İbo - Benim balonlarım vardı (1977)

yukon

Yeni Üye
26 Tem 2011
43
176
Şanlıurfa
51057960173_03b872863c_w_d.jpg

Bugün "İbo" dediğimizde akıllara İbrahim Tatlıses geliyor ama hafif müzik sanatçısı "İbo"yu da hatırlayanlar çıkacaktır elbet.
Bir dönem TRT nin tek kanalı (şahsen beni bıktıracak kadar) çok yayınlardı bu şarkıyı. Az önce tekrar dinledim, meğer ne güzel sözleri varmış. Resmen hayatımızı anlatmış adam.
Çocukluğumun bayramlarında bir "baloncu baba" vardı. Özellikle bayramlarda en iyi müşterileri çocuklardı. Ben daha ilkokuldayken vefat etti. O zaman "balon şişirmekten nefesi tükenmiş de ondan ölmüş" diye bir şehir efsanesi oluştuğunu hatırlıyorum.
İbo tek şarkısıyla bir döneme damga vurmuş, linkini verdiğim videoda göründüğüne göre listelerde ilk sıraya kadar yükselmiş. Başka şarkısı var mıydı bilmem ama ben hiç hatırlamıyorum.
2003'te vefat etmiş. Şarkıda "beni çocuklar anlar" diyor ama ben galiba henüz anlıyorum.
İşte şarkı :

Moderatör tarafında düzenlendi:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324
1977 yılında çıkardığı "Benim Balonlarım" (B-yüzünde "Şarkılar Ölmez" vardı) adlı 45'liğiyle meşhur olan "İbo" maalesef 2003 yılında 53 yaşındayken vefat etti. Asıl adı "İbrahim Sesigüzel" olan şarkıcı uzun yıllar Norveç televizyonunda orkestra şarkıcılığı yaptı, altı dil biliyordu.
Teşekkürler "yukon"​

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,933
İstanbul
Aşırı kilosu, askılı pantolonu ve siyah çerçeveli gözlüklerinin yanında
çevresinde bir sürü çocuk ve balonlarla bizleri coştururdu kendisi..
Ne yazık ki erken kaybettik, Allah rahmet eylesin..

ZGIJzqj.png

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,933
İstanbul
M8raaer.jpg

"Benim balonlarım vardı" şarkısıyla büyük-küçük herkesin beğenisini kazanan İbo ayrıca iki kez "Eurovision Şarkı Yarışması"’nın Türkiye finallerine katılmıştır. Kendisine bu sıralarda destek veren Ajda Pekkan ile sonradan araları açılmıştır..​

mustafa34

Yeni Üye
16 Ocak 2012
91
236
İstanbul
1977 yılında çıkardığı "Benim Balonlarım" (B-yüzünde "Şarkılar Ölmez" vardı) adlı 45'liğiyle meşhur olan "İbo" maalesef 2003 yılında 53 yaşındayken vefat etti. Asıl adı "İbrahim Sesigüzel" olan şarkıcı uzun yıllar Norveç televizyonunda orkestra şarkıcılığı yaptı, altı dil biliyordu.
Teşekkürler "yukon"​

Bu zamana kadar İbrahim Sesigüzel denince İbrahim Tatlıses kastedilir ama adı özellikle çarpıtılır sanırdım hep. İbrahim Sesigüzel rahmetli İbo'ymuş demek. Teşekkürler scanfan.