Nükhet Duru - Ben Sana Vurgunum (1978)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
N-khet-Duru-Ben-Sana-Vurgunum.png

Siyah beyaz TRT'nin hayatımızı renklendirdiği ve kurumun en güzel dönemlerine ait mükemmel bir Nükhet Duru şarkısı. Sözleri Büyük yazar Sabahattin Ali’ye, bestesi ise Ali Kocatepe'ye aittir. Merhum Sabahattin Ali bu şiirini aşık olduğu Nahit Hanım’a yazmıştır. 1978 çıkışlı parça aynı dönemde çevrilen, baş rollerini Kemal Sunal ile Ahu Tuğba'nın oynadığı "Dokunmayın Şabanıma" (1979) adlı komedi filminde de kullanılmıştır. Keyifli dinlemeler..

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
348
1,317
Çengelköy
The Weeknd diye bir rapçi bu şarkıyı Often adlı şarkısında kullanmıştı. Often denen bu şarkıdaki tek güzel şey bence. Arkadan ince ince geliyor ses. Dikkatle dinlemek gerekiyor duyabilmek için.

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
824
1,609
Ben de Weeknd şarkısında sample olarak geçiyor sonrası tanıdım şarkıyı ne yalan söyleyeyim. :D İyi ki de öyle olmuş.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
The Weeknd diye bir rapçi bu şarkıyı Often adlı şarkısında kullanmıştı. Often denen bu şarkıdaki tek güzel şey bence. Arkadan ince ince geliyor ses. Dikkatle dinlemek gerekiyor duyabilmek için.
Az önce bahsettiğiniz şarkıyı dinledim ve bahsettiğiniz üzere ilk dinlemede fark edemedim, ikinci sefer çok daha dikkatli dinleyince ancak fark edebildim. Çok yerinde bir tespit Üstadım. Bu arada The Weekend'in klibi 458 milyondan fazla tıklanırken Nükhet Duru gibi çok kıymetli bir sanatçının videosunun 4 milyon küsur tıklanması çok üzücü.. www.youtube.com/watch?v=JPIhUaONiLU

sarilacivert

Kıdemli Üye
26 Mar 2009
104
136
Çok teşekkürler hocam. Eskinin sanatçıları çok daha başkaydı. Geçmişe özlem diye, benim çocuklar garip karşılıyor. Taş yerinde ağırdır. Anlamalarını beklemiyorum zaten.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Çok teşekkürler hocam. Eskinin sanatçıları çok daha başkaydı. Geçmişe özlem diye, benim çocuklar garip karşılıyor. Taş yerinde ağırdır. Anlamalarını beklemiyorum zaten.
Rica ederim Sevgili Sarılacivert, sizleri bir nebze o güzel yıllara götürebildiysem ne mutlu bana. Maalesef yeni nesil bizi anlayamaz zira bizim çocukluğumuzdaki dünya ile şu anki dünya arasında siyah ile beyaz kadar fark var. Eskiden TV'lerimiz belki siyah beyazdı ama hayatlarımız renkliydi, öte yandan paranız olsa bile imkanlar kısıtlıydı istediğiniz her şeye ulaşamıyordunuz ve bu his elindeki ufak şeylerle mutlu olmayı öğretiyordu çocuklara. Şimdi ise internet çağında her şey çocukların elleri altında ve bu alem o kadar sınırsız ki, haliyle ihtiyaçlar ve zevkler hızlı değiştiğinden bir türlü hiç bir şeyden memnun kalmıyorlar.