Sabata Büyük Maceralar Dergisi Sayı 32

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
file

Sabata'da Farklı bir kapakla karşı karşıyayız dünyaca ünlü futbolcu Pele ile
İyi okumalar arkadaşlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Çocuktuk, ufacıktık, top oynayıp acıkırdık.
Fakat o yaşlarda hepimiz Pele idik.
Herkes kendini Pele kabul eder,
Pele benim diyen arkadaşıyla tartışırdı.
Sonunda yerde bulunan bir erik tartışmayı sonlandırırdı.

Bugünkü çok sayıda paylaşımlarla harika bir nostalji yaşıyorum.
Zannedersem duygusal bir günümdeyim.
Yaşatanlara selam olsun; teşekkürler, saygılar...

bayrakzaf.gif

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Teşekkürler ediyorum,günümüzde bu dergileri edinmek zor senin paylaşımların ile arşivimiz zenginleşiyor.

12 Şub 2010
15,006
543,640
Pele'mi Maradona'mı? Tabiki Maradona.:) Pele iyidir ama Maradona tek başına Napoli mucizesi yaratmıştır.:)

Bence Pele:)

16 yaşında Brezilya milli takımında oynamaya başladı ve sanırım üç dünya kupasında oynadı.
İstikrarlı spor yaşantısıyla gençlere iyi bir örnek oldu, prestijiyle Unesco temsilciliği yaptı, ülkesinin övünç kaynağı oldu, hurdaya çıktıktan sonra bile USA ya yüklü bir transfer ücretiyle gitti ve Conilere futbolu sevdirdi. Bu özellikleriyle gelmiş geçmiş en büyük futbolcu bence.

Maradona belli bir dönemde belki Pele'den daha göze hoş görülen futbol oynadı ama istikrarlı olamadı. Şöhreti hazmedemediği için özel yaşantısında dünya gençlerine çok kötü örnek oldu, hapse girdi, uyuşturucu kullandı, prestij bakımından yerlerde sürünüyor maalesef.

1972 de Dünya Kupasını kazanan Brezilya'nın yıldızı Pele, aradan bir yıl geçtikten sonra bile bir çizgi roman dergisine tiraj kazandırmak için kapak olmaya layık görülmüş.

Pele'li kapak paylaşırsan çizgi romandan ziyade Pele konuşulur sevgili Cengiz:)

Teşekkür ediyorum.