Sabata Büyük Maceralar Dergisi Sayı 06

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,767
İstanbul
Sabata Büyük Maceralar Dergisi Sayı 06
(05 Şubat 1973)

file
file

file
file

file
file

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,646
Eski kitaplardan bir adet daha Çizgi Diyarına kazandırdığınız için teşekkür ederim.

3 gündür Trabzondaydım. Sonunda bir sahaf bulabileceğim şehirde sahafıda biraz aramayla buldum, dükkana girdim şöyle bir baktım sağa sola ve dükkandaki o eski kitapların kokusunu bir içime çektim.İhtiyar bir amca işletiyordu. Çizgi Romanlara daldım neye bakacağıma şaşırarak, bir kitabı alıyordum gözüme bir başkası takılıyordu. Aslında Milliyet Çocukları arıyordum. Sahafta yoktu ama sözünü aldım bulacak bana Milliyet Çocukları. 3,5 saat kaldım tüm çizgileri elden geçirdim diyebilirim. Baya eski çizgi roman vardı. 2 tane salata bir tane Akim aldım çıktım. Ertesi gün tekrar gittim. Sitede ne eksik diye bakıp gittim bu sefer, 4 aten zempla, 1 adet süper korku, 1 adet dörtgöz dazlak, 9 adet Tom Braks aldım. 4 adet de yelpaze dergisi aldım. Nasipse hafta sonu tarayacağım. Ama en üzüldüğüm Tom Brakslar taranmış ve sitemizde mevcuttmuş. Neyse can sağlığı olsun.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,665
Kasımpaşa
Sevgili dostum hiç üzülmeyin eğer sitede bulunan tombraks taramalarından daha iyi tarayacaksanız sizde bulunan tombraksları tarayın.. Ekleyin alternatif bir tarama olur.. Ancak taramalarda sizden isteğim 300 dpi ve renkli tarama yapmanız.. Sabırsızlıkla bekleyeceğim..

Bir de Trabzon'daki sahafın keşke bir fotoğrafını çekip adresini bizlerle paylaşsaydınız, belki bir buluşma da orada yapardık.. Ben de bu nesli tükenmiş adamı hatırlıyor muyum diye kendime sorardım..

Sevgilerimle..

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,646
Abi aldım zaten adresini telefonunu, ertugrul abiyle de telefonda konuştuk çizgi roman kitaplarının kondisyonları genelde iyiydi, 2 ay sonra bir özellikle gideceğim elimde listeyle, fiatlarıda uygundu, 3, 4,5, 7,5 tl.den veriyor.

Daha enteresanı amcamın gözlerinden proplemi var ama beyin süper, aldığınız kitabı eline alıyor ismini soruyor sonra bu kadar fiatı diyor. İçimden kalınlığına göre belirliyor diyede geçirdim.

Ama baya bi çizgi roman var. Dost Kiatpevi Trabzonda Kristal Pasajında Zemin katta, Erdoğan GÖNÜLLER-04623264212 telefon numarası öğleden sonraları 13:00-18:00 arasında dükkanda olduğunu söyledi.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,665
Kasımpaşa
Sevgili dostum bu güzel kitabı da ve güzel taramanın da hakkını vermeyi unuttuğumu sanma.. Bu yenileme, tazeleme çalışmaları için çok teşekkür ederim..

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,361
12,903
iskenderun-Hatay
Eski kitaplardan bir adet daha Çizgi Diyarına kazandırdığınız için teşekkür ederim.

3 gündür Trabzondaydım. Sonunda bir sahaf bulabileceğim şehirde sahafıda biraz aramayla buldum, dükkana girdim şöyle bir baktım sağa sola ve dükkandaki o eski kitapların kokusunu bir içime çektim.İhtiyar bir amca işletiyordu. Çizgi Romanlara daldım neye bakacağıma şaşırarak, bir kitabı alıyordum gözüme bir başkası takılıyordu. Aslında Milliyet Çocukları arıyordum. Sahafta yoktu ama sözünü aldım bulacak bana Milliyet Çocukları. 3,5 saat kaldım tüm çizgileri elden geçirdim diyebilirim. Baya eski çizgi roman vardı. 2 tane salata bir tane Akim aldım çıktım. Ertesi gün tekrar gittim. Sitede ne eksik diye bakıp gittim bu sefer, 4 aten zempla, 1 adet süper korku, 1 adet dörtgöz dazlak, 9 adet Tom Braks aldım. 4 adet de yelpaze dergisi aldım. Nasipse hafta sonu tarayacağım. Ama en üzüldüğüm Tom Brakslar taranmış ve sitemizde mevcuttmuş. Neyse can sağlığı olsun.

Zembla'yı ısrarla bekliyoruz..:)

12 Şub 2010
15,006
543,776
Çizgi roman kadar sevdiğim bir şeydir sahafta tüneme:)

Saatlerin nasıl geçtiğini bilmem eğer çok kitap varsa.

Dükkana girdiğimde sahibi, sorumlusu önce hoş geldiniz der, ben tebessüm ederek başımla selam veririm. Kitaplara daldığımda, önce hemen bir kitap alacağımın beklentisi içindeki sahafın, incelemelerim uzun sürdüğünden bir süre sonra ilgisi dağılır ve gözümün içine bakmaktan vazgeçerek işine döner. Uzun süren incelemeden sonra bazen hiç bir şey almamış olarak dükkanı terk ederim veya bazen bir , bazen koliyle çıkarım dükkandan. Önemli olan şey ne kadar vakit geçtiğinin farkında bile olamayışımdır.

Yolum Trabzon'a düşecek yakında,

Kaptan bakunin, bu Erdoğan beye götür beni:)

Teşekkür ederim sevgili gandor08

03 Ekim günü Trabzon'da olursan hem Erdoğan beyi birlikte ziyaret ederiz hem de balıklar benden:)