Led Zeppelin 2012 - Celebration Day (Konser)

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,297
Led Zeppelin 2012 - Celebration Day (Konser)

Kaydedilme Tarihi: 10 Aralık 2007, O2 Arena, Londra'da canlı olarak kaydedildi.
Yayınlanma Tarihi: Kasım 2012
Tarz: Klasik Rock, Hard Rock
Süre: 110,32
Şirket: Warner Music Group, Atlantic Record, Swan Song
Format: 2 x CD, Deluxe Sürüm, Audio DVD, DVD-Video, Blu-Ray

Sunum: 817 MB, 900-1040kb/s - 16bit - 44,1mHz - EAC - FLAC (2 x CD)

Celebration Day:

Front.jpg

Notlar:
CD1.01. Good Times Bad Times şarkısının stüdyo versiyonu Led Zeppelin I albümünde,
CD1.02. Ramble On şarkısının stüdyo versiyonu Led Zeppelin II albümünde,
CD1.03. Black Dog şarkısının stüdyo versiyonu Led Zeppelin IV (İsimsiz Albüm) albümünde,
CD1.04. In My Time Of Dying şarkısının stüdyo versiyonu Physical Graffiti albümünde,
CD1.05. For Your Life şarkısının stüdyo versiyonu Presence albümünde,
CD1.06. Trampled Under Foot şarkısının stüdyo versiyonu Physical Graffiti albümünde,
CD1.07. Nobody's Fault But Mine şarkısının stüdyo versiyonu Presence albümünde,
CD1.08. No Quarter şarkısının stüdyo versiyonu Houses of the Holy albümünde,

cd.jpg

CD2.01. Since I've Been Loving You şarkısının stüdyo versiyonu Led Zeppelin lll albümünde,
CD2.02. Dazed And Confused şarkısının stüdyo versiyonu Led Zeppelin l albümünde,
CD2.03. Stairway To Heaven şarkısının stüdyo versiyonu Led Zeppelin IV (İsimsiz Albüm) albümünde,
CD2.04. The Song Remains The Same şarkısının stüdyo versiyonu Houses of the Holy albümünde,
CD2.05. Misty Mountain Hop şarkısının stüdyo versiyonu Led Zeppelin IV (İsimsiz Albüm) albümünde,
CD2.06. Kashmir şarkısının stüdyo versiyonu Physical Graffiti albümünde,
CD2.07. Whole Lotta Love şarkısının stüdyo versiyonu Led Zeppelin II albümünde,
CD2.08. Rock And Roll şarkısının stüdyo versiyonu Led Zeppelin IV (İsimsiz Albüm) albümünde yayınlanmıştı.

Back.jpg

Bu sunum ile Led Zeppelin Diskografisi tamamlanmış oluyor.
Tamamlandı tamamlanmasına, ancak müzik dünyası / tarihinin bu önemli grubu hakkında söylenecek sözler bitmedi.

Led Zeppelin IV (İsimsiz Albüm) sunumunda, grup üyelerinin bazı mistik mühürleri imza olarak kullandıklarına değinmiştim.
İngiliz folk-rock sanatçısı Sandy Denny albümde tek bir şarkıda (The Battle Of Evermore) düet yapmış ve
açıklanamayan tek mühür ona aittir.
(kaynaklarda yalnızca "tanrılığın eski bir sembolü" denilmiş)

11sandydennysigil.jpg

Sandy Denny'nin mühürü, sol altta

Bu mühür/simgelerin seçilme nedenlerini ise -aslında pas vermiştim- okültizm/kriptoloji ile derinlemesine ilgilenen
sayın Borarenan'a bırakmıştım. Sayın Borarenan da kısaca açıklamıştı.

Simgelerin okült/kripto anlamları olduğu doğrudur.
Zira yazılı olarak ilk ortaya çıkışları 650-700 yıl önceki maji (büyü, sihir) kitaplarına dek uzanıyor.

