Savaş Haftalık Resimli Mecmua 009 - Fransa Bozgunu

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
file

Doğum günün kutlu olsun Oktay.:31::31::31:
Dostlara iyi okumalar dilerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Satın alıp , yüksek çözünürlükte tarayıp bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler , emekleriniz için saygılar .

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,078
Savaş dergilerinde öyle güzel sanaryoya sahip maceralar varki bazen film tadında okuyorum.Teşekkürler Ertuğrul hocam.

Mehmet Serdar Ateş

Onursal Üye
4 Ara 2009
969
3,353
Kütahya
Savaş çizgi romanları bende çizgi roman kategorisinde farklı bir yerdedir. Biraz soğuk, biraz uzağım. Elimde okuyacak bilindik çizgi roman olmayınca okuduğum bazen de konuları ilgimi çekmiştir.
Fakat süreklilik duygusu olmamıştır.

Paylaşım ve emek için teşekkürler Ertuğrul dostum.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
fransa en büyük bozgunu almanlardan görecekti ama abd ye dua etsin
eline sağlık üstadım

ikarus75

Aktif Üye
31 Ağu 2011
358
508
Sanırım bu yeni çıkan bir macera.Tarih seven biri olarak gençliğimde en sevdiğim çizgiromanlardan biriydi.Bu tarz uzun soluklu başka bir çizgiromana rastlamadım.Türünde tek.
Tek kötü yan,ı taraflı hikayelere sahip olması.Yani Almanlar ve Japonlar hep kötü korkak hain,müttefikler ise hep kahraman ve iyi adam konumunda.Amerikan ve İngiliz milliyetçiliğinin tavan yaptığı bir çizgiye sahip.Öyleki savaşın diğer bir galibi Ruslara bile pek deyinmemişler.
Ben tarafsız hikayeleri daha çok severim.Evet Alman yönetim kadrosu çok kötüydü ama ordunun içinde her kesimden insan vardı.Almanların gözünden çekilen 2.dünya savaşı film ve dizileri izlediyseniz ne demek istediğimi anlarsınız.
Hikayemizin konusuna gelirsek henüz okumadım ama Yıldırım harekatı sırasında bozguna uğrayan Fransız kuvvetlerini ve onların yanında kahramanlık destanı yazan İngilizleri anlatıyordur.
Dankirk ten binlerce İngiliz İngiltereye tahliye edilmeseydi savaşın gidişatı çok başka bir boyut alırdı.Hitlerin Rusyaya saldırmasından önceki en büyük hatası bu tahliyeyi engelleyememesidir.
Emek için teşekkürler.Yine gençlik yıllarına döndük sayenizde.