Sanat Olayı Sayı 1 (Ocak 1981)

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,597

Kapak benim değildir.(Sevgili "scanfan" üstadımındır:)) Maalesef ön ve arka kapaklar yok. Yıllar evvel, Ciltci (demeye dilim varmıyor) 'min sabote ettiği ciltlerime daha sonra baktığımda, bütün kapakların yırtılmış olduğunu farkettim.Milliyet Sanat Dergisine rakip olarak çıkmıştı. Umarım beğenirsiniz. Sevgi ve saygılarımla.

Moderatör tarafında düzenlendi:

inoj kalka

Yeni Üye
24 Ağu 2017
36
77
Emeğinize sağlık teşekkürler..Ahmet bey arşivinizde 2000'li yıllardan şamdan ya da muadili magazin dergileri var mı? Youtube için bir pop kültür belgeseli yapıyoruz onun için gerekli; size de bir sorayım dedim.

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151

Kapak benim değildir. Maalesef ön ve arka kapaklar yok. Yıllar evvel, Ciltci (demeye dilim varmıyor) 'min sabote ettiği ciltlerime daha sonra baktığımda, bütün kapakların yırtılmış olduğunu farkettim.Milliyet Sanat Dergisine rakip olarak çıkmıştı. Umarım beğenirsiniz. Sevgi ve saygılarımla.

Tarama için teşekkürler.

Farklı bir konuya, aslında bütüüün çizgi diyarını ilgilendiren bir konuya değineceğim. Kısmet burasıymış.

Kitap, dergi (mizahından tutun magazinine kadar her türlü dergi), çizgi roman her şey ama her şey için (dost tavsiyesi) asla ciltleme olayına gitmeyin. Benim başıma geldi. Çok çok çok pişmanım. Bu yüzden buradaki tüm arkadaşları bilgilendirmek adına ileride böyle bir şey aklınıza gelmesin. Koruma adına yaptırıyorum diyebilirsiniz. Benim gerek aldığım, gerekse o şekilde elime geçen istisnasız bütün dergilerin bir kısmı eksilmiş (sağından, solundan, üstünden, altından) olarak geldi. Bu konuda yaram çok derin çok. Aklıma geldikçe, gördükçe de büyük bir hüzünle ben ne yaptım diyorum.

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,597
Emeğinize sağlık teşekkürler..Ahmet bey arşivinizde 2000'li yıllardan şamdan ya da muadili magazin dergileri var mı? Youtube için bir pop kültür belgeseli yapıyoruz onun için gerekli; size de bir sorayım dedim.

Var, ama çok (veya seri) değil. Zaman zaman onları da tarayıp paylaşmayı düşünüyorum. Umarım yararlı olur. İlginize teşekkür, sevgi ve saygılar.

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,597
Sevgili ertuga üstadım; ben ciltletme işini, neredeyse 40 yıl evvel noktaladım. Kesinlikle yorumunuza katılıyorum. Aynı hüzün'ü ben de (bir kağıtsever olarak) yaşıyorum. Bu konuda Çizgi Diyarında elbette bir çok yorum yapılmıştır. Bu konuyu dile getirmenize sevindim. Teşekkür ederim. Sevgi ve saygılar.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Sevgili yazicizahmet, "Sanat Olayı"nın ilk sayısı için teşekkürler. Eksik olan ön kapağı da ben sunuyorum.
file

Moderatör tarafında düzenlendi:

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,597
Sanat Olayı Sayı 1 Linkini, Sevgili "scanfan" üstadımdan aldığım kapak sayfasını ekleyerek güncelledim.Sevgi ve saygılar.