Ancak...
Led Zeppelin üyeleri mühürleri seçme sebeplerini daha sonra çeşitli söyleşilerde açıklamışlar.

En çok tartışılan simge, Jimmy Page'in “Zoso” olarak söylenen gizemli mühürüdür.

3-dumas.jpg

ZOSO, sağda en altta

Oysa Page'in bu mühürü seçme sebebi çok basittir.
Jimmy Page, oğlak burcundandı ve bu burcu Satürn'ün yönettiğini biliyordu.
Okült konular üzerinde uzman olan ve bu konularla ilgili kitap satışı yapan Equinox adında bir dükkan vardı.
Artık aktif olmayan bu kitapçı dükkanı Equinox (4 Holland Street, Kensington, Londra) adresindeydi.

7.jpg

8saturnsymbols.jpg

Page, Satürn'ü simgeleyen bir mühür istiyordu. Birkaç simge arasından ZOSO'yu görünce "tamam" dedi, "işte bu!"
Çünkü Jimmy Page henüz 12 yaşındayken ailesi ona bir 1959 Futurama Grazioso marka gitar almıştı.

Futurama Grazioso => Grazioso => zioso => ZOSO.
Sembolün altındaki (i) harfine benzeyen işaret ile simge tamamlanıyordu.

01-grazioso.jpg

1959 Futurama Grazioso

Mühürün başka bir seçilme sebebi yoktur.

Sayın Borarenan'ın üstünde durduğu bir başka isim, Atlantic Records.

Atlantic Records, 1947 yılında Herb Abramson ve ortağı iki kardeş tarafından kuruldu.
Özellikle ortak kardeşlerin siyâhî müzisyenlerle arasındaki iyi bağlardan ötürü dönemin en önemli Jazz müzisyenleri ile sözleşme yaptı.

Kim miydi bu ikinci ortak(lar)?

Ahmet_Ertegun_and_Nesuhi_Ertegun.jpg

Ahmet ve Nasuhi Ertegün.

Babaları diplomat ve devlet adamı Mehmed Münir Ertegün (1883 İstanbul - 11 Kasım 1944 Washington, DC)
Ulusal Kurtuluş Savaşımıza katılmış, Lozan Antlaşmasına katılan Türk delegasyonunda hukuk danışmanı olarak bulunmuştu.
Cumhuriyet döneminde Mustafa Kemal Atatürk tarafından Milletler Cemiyetine Türk gözlemci ve aynı zamanda
Bern ortaelçisi olarak İsviçre'ye gönderildi. Ardından Paris ve Londra'da büyükelçilik görevlerinde bulundu.
1934 yılında Washington, DC Büyükelçiliği görevine atandı ve 1944 yılında kalp krizinden dolayı hayatını kaybedene kadar bu göreve devam etti.

İlgi: http://www.cizgidiyari.com/forum/yabanci-filmler/156154-agony-ecstasy-1965-a.html

M. Münir Ertegün'ün dedesi İbrahim Edhem Efendi, Özbekler Tekkesinin son postnişidir.
Özbekler Tekkesi de önemli, zira Kurtuluş Savaşındaki çok önemli hizmetleri nedeniyle,
1925'te çıkarılan tekke ve zaviyelerin kapatılması hakkındaki kanun yürürlüğe girdikten sonra da kapatılmadı,
bir edebiyat ve söz meclisi olarak hizmet verdi.
Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bağlanan tekke, bir kültür merkezi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.
M. Münir Ertegün, dedesinin yanına defnedilmiştir.

Ray Charles, Aretha Franklin, Ella Fitzgerald, Miles Davis gibi isimlerin albümlerinin yapımcılığını üstlenen Ertegünler,
Frank Zappa, Stevie Wonder, The Rolling Stones, Bee Gees, Led Zeppelin, Genesis, Emerson Lake & Palmer, Bette Midler
ve Arif Mardin gibi birçok ismin üne kavuşmasında büyük rol oynadı.

