Rafet El Roman - Beni biraz anlasaydın (2012)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,447
hiçbiryerde :)
Hocam seni anlamayan,
kalbini kıran kim?
Hocamızın bir haber uçurması yeter,
eveallah biz ne güne duruyoruz...:)
Güzel şarkıymış.Teşekkürler, selamlar.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Normalde bir şarkıyı ilk kimden duyduysan ya da besteleyen kim ise en iyi onun söylediğini düşünürüm. Bu şarkının olduğu albümdeki eserleri de bu yüzden pek beğenmedim. Bir istisna dışında: Rafet el Roman. Belki de Orhan Gencebay'dan bile daha güzel söylemiş diyebilirim.
Hatırlattığınız için teşekkürler.

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Normalde bir şarkıyı ilk kimden duyduysan ya da besteleyen kim ise en iyi onun söylediğini düşünürüm. Bu şarkının olduğu albümdeki eserleri de bu yüzden pek beğenmedim. Bir istisna dışında: Rafet el Roman. Belki de Orhan Gencebay'dan bile daha güzel söylemiş diyebilirim.
Hatırlattığınız için teşekkürler.

Aynen katılıyorum shoryuken kardeşim. Özellikle Orhan babanın parçaları kendisinin dışında seslendirildiğinde pek bir yapay duruyor. İstisnaları hariç tabii (Ajda Pekkan gibi...). Bu yüzden o Orhan Gencebay parçalarını diğer sanatçıların seslendirdiği albümü pek ciddiye almamıştım. Ancak Rafet El Roman-şaşırtıcı biçimde-hem yorumu değiştirmiş hem Orhan babaya kendini ezdirmeden işin altından kalkmış. Eh, haklıya hakkını vermek lazım.

Selamlar
Lami Tiryaki

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
264
1,450
Şimdiye kadar yapılmış tüm Gencebay şarkıları içinde açıkara en iyi cover. Parça bu haliyle farklı bir kulvara taşınmış, başka kimliğe bürünmüş sanki.

Ummadığın taşın baş yarması durumu. :)
Bu durumun bir başka özgün örneği anonim djelem djelem'in Ciguli yorumu Romale' dir, dinlenesidir.
Kendisini medya maymununa dönüştürenlere okkalı bir tokattır.