiş; dersler alınacak ibretlik bir öyküyü anlatıyor

Her yaşımızda alacağımız dersler oluyor, hayatın kendisi ibretlik zaten

Teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum gulyabani dostum
profesör isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28.Eylül.2013, 12:04   #5
Yönetici

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1645905
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Bu forum sayesinde bir elin parmakları kadar,
pardon iki el,yok canım beş-altı elin parmakları
kadar iyi insanla tanıştım,iki yıldır pekişmekte
olan arkadaşlık ve dahi dostluk sürüyor...
Zaten toplumda da böyle değil midir,kimisi
sorumluluklarını yerine getirir,kimisi getirmez,
biz buradan hem çok güzel kitaplar hem de
dostluklar kazandık.Önemli olan bu bence...
Tabii herkesin birbirine gerçekten değer verdiği
bir anlayışa ulaşmak isteği bakidir...
Bu Savaş'lara da başlayamadım gitti bu arada...
Teşekkür ederim ağabey...

Konu yeryüzü tarafından (28.Eylül.2013 Saat 12:08 ) değiştirilmiştir.
yeryüzü isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28.Eylül.2013, 12:23   #6
Yeni Üye

cngz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 426226
•Rep Seviyesi :
cngz1 has a reputation beyond reputecngz1 has a reputation beyond reputecngz1 has a reputation beyond reputecngz1 has a reputation beyond reputecngz1 has a reputation beyond reputecngz1 has a reputation beyond reputecngz1 has a reputation beyond reputecngz1 has a reputation beyond reputecngz1 has a reputation beyond reputecngz1 has a reputation beyond reputecngz1 has a reputation beyond repute
Ne kadar zahmetli bir iş olduğunu tarayanlar bilir. Burada para pul istenmiyor arkadaşlar. Lütfen emeğe saygı... 40 yıllık bu değerli paylaşımın için çok Teşekkür ederim Gulyabani dostum
cngz1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28.Eylül.2013, 12:54   #7
Yönetici

Mehmet Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1398463
•Rep Seviyesi :
Mehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond reputeMehmet Ali has a reputation beyond repute
Mehmet Ali - MSN üzerinden mesaj gönder
Defalarca yazdım bu forum ben ve benim gibi deva bulmaz çizgi roman müptelaları için müthiş bir kaynak diye.Kana kana içmek için.Ben paylaşıma zamanında başka platformlarda çok zorlandım.Ama içimden bir teşekkür yazmak gelmedi.Ta ki sevgili diyarımız kurulana kadar.Paylaşım yapmaya çekinen paylaşımlarının kalitesinden korkan dostlar lütfen benim ilk paylaşımlarıma bir baksınlar.Buradaki arkadaşların ne kadar yüce gönüllü olduklarını anlayacaklar.Paylaşımdan kasıt illa kitap paylaşmak değil içten bir sağol inanın fazlasıyla yeter ve daha fazla paylaşma isteği yaratır.Kitap için sevgili Gulyabaniye de sonsuz teşekkürlerimle
Alt 28.Eylül.2013, 13:07   #8
Süper Üye

denizkara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
denizkara is on a distinguished road
Standart Tango Charlie
Teşekkür edilip edilmemesine veya Like verilip verilmemesine değil de; asıl abuk subuk yazanlara bozuluyorum ben, yani; tamam indir indir oku; ne teşekkür et, ne Like ver tamam da, bir de “O niye böyle”, “Bu neden yanlış”, “Şu böyle olmalı”, “Hemen düzelt” diyenler var ki işte o olmuyor, bana göre; ya sessiz sakin kal ya adam gibi hepsini yerine getir, ben 3 sene sessiz sakin kaldım ve hiç sesimi çıkarmadım, hiç de “O niye böyle” “Bu neden yanlış”, “Şu böyle olmalı”, “Hemen düzelt” demedim, zaten desem; hangi yüzle diyecektim, benim tek yüzüm var, bu arada birden fazla yüzlüler de var tabii.

