Sabata Büyük Maceralar Dergisi Sayı 01

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,672
İstanbul
Sabata Büyük Maceralar Dergisi Sayı 01

(02 Ocak 1973)

file
file

file
file

file
file

Son düzenleme:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Bedavayı yakalıyanlardan biride benim,teşekkürler sevgili direnç.

12 Şub 2010
15,006
543,640
Savok üstadım haklı

Bu bedava sayılar daha pahalı oluyor

Bir numaralı Sabata yayınlandığında çiçeği burnunda üniversiteliyim

Gurbette bekar öğrencilik, henüz öğrenci kredisi bağlanmamış. Otobüs parası, simit parası hesaplanıyor. Ertesi yıl sonuna doğru işe girinceye kadar bu bedava dergiyi veren gazete fiyatı bile cısss:)

Maaşa geçtikten sonra da ancak Karakoç Teksler yayınlandığında o güzelim kapakların dayanılmaz cazibesiyle çizgi romana para verilmeye başlanıyor. Sabata kapaktan ve isimden kaybediyor. Popülere olan soğukluk, o günlerin sokakta lümpen bulduğum avantür ağızlarda sakız olan sabatalı deyimler-espriler nedeniyle bana uzak geliyor ve hastası olduğum 1001 Romanların renkli tekrarı olan bu güzelim dergileri ıskalıyorum.

Dağ dağa kavuşmaz ama ben çizgi romana kavuşuyorum şükürler olsun.

Diyar sağolsun, Diyardaki dost yürekler sağolsun.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,333
hiçbiryerde :)
bu güzel muhabbetten derginin de güzelliği
ortaya çıkıyor.Şöyle bir bakıp gidecekken,
1001 romanın daha renkli hali olduğunu öğreniyorum...
İyi ki varsınız,teşekkürler dostlar...

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,941
Bence kesinlikle bedava değil. Arkasında iyi niyet, emek, çalışma ve paylaşımın güzelliği var. Teşekkürler Sevgili Direnc11. 1 numaralar her zaman özeldir.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
''Hey amigo,che Sabata....!!diye başlayan bir müzik dinlemiştim yıllar önce.Tam hatırlayamıyorum ama bir film müziği de olabilir.Eğer hatırlayan bir dost varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim.
Sevgili Direnç kardeşim sana gönül dolusu teşekkürler ederim,böylesi harikalar ile tekrar karşılaşıp görme fırsatı veriyorsun ya Allah(c.c)senden razı olsun,çok sağolasın,sevgiler ve saygılar sana.

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,941
Yıl 1969 western filmlerinin olmazsa olmaz aktörlerinden Lee Van Cleef'in Sabata isimli filmi çok tutulur. özellikle Türkiye'de. Daha sonra da devam filmleri çekilir. Hatta şöyle söyleyeyim geçen hafta pazar sabahı TRT1de Sabata'nın Dönüşü filmi yayınlandı, ondan önceki hafta da ilk film olan Sabata vardı. :)

İlk filmin (Sabata) orjinal adı "Ehi amico... c'è Sabata, hai chiuso!" anlamı ise "hey arkadaş, işte Sabata, işin bitik"
Devam filmleri ilk film kadar başarılı olmuyor. Ama Lee Van Cleef hayranları yine de büyük zevk alabilir.

Biz bu hey amico cümlesini ise çocukken şöyle söylerdik. Tekerleme gibiydi. "Hey Amigo, Çek Sabata, Kes Başını, Yap Salata" :D

Filmin adresi