"Atlantic Records'u kurmamızın sebebi,
müziklerini beğendiğimiz birkaç şarkıcı ile kontrat imzalamak ve satın almak isteyeceğimiz albümlerini çıkartmaktı.
Açıkçası asla çok eğlenceli bir şeyler yaparak para kazanabileceğimi düşünmedim.
Yanılmış olduğum için çok mutluyum."
diyen Ahmet Ertegün, 14 Aralık 2006'da New York'ta hayatını kaybetti.

İşte bu Led Zeppelin'in "Celebration Day" konseri Ahmet Ertegün'e adanarak, vefa borçları için yapılmıştır.

dipçe: Led Zeppelin'in bu son albümünü, bizim açımızdan bilgiler içerdiği için bağımsız bir konu olarak sunmak istedim.
Umarım rahatsızlık vermemişimdir.

Saygılarımla.

*

Son düzenleme:

Borarenan

Kıdemli Üye
24 Şub 2022
133
362
Yine güzel bir sunum. Elinize sağlık.

Yazılı/görsel eserlerinde ya da logolarında, bayraklarında vs.lerinde sembollerle, sayılarla, harflerle, isimlerle vb. ile ezoterik, okült kodlamalar yapıp bazı mesajlar vermek isteyen çoğu kişi/kurum, açıklamalarında bazı şeyleri halktan GİZLİ tutarlar, her şeyi açıklamazlar. Zaten "ezoterizm"in Vikipedi vb. kaynaklardaki açıklamalarına bakarsanız şu ve benzeri şeyler yazar: "İçrekçilik, batınilik ya da ezoterizm, bir konudaki derin bilgilerin ve sırların ehil olmayanlardan gizlenerek, bir üstat tarafından sadece ehil olanlara inisiyasyon yoluyla öğretilmesidir."

Geçenki mesajımda da demiştim, bu şarkıcılar bu sembollerin BAZI göndermelerini, kodlamalarını açıklamamak istemiş olabilirler... O nedenle, sadece onların açıklamalarını yeterli görmek, bunun ardında başka bir anlam, gizem aramamak bazen yanıltabilir.

Ha şarkıcıların olayında bazen şöyle bir durum olabiliyor. Şarkıcının kendisi ezoterik, okült konularda pek bilgili olmuyor ama menajeri, yapımcısı, sponsoru falan o işlerde bilgili oluyor ve şarkıcıya o sembolleri kullandırtıyor. Bunları kullan, bunlar antik, kadim sembollerdir, derin anlamları vardır vs. diyor. Şarkıcı, nedir o anlamlar.. diye sorduğunda, her yönünü açıklamıyor, sadece duyması gerektiği kadarını açıklıyor... Örneğin yerli birçok müzik klibinde bile; damalı zemin, tek göz, piramit, menorah (7 kollu şamdan), akasya dalları, keçi boynuzları, baykuş vs. gibi kodlamalar oluyor ama klibin sahibi olan şarkıcı bazen bunların gerçek anlamlarını bilmiyor. Kendi klibinde o sembollerin neden kullanıldığından bihaber oluyor. Derin konular...

Size geçen yolladığım klasörü hazırlarken yoğunluktan ötürü sadece görseller ekleyebilmiştim. Şu yoğunluk bir azalsın da, not defterine açıklamalar da yazıp yeni bir klasör daha yollarım üstat. O zaman konu pekişir... Şimdilik sizden ricam şu, kişilerin/kurumların o konulardaki açıklamalarını %100 yeterli görmeyin. Çünkü BAZEN yanıltır. Bazı şeyleri kasten açıklamazlar, halktan GİZLİ tutarlar. Zira EZOTERİZM bunu gerektirir...

Saygılar.

Borarenan

Kıdemli Üye
24 Şub 2022
133
362
“İşte her şey bu noktaya kadar geldi. Bir yerlerde, bir şekilde, bir şeyler TERS gitti...” *2005 - Saw: Rebirth (Testere: Yeniden Doğuş)*

Son ara Testere film serisinin çizgi roman uyarlamasına çeviri-balonlama ve bol açıklama hazırladığım için Testere’nin stili misali bulmacalı, yapbozlu mesajlar yazıyorum. Bir de forumda yanlış anlaşılıp tepki çekmemek için de.

Şeytan TERS gider.. diye bir replik vardır. Şeytan ayrıntıda gizlidir.. gibi bir replik. Bu aynı zamanda bazı kesimler tarafından kabul edilmiş bir inançtır/doktrindir.

Astrolojide Boğa ve Terazi burçlarının yönetici gezegeni olarak kabul edilen Venüs, diğer gezegenlerin aksine -kısmen Uranüs istisna- TERS yönde döner. Ve BAZI kesimler tarafından İştar ile, hatta Lucifer ile özdeşleştirilen bir gezegendir. Venüs, Morning Star (Sabah Yıldızı), İştar, Lucifer, Afrodit, Zühre vs... Ve dediğim gibi, TERS yönde dönen bir gezegendir. O nedenle bazı kesimler tarafından özel önem verilen bir gezegendir...

Şimdi aşağıdaki Testere sayfasına bakın. Burada iki şeye dikkat. 1) Ezoterizm’den bahsediliyor. 2) Ve o kutucuğun olduğu kısımda Testere karakteri, kapağında VENUS yazan bir kitabı okuyor...

Bu sayfadaki sahnelerde yazanlara yaptığım çeviriye bakın:

~

THE CHOSEN WOULD REAP THE BENEFITS OF MY LABOR... ONE WAY OR ANOTHER.
SEÇECEĞİM KİŞİLER EMEKLERİMDEN NASİPLERİNİ ALACAKLARDI... ŞU YA DA BU ŞEKİLDE.

I EDUCATED MYSELF IN DIVERSE FIELDS, ABSORBED VAST AMOUNTS OF ESOTERIC KNOWLEDGE.
KENDİMİ ÇEŞİTLİ ALANLARDA EĞİTTİM, ÇOK SAYIDA EZOTERİK BİLGİYİ KAVRAYIP ÖZÜMSEDİM.

BUT IT WAS NECESSARY EFFORT.
TABİİ BU LÜZUMLU BİR ÇABAYDI.

IF THE CHOSEN WERE TO LEARN ANYTHING FROM ME, I'D NEED TO IMPART A PERSONAL TOUCH.
SEÇECEĞİM KİŞİLERİN BENDEN BİR ŞEYLER ÖĞRENMELERİ İÇİN, KİŞİSEL BİR DOKUNUŞ UYGULAMAM GEREKECEKTİ.

~

Aşırı yoğunluktan ötürü, birkaç hafta mı sürer yoksa aylar mı bilmem ama bu çeviri-balonlama projemi + uzun açıklama yazılarımı tamamlayıp bitirdikten sonra forumda paylaşıp diyeceğim ki, “İşin ezoterik, okült kodlamalarını birkaç gün/hafta sonra ekleyeceğim. O güne dek siz bu eseri okuyun, anlamaya çalışın...”. O paylaşımıma denk gelirseniz siz de mutlaka göz atın.

Aşağıdaki foto, size birkaç seferdir bahsettiğim Atiye dizisinden bir sahne. Atiye karakteri tekâmül sürecinde paralel bir evrene geçti ve bu kapının önünde ayıldı. Diğer paralel evrende, başka bir zaman diliminde ölen üvey kardeşi Cansu bu kez sağdı, değişmişti, adı Elif olmuştu ve Atiye'yi tanımıyordu falan... Aaa, ezoterik, okült kodlamalarla dolup taşan bu dizinin bu sahnesindeki kapıda bakın VENÜS yazıyor. Bir Venüs daha... Bu fotoya tıklayıp indirin, bilgisayarınızda açıp 90 derece TERS döndürüp bakın; Venüs’e tapan bir insan şekli göreceksiniz. Venüs’ün önünde secde etmiş bir insan... Alttaki “eliff” isminin yazı fontuna da dikkat edin. Özellikle de sondaki iki adet “f” harfinin nasıl yazıldığına bakın; bir “rakamı” anımsatıyorlar. Bir de “Elif” ismi neden iki adet “f” harfi ile, “eliff” olarak yazılır? Size geçen yolladığım beş adet klasörün birinde bunun örnekleri vardı. O klasöre göz atabildiyseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Spoiler: “The Number of the Beast”

...

Kara büyüler kağıtlara TERSten yazılırlar...

“Kemal Menemencioğlu - Okkült Diriliş ve Altın Şafak Hermetik Cemiyeti” isimli kitaptan bir sayfa bu. Not: Yazıda anlatılanlara ben inanmıyorum, sadece bu konuda örnek olarak gösteriyorum. Bunun gibi yüzlerce örnek daha var. Büyüler kağıtlara TERSten yazılırlar. Özellikle de kara büyüler...

...

TERS algı, TERS mantık, TERS açı, TERS köşe, TERS ilişki (cinsel) vb. tabirler vardır. Ya da mesela şunun gibi tabirler vardır; “Şeytan’a pabucunu TERS giydirmek”.

...

Asya kökenli, kadim bir sembol olan Yin-Yang, benzerliğinden ötürü “69” sayısı ile özdeşleştirilir. Bu sembolün onlarca anlamı vardır. Dualite, Ouroboros döngüsü vs. gibi onlarca anlam. Onlardan biri de, 6 rakamının 9 rakamına TERS gitmesidir. 6 rakamını başındaki kuyruğundan tutup 180 derece TERS döndürürseniz 9 rakamına dönüşmüş olur. Ve Yin-Yang felsefesini detaylıca okursanız, buradaki 6 ve 9 rakamlarının ne anlam ifade ettiğini anlamış olursunuz. Şimdi burada yazmayayım çünkü çok fazla anlamı olduğu için yazımda çok yer kaplar... Bu kodlama bazı korku/gerilim filmlerinde şu temayla işlenmiştir. Adamın/kadının biri bir otel odasına ya da eve taşınmıştır ve kapı numarası 9’dur ama 9 rakamını tutan çivi yerinden oynamıştır ve kapı sertçe kapatılınca rakam yerinden oynar, 180 derece TERS dönüp 6 rakamına dönüşür. Ve ondan sonra orada kalacak kişinin başına kötü olaylar gelir. Yani kapı numarası kazayla 6’ya dönüştükten sonra kötü olaylar başlar...

...

Sembolik (ateistik) satanistlerin kullandıkları sembollerden bir diğeri “Inverted Cross”dur. TERS Haç, TERS Yüz Edilmiş Haç anlamındadır. Şeytan, Tanrı’ya TERS gider... Hristiyanlık inancına TERS gitmenin, sövmenin sembollerinden biridir. Anti-Christ, Anti-Jesus...

...

Mirror Effect (Ayna Etkisi) kodlamasının içeriklerinden biri; kişinin silüetinin aynada TERS görünmesiyle alakalıdır. Aynadaki silüet kişiye TERS gider... Filmlerde bu bazen “alter ego” olayı ile de uyarlanır, aynada metafizik görüntüler falan oluşur...

...

Müzik ve seslendirme sektörlerindeki Backmasking (TERS maskeleme), subliminal bir mesaj tekniğidir, bir çeşit kodlamadır. Ve genelde şeytani şeyler kodlanır. Örneğin o türden bir şarkının ses dosyasını bir ses yazılımına yükledikten sonra ses dalgalarını TERSe çevir komutu ile çevirdiğinizde gerçek mesaj ortaya çıkar ama cümleler flu'dur, çok açık değildir. Gizli mesajları çözmek isteyen kişinin çok iyi bir ses-müzik kulağı olmalıdır...