“Birden fazla yüzlüler olabiliyor” dedim de; bir de çift kişilikliler var ki onlar da birden fazla nick alan ikiyüzlüler oluyor, iyi niyetle iki nick alınır mı? Çift nick almakta hedefleri nedir? Neyi hedefliyorlar? İki nick almanın amacı iyi niyet olabilir mi? Zaten onları konuya bile dahil etmiyorum, tedavi görmeleri gerekiyor ki burası psikiyatri kliniği değil ve bizler de psikiyatrist değiliz, sağlık kurumalarına başvurmaları lazım, ama bir de içlerinde kötüler var ki onlar hasta değil; komplexliler, yani adam değiller, diğerlerine yine acıyorum; hastalar çünkü, yani bu diğerleri hasta adam da olsalar adamlar, sadece acıyorum o kadar. Ama ikinci grup; gerçek hayatta başarılı olamamış, sanal olmayan gerçek ortamlarda hiç kimse tarafından adam yerine bile konulmayan, sadece internette kendinin adam olduğunu kanıtamaya çabalayan komplexliler, tabi kendi imzalarını; yaptıklarının altına atacak cesaretleri yok bunların, o yüzden de birden fazla imzaları var, her şey internette, sokakta hiçler, işte bunlar adam değil ve onlara hiç acımıyorum.

Bir diğer nokta da; diğer çizgi roman forumlarında bunlara hiç acınmaz, anında atılırlar, fakat bizim forumda aşırı özgürlük var, tabii onlar da bunu bildikleri için buraya üşüşüyorlar, sıkıysa diğer kardeş foruma gitsinler bakalım, adam yerine bile konulmayacaklarını biliyorlar, kısacası iyi niyetimizi suistimal eden asalaklar bunlar.

Ama bu yukarıda yazdıklarım kesinlikle üç beş parazit sadece, bu asalaklar harcinde forumumuzun hemen hemen tamamı; şahsen tanısam da tanımasam da, paylaşım yapsa da yapmasa da; bana göre çok çok kaliteli arkadaşlarımızdan oluşuyor. Onlar ya siyahlar ya beyazlar, adam gibi adam benim bu arkadaşlarımın hepsi.

Eskiden ben de kızıyordum, ama üstadlarımın telkinleri neticesinde; artık bunun anlamsız olduğunu anladım, birkaç mikrop daima olacak, atsan bile başka üyelik alıp yine gelecek, bağışıklık elde etmek zorundayız, ama fırsatını buldukça da ilaçlama yapmak lazım tabii. Ve önlem: Üyelik alındığında; aktivite cep telefonuna olmalı bence, yeni üyelik alırsa; tekrar tekrar yeni hat almak zorunda kalsınlar, yeni hatlar için en azından paraları gitsin boyuna, hiç olmazsa bunun yapılması bence çok iyi olurdu.

Diğerlerine geri dönersek;
Örneğin bir şey yazarsın (Mesela Gezi olayları zamanında); bunlardan birileri bırak foruma bir katkıda bulunmuş olsun; ne teşekkür etmiş ne Like vermiş olmamasına rağmen; “Bunun yeri burası değil”, vb.... gibi hemen yazmaya kalkıp Yönetciliğe soyunuyor, haklı bile olsan; sen kimsin, varsa sıkıntın; özel mesajla Yöneticilere bildirirsin ve onlar gerekirse yapılması gerekeni yaparlar, zaten iyi niyetliysen yapacağın tek şey budur; Yöneticiye bildirmek, ama hedefleri bambaşka, hem forum sahipsiz mi ki senin aklını dikkatte alalım, sen daha mı iyi düşünürsün, bir daha sana mı soralım, daha önemlisi sen kimsin kardeşim, nesin, hiçbir Yönetici uyumuyor, benim kaç tane yazıma müdahale edildi, edecekler tabi, görevlerini yapıyorlar.

Bizim pist; umduklarından çok sağlam pist haberleri yok.

