SARTANA Burhan Yayınevi Fasikül Sayı 06

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
EIpdL1n.jpg

Birkaç gün önce Üstadım savok’u Zigana’ya davet etmeme rağmen, yalnız gitmek zorunda kalmıştım. Tabii ki şifayı kapıp geri döndüm.
Bari Sayın savok’u arayıp, biraz serzenişte bulunayım dedim. Keşke aramaz olsaydım... “Devamlı yatıyorsun veya geziyorsun” demesin mi bana!…
Müteakiben düşündüm, Üstadım haklıydı. Sürekli çene… Kısaca “külli çene, mafiş icraat”… Eh bizde de yüz var, utandık biraz ve hemen
bu kitabın 6 ve 8 inci fasiküllerini, Üstadımın sevdiği (5 ve 7. Sayılar daha önceden, kendileri tarafından diyarımıza eklenmiştir) biçimde taradım.

Her ikisini de Sayın savok nezdinde,
Çizgi Diyarı üyelerine armağan ediyorum.
Kabul etmeniz halinde, beni bahtiyar addetmiş olursunuz.
Her şey gönlünüzce olsun.
Saygılarımla.

İKAZ :

Sayın ertuğrul; lütfen elinizi çeker misiniz? Hemen elinizi uzatmayınız, bu Sayın savok’un…
Siz sıranızı bekleyiniz lütfen… Sıranızı beklerken de şu şarkıyla idare ediveriniz.

www.youtube.com/watch?v=lp4LZ2xBxH8&t=1s

Son düzenleme:

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
Abi Dalida'ya mı, Sartana'ya mı Zigana'ya mı bilemedim. Ama bir konuya değinmek isterim, Cumartesi günü Hıdır Nebi'de bir metre kar vardı. :)
Minnettarım...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,644
Kasımpaşa
Sevgili dostum kitap önemli ancak sözleriniz daha da önemli;
biz burada iki güzel söz hatrına duruyoruz..
Ve bizde vefa gerçekten yalnızca bir semt adı değildir..
Bu keyfi yaşattığın için teşekkür ederim..
Saygılarımla..

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
Teşekkürler sevgili x nedense hep tenten çizgilerini hatırlatırdı bu sartana.
Kaba taramayı indirdim mükemmel hazırlamışsın yumuşağına gerek bile kalmadı :) Ellerinize sağlık.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Sayın bakunin;

Tam iglo yapılacak ve içinde geceleyecek çağmış; lakin Sayın savok'u ikna edemedim.

Saygılarımla.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
"bay_x",
"külli paylaşımlarınız" için teşekkürlerimi sunuyorum.
Bu arada geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
Teşekkürler sevgili x nedense hep tenten çizgilerini hatırlatırdı bu sartana.
Kaba taramayı indirdim mükemmel hazırlamışsın yumuşağına gerek bile kalmadı :) Ellerinize sağlık.

Abi zaten çok şaşırtıcı bir şekilde Belçika ekolünün çoğu birbirini andırıyor. Yalnız ilginç olan bu ismin nereden bulunduğu. Direkt bir western havası veriyor dışarıdan.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,094
Ben elimi uzatmadan olmaz:)
Her zamanki güzel paylaşımlar.
Savok'un sayesinde bizde sebeplendik:D
Eline sağlık değerli dostum,teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,718
Sartana son gözdemiz oldu

Nereden bulup çıkarırsınız anlamam, bilmem... çifter çifter hem de

İşin suyu çıktı arkadaş, başlığı değiştirmek lazım

Arada bulasın değil artık, iste kamyon dolusu sereyim önüne diyorsunuz

eskiden bulunmaz, adını duyduğumuz, kendisini görmediğimiz çizgi romanlar gani

Arada bulasın bölümündeki bir çok çizgi romanın ana başlıkta bağımsız bölüme kavuşturulmasının zamanı geldi

Hep bay_x gibiler yüzünden:D

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
Abi zaten çok şaşırtıcı bir şekilde Belçika ekolünün çoğu birbirini andırıyor. Yalnız ilginç olan bu ismin nereden bulunduğu. Direkt bir western havası veriyor dışarıdan.

Spageti westernler o yıllarda çok populerdi sevgili bakunin üstat.Sartanalar djangolar yada western film oynatmayan sinemalar iş yapamaz hale geldi.Benim yaşımda olanlar hatırlarlar arkasından italyan erotik salgını başladı sonunda yeşilçamda havaya girdi işin mokokosunu çıkardılar :Ğ

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Teşekkür ederim sarkomer Üstadım. Hem iyi dilekleriniz için, hem de yanlış yazdığım kelimeyi düzelttiğiniz için.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Ne güzel bir sohbeti kaçırmışım meğer. Sohbetiniz, muhabbetiniz daim olsun dostlar.

Gözüken o ki Bay_x üstadım yine dalmış kolilerin arasına... Ellerine sağlık, üstad.