savas fasikül 13

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Savaş Fasikül 13
Arkadaşlar bu ilk seri savaş kitaplarının 5. çildin ilk fasikülü fasikül serisinin 13 fasikülü. ve başına gelenler pişmiş kellenin başına bile gelmemiştir. çilt önce balkonda yagmur altında kaldı (20 yıl önceydi)
kurutuldu. kurtarıldı. bir kaç taşınma sonunda 3 yıl önce taşınırken kayboldu. Sonra gecen hafta nasıl olduysa kadıköyde sahafın birinde bulundu kendi kitabıma tekrar para verip satın aldım:) (nasılını hala anlamış değilim.) Sonra çilt dağıtıldı ve sizin için tarandı. artık 5. çilt yok :)
İlginç hikayesi olan bu kitabı pandora1972 ye ve tüm site sakinlerine armagan ediyorum.

savasfasikl13.jpg

Okuyalım....

Moderatör tarafında düzenlendi:

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Hımmmmm, güzel bir sunum yazısı olmuş kanka! Abi, kitabın mazisi cidden ilginç; hem sana hem de siteye helal kitapmış anlaşılan. Çok teşekkürler sana ve kitabını sana iade eden Tanrı'ya ( gerçi paranla olmuş ama ya hiç bulmasaydın :)).

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
5. cildin dış kapagı ve 1. seriden epey bir süre sonra yayınlanan
1. seri yayınlanma tarihi 22/11/1971
özel albüm 1 yayınlanma tarihi : 3/12/1981
kapak aynı ama icerikle tamamen farklı.

savauyu.jpg

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
388
9,653
İstanbul
Kitabın ilginç bir macerası var demekki
nasipten çıkmamış daha siteyle buluşması gerekiyormuş. ne kadar teşekkür etmem azdır. Deadlouse71

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Almanların eksikliğini hissettikleri petrole ulaşabilmek için açtıkları cephelerden biri olan ve başlangıçta Çöl Şeytan lakaplı General Rommel'in yıldızını parlatan Afrika cephesinde geçen, tank savaşı ağırlıklı güzel bir macera.

Teşekkürler, dostum.

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Aynı kapak bir çok kitapta tekrarlanmış galiba . "Tankların Hücumu" için teşekkürler . Aynı isimde bir de Baskan yayınlarından roman vardı .

12 Şub 2010
15,006
543,776
Çok ilginç bir hikayesi varmış, ben böyle bir olay yaşamadım

Kısmet işte, Diyarda paylaşılacağı alnında:) yazıyormuş, kurtulamadı akibetinden:D

Fedakarlık ve emek, artı kısmet

Sevgili deadlouse71'e şükranlar

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
847
İki ihtimal var ya taşınırken düştü ya da savaşa meraklı biri tarafından kaçırıldı, eline geçen yada geçiren kişi de Savaş'tan para kazandı... Sen de Savaş'ı kazandığın halde yine bedel ödedin...:S Savaşta çok para döndüğü söylenir hep, boşuna dememişler demekki...:p

Teşekkürler deadlouse71 maceranı ve kitabını paylaştığın için...:):)

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
İki ihtimal var ya taşınırken düştü ya da savaşa meraklı biri tarafından kaçırıldı, eline geçen yada geçiren kişi de Savaş'tan para kazandı... Sen de Savaş'ı kazandığın halde yine bedel ödedin...:S Savaşta çok para döndüğü söylenir hep, boşuna dememişler demekki...:p

Teşekkürler deadlouse71 maceranı ve kitabını paylaştığın için...:):)

Arkadaşım tam Ali Kırca'lık bir yorum yaptın, :Ğ:Ğ:Ğ:Ğ:Ğ. Çok yaşa emi :) !