Doğan Canku - Sonsuza Dek & Ayrılık (1990)

funghu

Aktif Üye
13 Şub 2021
456
5,413
İstanbul

CD koleksiyonumdan 1990 yapımı bir Doğan Canku albümü.

01 - Geçen Günler.flac
02 - Sonsuza Dek.flac
03 - Insanoglu.flac
04 - Yasamak Güzel.flac
05 - Takalar.flac
06 - Soylu Insan.flac
07 - Ayrilik.flac
08 - Sultani Yegah Sirto.flac
09 - Gecelerim.flac

Little Guitars

Yeni Üye
21 Ağu 2019
76
173
Paylaşımınızdan dolayı çok teşekkür ederim, Sayın Funghu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,298
Emeğiniz için çok teşekkür ederim, sayın funghu.

Albümü indirdim, keyifle dinliyorum.

Ancak... Eleştiri kabul etmeyiniz,
albümü ortalama 968 kb/s - 48.0 kHz - 16 bit değerlerle riplemişsiniz, albümün tamamı 315 MB.
Bu değerleri sunumunuzda verin.

Bir de, albümünüzün ön kapağı yok mu? Bazı üyeler kayıpsız FLAC albümleri indirdikten sonra audio CD yapıyorlar, ön kapak gerekiyor.

Doğan Canku - Sonsuza Dek & Ayrılık (1990) barkodu: KTB 90•34•Ü•726•006

Sizdeki albüm "Ada Müzik" baskısıysa, 1990 yılı olamaz.

Ada Müzik bu albümü iki kez yayınlamış, 2007 ve 2014'de.

Albüm ilk kez 1990 yılında Gökalp firmasından kaset olarak çıkmış, Ada'dan çıkanlar yeniden basım olanlar
( reissue ).

Bu bilgilere ulaşınca, aklıma şuradaki sunumum geldi: http://www.cizgidiyari.com/forum/re...-wav/152019-erkin-koray-best-1991-[flac].html

Doğan Canku - Sonsuza Dek & Ayrılık (1990) albümünü "Lossless Audio Checker" programıyla kontrol ettiğimde ise

bu sonuç çıktı. Yani parçaların hepsi "yükseltilmiş örneklem".

Yani, Ada Müzik master kayıtlara (ya da stüdyo kayıtları) ulaşamamış, piyasadan bir kaset satın almış ve sizin http://www.cizgidiyari.com/forum/80...94-erkan-simsek-ilk-cagda-anadolu-muzigi.html paylaşımınızda yaptığınız gibi,
kaset / sayısal yapmış.

Kasetten FLAC, ancak master kayıt ise olur, duplikasyon kasetlerden olmaz.
Daha doğrusu, piyasa kasetinden sayısala convert ederken FLAC tercih edebilirsiniz, ama boşuna hacim şişirmiş olursunuz.
Kasetten sayısala, MP3 256 kb/s iyi sonuç verir.

Yeni paylaşımlarınız için takipteyim, sevgiyle kalın.

Saygılar.

*

funghu

Aktif Üye
13 Şub 2021
456
5,413
İstanbul
Emeğiniz için çok teşekkür ederim, sayın funghu.

Albümü indirdim, keyifle dinliyorum.

Ancak... Eleştiri kabul etmeyiniz,
albümü ortalama 968 kb/s - 48.0 kHz - 16 bit değerlerle riplemişsiniz, albümün tamamı 315 MB.
Bu değerleri sunumunuzda verin.

Bir de, albümünüzün ön kapağı yok mu? Bazı üyeler kayıpsız FLAC albümleri indirdikten sonra audio CD yapıyorlar, ön kapak gerekiyor.

Doğan Canku - Sonsuza Dek & Ayrılık (1990) barkodu: KTB 90•34•Ü•726•006

Sizdeki albüm "Ada Müzik" baskısıysa, 1990 yılı olamaz.

Ada Müzik bu albümü iki kez yayınlamış, 2007 ve 2014'de.

Albüm ilk kez 1990 yılında Gökalp firmasından kaset olarak çıkmış, Ada'dan çıkanlar yeniden basım olanlar
( reissue ).

Bu bilgilere ulaşınca, aklıma şuradaki sunumum geldi: http://www.cizgidiyari.com/forum/re...-wav/152019-erkin-koray-best-1991-[flac].html

Doğan Canku - Sonsuza Dek & Ayrılık (1990) albümünü "Lossless Audio Checker" programıyla kontrol ettiğimde ise

bu sonuç çıktı. Yani parçaların hepsi "yükseltilmiş örneklem".

Yani, Ada Müzik master kayıtlara (ya da stüdyo kayıtları) ulaşamamış, piyasadan bir kaset satın almış ve sizin http://www.cizgidiyari.com/forum/80...94-erkan-simsek-ilk-cagda-anadolu-muzigi.html paylaşımınızda yaptığınız gibi,
kaset / sayısal yapmış.

Kasetten FLAC, ancak master kayıt ise olur, duplikasyon kasetlerden olmaz.
Daha doğrusu, piyasa kasetinden sayısala convert ederken FLAC tercih edebilirsiniz, ama boşuna hacim şişirmiş olursunuz.
Kasetten sayısala, MP3 256 kb/s iyi sonuç verir.

Yeni paylaşımlarınız için takipteyim, sevgiyle kalın.

Saygılar.

*

Sayın agartan,

Albümle ilgili verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Kapakları tarayınca durum açıklığa kavuştu. Ön ve arka kapakta Gökalp yazıyor, ancak CD üzerinde Ada Müzik yazıyor. Sanırım albümü 2. el olarak almışım ve kapak-cd uyumsuzluğuna da hiç dikkat etmemişim. Sevgiler.

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
353
1,340
Çengelköy
Bu CD benim internetten aldığım ilk şeydi. Hatta bir ay kadar sonra ancak bana ulaşmıştı.
CD tanıtım yazısında Doğan Canku, "Sekiz yıllık geçmişi olan bu kasedimi" şeklinde bir ibare kullanıyor. Bu durumda 1998 yılında Ada Müzik bu CD'yi ilk kez yayınlamış olabilir mi? Bendeki CD'nin arkası da değişik. Resimleri link olarak verebiliyorum. Kusura bakmayın. Tıklarsanız Google Drive üzerinde açılacaktır. İnşallah açılır yani. :)

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,864
Osmaniye
Harika!
Ne diyebilirim ki?
Düşüncelerimi sadece bu tek kelime özetliyor.
Türk Pop Müziğinin mihenk taşlarından Doğan Canku'nun bu albümü için yapmış olduğunuz paylaşım için teşekkür ederim azizim.
Aklıma birden Doğan Canku'nun Nükhet Duru ile yaşamış olduğu aşk geldi :)

funghu

Aktif Üye
13 Şub 2021
456
5,413
İstanbul
Harika!
Ne diyebilirim ki?
Düşüncelerimi sadece bu tek kelime özetliyor.
Türk Pop Müziğinin mihenk taşlarından Doğan Canku'nun bu albümü için yapmış olduğunuz paylaşım için teşekkür ederim azizim.
Aklıma birden Doğan Canku'nun Nükhet Duru ile yaşamış olduğu aşk geldi :)

Bu aşk hikâyesinden hiç haberim yoktu üstat, bilgi dağarcığıma ekledim sayenizde.
Doğan Canku'nun Modern Folk Üçlüsü olarak da albümleri vardı, ancak CD olarak hiç görmedim.