Yiğit Köroğlu çizimleri

Nejat

Guest
5 Şub 2016
320
3,122
1980 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukken, oyunların başkaları tarafından belirlenmiş kurallarının olması ve oyuncakların başkaları tarafından belirlenmiş şekillerinin olması, onu kendi dünyasını yaratmaya zorladı. Küçük resim defterinin bir sayfasında Superman’le savaşan bir kişiyken, bir diğerinde prensesi kötü cadının elinden kurtaran yakışıklı şövalyeye dönüşebiliyordu. Ortaokul çağında İngilizce'sini geliştirmesi için okuduğu fantastik kitapların kapaklarındaki resimleri taklit ederdi. Ona göre bu çocukluk yılları, insan hayatındaki en önemli zaman dilimidir çünkü bu dönemde hayallerimizin, korkularımızın, ilgi alanlarımızın temelleri atılır.

Bu yüzden dünya ile tanışmaya başladığı o yılların bugünkü hayatını, alışkanlıklarını ve sanatsal eğilimlerini nasıl etkilediklerini günlerce anlatabilir. Ortaokul ve Liseyi Eyüboğlu Koleji’nde okudu. Öğrenciliği boyunca beyninin içindekilerle, o tahtada yazılıp çizilenlerin uzaktan yakından alakası yoktu. En azından o öyle zannediyordu.

"Şu anda anlıyorum ki, çoğu genç gibi ben de yanılmışım. Çizimlerimi kurgularken yürüttüğüm mantıktan tutun da, çizdiğim bir kahramanın bulunduğu veya bulunmasını düşündüğüm zaman dilimindeki ortam ve şartları bile dolaylı olarak o lise yıllarındaki birikimlerime borçluymuşum."

F20.jpg

3B9.jpg

FE4.jpg

B79.jpg

451.jpg

EC4.jpg

D2D.jpg

2C3.jpg

E39.jpg

B65.jpg

838.jpg

B10.jpg

FE9.jpg

510.jpg

BAF.jpg

5FA.jpg

C96.jpg

E4F.jpg

086.jpg

D46.jpg

BC1.jpg

310.jpg

25B.jpg

590.jpg

82F.jpg

5F7.jpg

6EF.jpg

50A.jpg

A68.jpg

12D.jpg

A15.jpg

B19.jpg

06A.jpg

53A.jpg

E7C.jpg

E83.jpg

A8E.jpg

B78.jpg

0B9.jpg

77A.jpg

9DB.jpg

C73.jpg

51E.jpg

B99.jpg

898.jpg

1F0.jpg

0C0.jpg

126.jpg

F78.jpg

5AF.jpg

106.jpg

DE8.jpg

CDE.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Daha önce çizimlerini görmediğim, tanımadığım bir sanatçı ama gerçekten hayran kaldım illüstrasyonlarına.

Tanımadığımız ne kadar çok yetenek var şu dünyada.. Bunlardan birisini bize tanıttığın için çok teşekkürler..