İşte bu olmadı, yani; ya adam gibi sessiz kal ya yine adam gibi paylaşıma katıl, hangisini yaparsan yap zaten adamsın, ama bu işin ortası olmaz, hem hiç bir halt yapma hem her halta burnunu sok ve abukla; işte bu olmadı, ben bir türlü griyi sevemedim, hayat ya siyahtır ya beyaz, zaten o yüzden tek BJK

Eline sağlık Nadir abi; kapaktaki Messerschmitt BF109’a benziyor, sanırım iniş takımları scale olmamış kapakta, bir hafta sonu Çarşı’ya gelebilirsen; hem Sarıyer yakın, hem Messerschmitt yakıtları üzerinde çalışırız abi

Takma kafaya Nadir abicim; Pist açık, görüş sağlam, kimse bizi tutamaz.

Tango Charlie!
ertuğrul, direnc11, uzung ve 8 kişi bunu beğendi.

denizkara isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28.Eylül.2013, 13:54   #9
Çeviri Balonlama
Yönetici
E-Dergi

büyük beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1222482
•Rep Seviyesi :
büyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond repute
İki satır yazmak hiç zor olmasa gerek..

Ben insanları onore etmeyi severim, onore edilmek benimde hoşuma gider.

Zaten paylaşımcı dostların onore edilmeye ihtiyacı yok, bizlerin yapma mecburiyeti var diye düşünüyorum.

Her konuda en az bir resim var, gözümüzle gördüğümüz resim üzerine dakikalarca konuşabiliriz. O halde konuştuklarımızdan 2 satırı yazıya döksek bu daha iyi işler göreceğimizin garantisi olacaktır.

Kendi adıma bazen balonlamaya dalıyorum, o gece paylaşımlara cevap yazamıyorum ve üzülüyorum.

Üstte yorum yapan arkadaşlar söyleyeceklerimi özetlemişler zaten. Kısacası, böyle kısıtlama olmadan, kimsenin hiçbir beklentisi olmadan paylaşım yaptığı bir ortamda (Çizgiroman adına) katkıda bulunmak gereklilik gibi geliyor bana.

Gökyüzünün yeşil çayırlarında at koşturma sıramız gelmeden okuyalım, okuyalım. Daha okunacak bir yığın Tom Miks var.
Alt 30.Eylül.2013, 23:42   #10
Süper Üye

neco50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 41372
•Rep Seviyesi :
neco50 has a reputation beyond reputeneco50 has a reputation beyond reputeneco50 has a reputation beyond reputeneco50 has a reputation beyond reputeneco50 has a reputation beyond reputeneco50 has a reputation beyond reputeneco50 has a reputation beyond reputeneco50 has a reputation beyond reputeneco50 has a reputation beyond reputeneco50 has a reputation beyond reputeneco50 has a reputation beyond repute
Savaş karşıtı biri olduğum için bu seriye hiç ilgi göstermedim ama Gulyabani dostumuzun paylaşımı tesadüfen dikkatimi çekti. Hele bir bakayım dedim...
Durdum... Baktım çok güzel ilginç bir macera.
Ama yazdıklarını okuyunca...

Ehh... Nadir çok haksız değil. Biz toplum olarak edilgen, kolaycı ve çıkarcı bir toplumuz.
Suya sabuna dokunmaz, aman, bana değmiyen yılan bin yaşasın... Amaan sendee... diyen bir toplumuz.

Yuzlerce, hatta binlerce yıldır her şeyi kılıç zoruyla yapmış (Yönetilmiş), elimize kılıç geçerse aslan kesilmiş başkalarının elinde var olanı almış, kılıç başkasının elindeyse de eyvallah demiş bir toplumuz.

Ben mesaj yazmayan insanlara çok da gücenmiyorum toplumumuzun tarihsel karakterini sergiliyorlar.

Bazen ben bile üşeniyorum da Like tuşuna basıp geçiyorum.
Bizler buyuz işte.

Her şeye rağmen Gulybani nezdinde paylaşım azmini ve foruma olan inancını yitirmeyen tüm çizgiroman gönüllüsü dostlara teşekkür ederim.

Konu neco50 tarafından (30.Eylül.2013 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.
neco50 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil