Boney M. Stüdyo Albümleri

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Boney M. Stüdyo Albümleri

Boney-M-11.jpg

Grup üyeleri Bobby Farrell, Marcia Barrett, Maizie Williams, Claudja Barry olarak bilinmesine karşın;
gerçekte, başlangıçta böyle bir grup olmayıp,
"Boney M.", sarışın bir Alman şarkıcı Frank Farian’ın ilk solo şarkılarında kullandığı takma isimdir.

Bir süre sonra kendisinin sahnede durmasının çok ilgi çekmeyebileceğini düşünmüş,
sahne meraklısı da olmadığından
-fobisi olduğu söylenmişti- Almanya'ya yerleşmiş bir kaç genç siyahi dansçı bularak,
bunlardan bir dans grubu oluşturmuştu.
Kendisi sahne arkasında şarkıları söylerken, bu şarkıcılar da önde dans etmişlerdi.

frank-Farian.jpg

Şarkıların tümünü uzun bir süre Frank Farian söylemişti.
Grubun en önde görünen kıvırcık saçlı siyahi erkek -Bobby Farrell- grubun solisti değildir ve şarkıları söylemez.
YouTube kliplerini dikkatlice izleyen izleyiciler, playback gibi bir çabasının da olmadığını,
sesin arkadan geldiğini fark eder.

Boney M. şarkılarının çoğunda ritm dışında kadın sesi vardır; Frank Farian dansçı kızlara önceleri "back vocal" yaptırırken,
sonraları bazı şarkıları söylemelerine izin vermiştir.
Bobby Farrell’ın şarkı söylemesine ise, sadece grubun en son dönemlerinde tek tük şarkılarda izin çıkmıştır.
Çoğu Boney M. şarkısında sadece kadın solist sesi varken, erkek sesi sadece derinlerden gelen bir arka fon olarak,
hatta "sample" düzeyindedir.

Yapımcı Frank Farian'ın imzasının olduğu albümlerin dünya genelinde 800 milyon adet satış yaptığı sanılmaktadır.
Sayın üstad Baltimora belki anımsar: "Milli Vanilli" de bu adamın ürünüdür.

70'lerin, 80'lerin müziğini sevenlerin bir çırpıda sayacağı
Gotta go home, Baby do you wanna bump, Ma baker, Sunny, Felicidad, Daddy cool, Rasputin, Belfast,
Bahama mama, Rivers of babylon, Mary's boy child, Bye bye bluebird, Hooray hooray it's a holiday...
şarkıları bu grubundur, ama Still I'm sad şarkısı da benim favorimdir:

See the stars come joining down from the sky Gökyüzünden birleşerek düşen yıldızları gör
Gently passing they kiss your tears when you cry Gözyaşlarını nazikçe öpüp geçerler, sen ağlarken
See the wind the summer blow your hair upon your head Yaz rüzgarının saçlarına üflemesini gör
See the rain, the falling rain, it's great Yağmuru gör, yağan yağmuru, bu harika
Still i'm sad Ben hâlâ üzgünüm.

All my sounds my tears just fall into days Tüm seslerim, tüm gözyaşlarım günlere akıyor
They are driving the night will find they are lost Sürüyorlar onların kaybolacağı geceyi
Now i found the wind is blowing time into my heart Şimdi keşfettim rüzgarın kalbime üflediği zamanı:
When the wind blows hard we are apart Rüzgar sertçe estiğinde ayrı düşeriz
Still i'm sad Ben yine üzgünüm.

Albümler:

Boney M. 1976 Take The Heat Off Me

Boney-M-1976-Take-The-Heat-Off-Me-1.jpg

Boney-M-1976-Take-The-Heat-Off-Me-2.jpg

702 MB - 2716 kb/s - 96.0 kHz - 24 bits FLAC (Vinyl)

Take The Heat Off Me:

2716 kb/s - 96.0 kHz - 24 bits özelliklerinde olduğu için, audio CD yapılmaya uygun değildir.
Audio CD yapılırsa, bu özellikler yarıya düşer. Data olarak arşivlemenizi öneririm.

Boney M. Stüdyo Albümlerine bu başlıkta devam edeceğim.

Saygılar.

*

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,188
Kendi Koltuğunda
Yine döktürecen bizleri sevindirecen hadi iyiyiz iyi.
Dört gözle bekleyelim üstadım.Mesaj yazmıştım ben buraya ama şimdi yok olmuş tekrar yazdım.
Ağartan çok yaşa emi.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296

Boney M. 1977 Love For Sale

Boney-M-1977-Love-For-Sale-1.jpg

Boney-M-1977-Love-For-Sale-2.jpg

895 MB - 3028 kb/s - 96.0 kHz - 24 bits FLAC (Vinyl)

Love For Sale:

Ses CD'sinin taşıyabileceği özelliklerden iki misli yüksek olduğu için, audio CD yapılmaya uygun değildir.
Audio CD yapılırsa, bu özellikler otomatik olarak yarıya düşer. "Veri" olarak arşivlemenizi öneririm.

Boney M. Stüdyo Albümleri, bu başlıkta devam edecek.

Saygılar.

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Üstadım bunu nasıl dinleyeceğiz?
Sunumları özellikle "CBR" içine aldım, görsel olarak daha hoş duruyor.
CBR'dan çıkartın, klasör içine girin.
Klasördeki en yüksek hacimli datanın üstünde sağ tık yapın.
Açılan menüden film izlediğiniz video player ile "birlikte aç" deyin.

Veya, "FLAC" dosyasını en iyi çalıştıran program VLC'dir. Uygun bir program sitesinden -gezginler gibi- indirip kurun.

Sorun yaşarsanız, bildirmenizi isterim, keyifli dinlemeler.

Esasında, en iyi video player da VLC'dir, kodek falan istemez.

sinan.dinler

Aktif Üye
21 Şub 2016
359
1,001
Sunumları özellikle "CBR" içine aldım, görsel olarak daha hoş duruyor.
CBR'dan çıkartın, klasör içine girin.
Klasördeki en yüksek hacimli datanın üstünde sağ tık yapın.
Açılan menüden film izlediğiniz video player ile "birlikte aç" deyin.

Veya, "FLAC" dosyasını en iyi çalıştıran program VLC'dir. Uygun bir program sitesinden -gezginler gibi- indirip kurun.

Sorun yaşarsanız, bildirmenizi isterim, keyifli dinlemeler.

Esasında, en iyi video player da VLC'dir, kodek falan istemez.
Çok teşekkür ederim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Üstadım gene döktürmüşsünüz, yazınızı sanki bir müzik dergisini eline almış ve kahvemi yudumlarcasına büyük keyifle okudum. Bu arada Milli Vanilli'nin bir konserde "Girl You Know It's True" performansını sergilerken vokalin takılmasıyla beraber grubun konserlerde playback yaptığı ve seslerinin grubun resmi üyelerine ait olmadığı ortaya çıktığı skandalı hatırlasam da, bu grubun yapımcısının Frank Farian olduğunu bilmiyordum. Kıymetli paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Sizi izlemeye devam ediyoruz! :)

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Boney M. 1978 Nightflight To Venus

887 MB - 2762 kb/s - 96.0 kHz - 24 bits FLAC (Vinyl)

Boney-M-1978-Nightflight-To-Venus-1.jpg

Boney-M-1978-Nightflight-To-Venus-2.jpg

Nightflight To Venus:

Önceki iki albüm gibi, LP'den (uzunçalar) dijital sese çevrildiği için audio CD yapılmaya uygun değildir.
Audio CD yapılırsa, yukarıda yazdığım kalite otomatik olarak yarıya düşer. "Veri" olarak arşivlemenizi öneririm.

Boney M. Stüdyo Albümleri, devam edecek.

Saygılar.

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Boney M. 1979 Oceans Of Fantasy

412 MB - 937 kb/s - 44.1 kHz - 16 bits (EAC)

Boney-M-1979-Oceans-Of-Fantasy-1.jpg

Boney-M-1979-Oceans-Of-Fantasy-Back.jpg

Oceans Of Fantasy:

İlk üç albüm gibi LP'den değil, orijinal CD'den lossless (kayıpsız) dijital sese çevrildiği için audio CD yapılmaya uygundur.

Saygılar.

*

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,188
Kendi Koltuğunda
Üstadım çok teşekkür ediyoruz ama cue dosyalarında sorun mu var? Parçalara ayıramıyoruz şarkıları tek tek. Eksik dosya mı var?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,188
Kendi Koltuğunda
Bir tek bunun Boney M. 1979 Oceans Of Fantasy cue dosyası çalıştı her bir şarkıyı parçalara ayırdı.
Diğer dosyalar çalışmıyor. Parçalara ayrılmıyor anlamında.. Yoksa şarkı çalıyor.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Üstadım, bana gelen dosyayı aynen sunuyorum.
Tek yaptığım ekleme, (MediaInfo) inceleme raporudur.
Benim eklemem olduğu için, ismimi de yazdım. (agartan MediaInfo)

Bazen böyle tek parça olarak, bazen de parçaları tek tek ripliyorlar.

İlk paylaşımı yapan üstadın işine nasıl geliyorsa, öyle yani.
:rolleyes:

Ben sunucuyum, bana zeval olmaz. :cool:

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,188
Kendi Koltuğunda
Üstadım, bana gelen dosyayı aynen sunuyorum.
Tek yaptığım ekleme, (MediaInfo) inceleme raporudur.
Benim eklemem olduğu için, ismimi de yazdım. (agartan MediaInfo)

Bazen böyle tek parça olarak, bazen de parçaları tek tek ripliyorlar.

İlk paylaşımı yapan üstadın işine nasıl geliyorsa, öyle yani.
:rolleyes:

Ben sunucuyum, bana zeval olmaz. :cool:

Elçiye zeval olmaz diyorsun.:8: Öyle olsun bakalım.:rolleyes::Z:D:wbtr:

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Bende bu albümün 13 şarkısı vardı + 2 şarkı bonus olanları yoktu... indirdim... Çok teşekkür ederim...

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Üstadım öncelikle teşekkür etmek isterim; lakin enfes bir başlığa imza atmışsınız. Okurken "Baltimora Dostum bu başlığı okurken mest olmuştur" demiştim içimden. Haklı olarak o da mest olmuş, ben de tüm dostlarımız gibi keyifle okudum.

Frank Farian da sima olarak "gözlerinin akını görmeden ateş etmeyin" sözünün sahibi Amerikalı komutan İsrail Putnam ile yine Amerikalı ve Bowie bıçaklarına ismini veren spekülatör/salon kurnazı Jim Bowie'ye benzettim.

Yıllar yılı herkesin Aruba asıllı dansçı Bobby Farrell'ı kastederek "o sıska adamdan mı çıkıyor bu ses?" sorusunun yanıtını verdiğiniz için müteşekkirim. Sizin sayenizde arkadaş sohbetlerinde bu konu her açıldığında artık elimde kapı gibi delilim olacak!

Benim en sevdiğim parçaları ise Şikagolu kadın gangster Ma Barker'dan esinlenildiği Ma Baker parçasıdır.
Gönlünüze sağlık.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Boney M. 1980 Singles

605 MB - 2810 kb/s - 96.0 kHz - 24 bits FLAC (Vinyl)

Boney-M-1980-Singles-1.jpg

Boney-M-1980-Singles-2.jpg

Singles:

Yabancıların "Vinyl", bizim "plak" dediğimiz kaynaktan dijital sese çevrildiği için audio CD yapılmaya uygun değildir.
Audio CD yapılırsa, kalite otomatik olarak yarıya düşer. "Veri" olarak arşivlemenizi öneririm.

Saygılar.

*

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Milli Vanilli şu an Türkiye'ye gelse sanırım el üstünde tutulur Türk vatandaşlığına geçirilir, devlet memurluğu verilir hatta playbacklerden sorumlu yönetici konumuna getirilirdi. Grubun ismi takdir-e şayan. Milli - Vanilli. Başlarına bir de Yerli ibaresi koyduk mu tamamdır. :)
Şaka bir yana bir dönem fırtına gibi esen grup hakkında uzun bir yazı döşeyebilirim ancak hiç zaman yok :)
Playback deyince aklıma geldi, yıllarca Boney M devamlı playback yaptı ama kimse itiraz etmedi, hatta pop müzik tarihinin en önemli gruplarından sayıldı. Bilmiyorum belki de 70'ler ve 90'lar mantığı ayrıydı insanlar değişti mi acaba?

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,445
Milli Vanilli'deki asıl skandal şarkılarını başkalarının söylemesiydi. Şarkı söylerken dans şovu yapan kişilerin playback yapması normaldir, çünkü soluk soluğa kalırlar. Ama böyle kişilerin kendi orijinal sesi ile playback yapması beklenir ve umulur. Bu elemanlar başkalarının sesini kullanmışlar, yıllarca kendi sesleri diye yutturmuşlar. Aslında kendi sesleri çok çirkinmiş. (En azından iddialar böyle idi)

Bir de, bu milli vanilli olayını hatırlayınca aklıma bizim "Nane nane Ajdar" gelir hep. Çocuk ne kadar dürüst imiş meğer, kıymetini bilememişiz...

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Boney M. 1981 Boonoonoonoos

482 MB - 951 kb/s - 44.1 kHz - 16 bits FLAC (EAC)

81Bnnns1.jpg

81Bnnns2.jpg

Boonoonoonoos:

Orijinal CD'den kayıpsız olarak dijital sese çevrildiği için audio CD yapılmaya uygundur.

Saygılarımla.

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Boney M. 1981 Christmas Album

450 MB - 912 kb/s - 44.1 kHz - 16 bits FLAC (EAC)

Boney-M-1981-Christmas-Album1.jpg

Boney-M-1981-Christmas-Album2.jpg

Christmas Album:

Orijinal CD'den kayıpsız olarak dijital sese çevrildiği için audio CD yapılmaya uygundur.

Saygılarımla.

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Boney M. 1984 Kalimba De Luna

440 MB - 973 kb/s - 44.1 kHz - 16 bits FLAC (EAC)

Boney-M-1984-Kalumba-De-Luna-Covers1.jpg

Boney-M-1984-Kalumba-De-Luna-Covers2.jpg

Kalimba De Luna:

Boney M. Stüdyo Albümleri, son kalan iki albüm:

"Boney M. 1984 Ten Thousand Lightyears" ve

"Boney M. 1985 Eye Dance" ile devam edecek.

Saygılarımla.

*

Son düzenleme:

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Boney M. 1984 Ten Thousand Lightyears

387 MB - 942 kb/s - 44.1 kHz - 16 bits FLAC (EAC)

Boney-M-1984-Ten-Thousand-Lightyears1.jpg

Boney-M-1984-Ten-Thousand-Lightyears2.jpg

Ten Thousand Lightyears:

Boney M. Stüdyo Albümleri, son kalan albüm:

"Boney M. 1985 Eye Dance" ile bitecek.

Saygılarımla.

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Boney M. 1985 Eye Dance

348 MB - 981 kb/s - 44.1 kHz - 16 bits FLAC (EAC)

Boney-M-1985-Eye-Dance-1.jpg

Boney-M-1985-Eye-Dance-2.jpg

Eye Dance:

Saygılarımla.

*