Endonezce dilini biliyorsanız şu linkteki ifşa yazısına bakın.. dermişim:

Ya da mesela şu linktekine:

...

Vesaire... Şeytan TERS gider ilkesinden uyarlanan bunca örnek göstermiş olmam umarım yeterli olmuştur. Bunun gibi birçok örnek daha gösterebilirdim.

Şimdi şu “ZOSO” kelimesini TERSten bir okuyalım; OSOZ... OS/OZ... Geçen upload edip size yolladığım klasörlerin birinin içeriği tam da buydu değil mi...

İlk açtığınız konu başlığına yazdığım açıklama mesajımda, ZoSo çizimindeki “Z” harfi kısmını ayrıca, OSO kelimesi kısmını ayrıca açıklamıştım. Ve “Z” harfi kısmının kodlamalarından BİRİNİ gösterebilmek için size bir film serisini örnek göstermiştim. O film serisindeki son hür insan şehrinin adını bulmanızı istemiştim... Bulmacanın cevabı “Zion” idi... Zion kelimesinin yanına bir ek ekleyip sözlüklere bakın falan da demiştim...

Bu yeni başlıktaki sunumuzda eklediğiniz görsellerden biri, tabiri caizse benim ekmeğime yağ sürmüş oldu. Çünkü diğer başlıktaki sunumuzda yer alan albüm kapağında o kısım bu kadar belirgin değildi, Zion’un kodlanmasını çizerek gösterememiştim ama orada bir çeşit “anagram” var demiştim, bulmacayla Zion’u işaret etmiştim... Ve ben o mesajı yazarken, sizin sonradan eklediğiniz bu yeni görseli hayatımda hiç görmemiştim, yani ona rağmen Zion’a işaret etmişim... İşte ben buna birikim, tecrübe diyorum. Bu konulara senelerimi vermiş olmamdan ötürü, leb demeden leblebiyi anlamış/görmüş olmam diyorum... Aşağıdaki görselde renklendirip vurguladığım kısımlara dikkat...

Aşağıdaki adamı tanımıyorum. Koluna bu dövmeyi kesinlikle Zion kodlaması için yaptırmış.. demiyorum. Adamın bundan haberi oladabilir, olmayadabilir. Ama aslında bu da bir Zion kodlamasıdır. İçinde “OZ”u da barındıran, çifte göndermeli bir Zion kodlaması. “İ” harfi okutacak kısmı bakın nasıl kırmızı renge boyuyorlar... Alfabelerdeki “Z” harfini 90 derece TERS çevirdiğinizde “N” harfine dönüşür. Yani oradaki o harfin iki görevi var; Zion okumasındaki “Z ve N” harflerini sağlıyor... OZ/OZi okumasında ise sadece “Z” harfi görevi görüyor.

...

Dipnot 1: Bu yazıda bahsettiğim sembollerin, olguların, ilkelerin çoklu anlamları, açıklamaları var. Hepsini yazmaya kalksam sayfalarca yer kaplardı. Ki özetinin özetini yazmama rağmen çok uzun bir yazı oldu. Burada sadece, vurgulamak istediğim kısımları yazdım. Size bir klasör daha hazırlayıp yollayacağım demiştim ya, o klasörde daha uzun açıklama yazıları eklerim.

Dipnot 2: Bu tür mesajlarımda yazdığım şeyler derin konulardır, acı gerçeklerdir. Herkes kaldıramaz, kabul edemez ve paranoya, komplo teorisi vs. der geçer. Yani bu tür mesajlarımı okuyacak forum üyelerinin beni anlamasını beklemiyorum. Karışık, kompleks, derin konular...

Saygılar.