Sanat Olayı (Temmuz 1981) Sayı 7

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
Sevgili yazicizahmet,
Derginin eksik kalmasına gönlüm razı olmadı, ön ve arka kapaklarını (ön arka 4 sayfa) da ben ekliyorum.
Saygılar.

Not: Çift sayfa taranmış dergilerdeki yazıları okumak benim gibi belli bir yaşın üzerinde olanlar için oldukça zor oluyor (çok büyük monitörleri yoksa tabii_benimki 19 inç, yani mutedil). Ama bunları tek sayfa yapmak çok kolay. Ben Abbyy Fine Reader OCR yazılımının görüntü editöründe hallediyorum. "Görüntüyü Düzenle > Böl > Dikey Ayırıcı Ekle > Satıra Göre Böl" sırası takip edilirse 100 sayfa 1-2 dakikada bölünüyor. Bu açıklama bilmeyenler içindi! Bilenler zaten bunu yapıyorlardır. Kolay gelsin.

OWUHC4.jpg

TF3Kq8.jpg

po0Qfi.jpg

c6OmG2.jpg

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,597
Sevgili yazicizahmet,
Derginin eksik kalmasına gönlüm razı olmadı, ön ve arka kapaklarını (ön arka 4 sayfa) da ben ekliyorum.
Saygılar.

Not: Çift sayfa taranmış dergilerdeki yazıları okumak benim gibi belli bir yaşın üzerinde olanlar için oldukça zor oluyor (çok büyük monitörleri yoksa tabii_benimki 19 inç, yani mutedil). Ama bunları tek sayfa yapmak çok kolay. Ben Abbyy Fine Reader OCR yazılımının görüntü editöründe hallediyorum. "Görüntüyü Düzenle > Böl > Dikey Ayırıcı Ekle > Satıra Göre Böl" sırası takip edilirse 100 sayfa 1-2 dakikada bölünüyor. Bu açıklama bilmeyenler içindi! Bilenler zaten bunu yapıyorlardır. Kolay gelsin.
Herşey gönlünüzce olsun sevgili scanfan üstadım. Elinize sağlık. Çok teşekkürler.
Not'unuzda ki açıklama elbette beni de ilgilendiriyor. Tempo gibi dergilerde çiftsayfa işe yarıyor, bazen iki sayfaya sığdırılan fotoğraflar yüzünden. Bu geniş fotoğraf veya resimler bazen sanat dergilerinde de oluyor. Ben tavsiyenize uyup, en azından Sanat Olayı dergisinde, teksayfa biçimini (tabi ki bildiğim programla) uygulamaya çalışacağım. Saygılarımla.